Stránka 1 z 1

Jak se bránit snaze matky odhlásit dítě ze školky?

Napsal: 23 čer 2012 17:46
od jnov
Prosím o radu. Matka mající dítě ve výlučné péči, otec široký styk. Dítě 4,5 roku.

Matka se nyní odstěhovala k příteli a dítěti se snaží změnit školku do nového bydliště, do tamní školky bylo dítě přijato. Otec podal proti přijetí odvolání na kraj a zároveň podal na soud návrh na určení školky. Kraj dal otci za pravdu, že na školce se musí rodiče domluvit a přijetí dítěte zrušil a zastavil řízení o přijetí do doby než rozhodne soud (zatím neproběhl). Takže v "nové" školce situace zatím vyřešena. Ve stávající školce je vedení informováno, že otec se změnou školky nesouhlasí, mají návrh, který byl podán na soud, že ten bude určovat školku, přesto ředitelka hodlá ukončit docházku dítěte neb matka požádala o odhlášení dítěte. Otci toto ředitelka školky sdělila pouze telefonicky, neobrdžel žádné rozhodnutí, nic. Jak to vyřešit ve stávající školce? Otec chce, aby do ní dítě chodilo i nadále.

Jenže o odhlášení není žádné rozhodnutí, aby se šlo proti němu odvolat. Jak to vyřešit?

Re: Jak se bránit snaze matky odhlásit dítě ze školky?

Napsal: 24 čer 2012 18:55
od katalyzator
Já bych to odhlášení negoval, a to písemně. Napsal bych řiditelce, že dítě není odhlášeno, protože se rodiče nedohodli a musí o tom rozhodnout soud.

Re: Jak se bránit snaze matky odhlásit dítě ze školky?

Napsal: 26 čer 2012 19:35
od milo73
katalyzator píše:Já bych to odhlášení negoval, a to písemně. Napsal bych řiditelce, že dítě není odhlášeno, protože se rodiče nedohodli a musí o tom rozhodnout soud.
Ještě bych k tomu přiměřeně použil rozhodnutí kraje, že se přijetí do nové školky zamítá, protože se rodiče nedohodli a musí o tom rozhodnout soud, z toho logicky vyplývá, že dítě nemůže ani odhlásit, protože rodiče se nedohodli a soud nerozhodl.
Sehnal bych si ještě znalecký posudek, že dítě by změna prostředí, na které si zvyklo, poškodilo.neboť by došlo k manifestaci negativních projevů v psychickém vývoji.