Děti patří matce!!

Odpovědět
Luke
Stálice fóra
Příspěvky: 106
Registrován: 10 črc 2014 11:12

Re: Děti patří matce!!

Příspěvek od Luke »

Jirko, dnes jsem našel tento Tvůj příspěvek. Co je to za "pohřební" řeči? Jak nemůžu? a co Tvoje děti? Ty je v tom necháš?

a co řízení . Křivé obvinění - není výsledek jednání již v písemné podobě? Jak to dopadlo? V jaké žijeme státě? Jedná se o právní stát?
parisn8
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 15
Registrován: 07 led 2015 20:54

Re: Děti patří matce!!

Příspěvek od parisn8 »

Dle studií, kterých je na internetu celá řada, již dlouho obecně platí, že děti potřebují oba rodiče a role matky i otce je nezastupitelná v každém věku dítěte a proto nechápu zarputilost některých mentálních dinosaurů, např. paní česká BUBU, kteří vytrvale trvají na předpotopních názorech, kdy se razil trend, že dítě patří matce.
Jak známo, a myslím si, že již dlouho, v období do 4 roku věku dítěte se tvoří sociální a citové vazby na oba rodiče a pokud v tomto věku dojde k odtržení dítěte od kteréhokoli z rodičů, tak to dítě do budoucna nesmazatelně poznamená. Záleží pak jen na dalších okolnostech, jak se takové dítě nadále psychicky vyvíjí, ale rozhodně to není v zájmu dítěte.
Nejlepší je samozřejmě společná péče, ale je málo rodičů, kteří si takový přepich mohou dovolit a proto si myslím, že to není o tom co je dobře a co ne, ale o tom co je pro dítě menší zlo. A to střídavá péče splňuje, protože dítě je s oběma rodiči stejně a má možnost si vytvářet a udržet citovou vazbu na oba své rodiče a o to přece jde především.
Proto apeluji na tyto mentální dinosaury, aby si uvědomily, že dítě tu bude i ve svých 13ti a více letech a pokud nebude v té době mít vytvořenou citovou vazbu k otci, bude pro kteréhokoli otce jen velmi složité ovlivnit směr kterým se jeho potomek bude ubírat a pokud nebude mít potomkův respekt, jež se jak známo tvoří dlouhodobě, tak jej ani nebude brát vážně a jakákoli snaha se mine účinkem.
Takže dámy, pokud vám opravdu na dětech záleží tak, jak se snažíte prezentovat, tak si uvědomte, že dítě svého otce bude potřebovat i v budoucnu a místo pomstychtivé separace dětí od jejich otců se spíš snažte o jejich co netěsnější citový vzah a v budoucnosti se vám to v dobrém vrátí.
JJL
Stálice fóra
Příspěvky: 942
Registrován: 26 kvě 2013 17:45

Re: Děti patří matce!!

Příspěvek od JJL »

ve 13 letech pak dítě řekne u soudu, jen že chce být s matkou a soud to tak rozhodne,
protože musí přeci respektovat (už) jeho názor - viz poslední odmítnutí ÚS z října 2014
tedy matce bohatě postačí řízení dostatečně dlouho protahovat s co nejmenším kontaktem
nelínna
Nováček fóra
Příspěvky: 6
Registrován: 12 led 2015 17:06

Re: Děti patří matce!!

Příspěvek od nelínna »

takže tím, že se řízení bude protahovat tak může dítě docela na svého taťku zanevřít? To je dost podlé..., že?
kid66
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 11
Registrován: 22 pro 2012 11:33

Re: Děti patří matce!!

Příspěvek od kid66 »

Kam vede libovůle soudkyně Kamily Horké a výrok "děti matce".

Soudkyně se přitom oháněla údajným "nejlepším zájmem dítěte" - aniž jej však dostatečně odůvodnila. Odvolací soud její postup v zásadě nepřezkoumal. Slovy Marie Benešové: justiční mafie.
https://www.facebook.com/groups/stridav ... 5952487114
Petr77
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 33
Registrován: 18 kvě 2020 19:14

Re: Děti patří matce!!

Příspěvek od Petr77 »

JJL píše: 08 led 2015 15:15 ve 13 letech pak dítě řekne u soudu, jen že chce být s matkou a soud to tak rozhodne,
protože musí přeci respektovat (už) jeho názor - viz poslední odmítnutí ÚS z října 2014
tedy matce bohatě postačí řízení dostatečně dlouho protahovat s co nejmenším kontaktem
Mé dceři je 14, u soudu řekla, že chce být jen u otce. Soudkyně řekla, že ve 14 letech nedokáže posoudit co je v jejím zájmu. Zjevně nezáleží jen na věku, ale i na tom, zda vyjádří podporu matce, či otci. :-)
Mimochodem v tomto se soudkyní souhlasím. Děti potřebují oba rodiče.
Psycholog mi řekl, že dívky v pubertě potřebují ke svému utváření konflikty a protože se mnou si konfliktů moc neužije, tak je zde role matky jasná - s tou se hádá nepřetržitě. :-)
Odpovědět