Děti patří matce!!

Odpovědět
forU
Stálice fóra

Re: Děti patří matce!!

Příspěvek od forU » 30 říj 2012 10:12

Marie píše:
katalyzator píše:
Marie píše: Možná jsem tak trochu blbá, ale...proč pořád stupňovat agresi? Pánové, kdybyste jen tušili, jak vám to škodí...k čemu v této situaci výlučná péče, aby se děcka časem vyrovnávala s tím, že "díky otci" přišla o matku? Věřte, ten pocit je setsakra nepříjemný. No, já už toho asi radši nechám.
Tohle mne zaujalo. Ta první půlka je jasná, mohla byste, prosím, nějak rozvést tu druhou? Díky.
JJ, že jsem blbá je jasné na první přečtení (vtip :-)), můžete mi jen definovat, odkud je "druhá půlka"? :)
Mě to taky zarazilo, tohle:
Marie píše: k čemu v této situaci výlučná péče, aby se děcka časem vyrovnávala s tím, že "díky otci" přišla o matku? Věřte, ten pocit je setsakra nepříjemný.
Vnímám to takhle - považujete za nepříjemný pocit pro dítě, pokud "díky otci přijde o matku" tím, že dítě získá do výlučné péče otec. Na druhou stranu nepovažujete za nepříjemný pocit pro dítě, pokud "díky matce přijde o otce" tím, že dítě získá do výlučné péče matka (častější případ /88% proti 5%/ a častěji i s menším rozsahem péče druhého rodiče než v opačném gardu). Myslím, že nepříjemné pro dítě s normálními rodiči je oboje, takže by mělo být v zájmu dítěte uspořádat péči tak, aby nepřišlo ani o jednoho, tj. nastavit vyvážený podíl péče a posílit míru osobní péče v době, kdy rodič o dítě pečuje.
Jaký je váš pohled?
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 30 říj 2012 12:53

Marie píše:
katalyzator píše:
Marie píše: Možná jsem tak trochu blbá, ale...proč pořád stupňovat agresi? Pánové, kdybyste jen tušili, jak vám to škodí...k čemu v této situaci výlučná péče, aby se děcka časem vyrovnávala s tím, že "díky otci" přišla o matku? Věřte, ten pocit je setsakra nepříjemný. No, já už toho asi radši nechám.
Tohle mne zaujalo. Ta první půlka je jasná, mohla byste, prosím, nějak rozvést tu druhou? Díky.
JJ, že jsem blbá je jasné na první přečtení (vtip :-)), můžete mi jen definovat, odkud je "druhá půlka"? :)
:D

"Druhou půlkou" jsem myslel právě to vyrovnávání se s tím, že přijde o matku. Díky.
...

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 01 lis 2012 12:11

Asi si nějak neporadím s vnořenou citací, tak si pomůžu takto:

Cit:
Vnímám to takhle - považujete za nepříjemný pocit pro dítě, pokud "díky otci přijde o matku" tím, že dítě získá do výlučné péče otec. Na druhou stranu nepovažujete za nepříjemný pocit pro dítě, pokud "díky matce přijde o otce" tím, že dítě získá do výlučné péče matka (častější případ /88% proti 5%/ a častěji i s menším rozsahem péče druhého rodiče než v opačném gardu). Myslím, že nepříjemné pro dítě s normálními rodiči je oboje, takže by mělo být v zájmu dítěte uspořádat péči tak, aby nepřišlo ani o jednoho, tj. nastavit vyvážený podíl péče a posílit míru osobní péče v době, kdy rodič o dítě pečuje.
konec cit.

Docela by mne zajímalo, z čeho soudíte, že si myslím, že není nepříjemné přijít o otce. To si naprosto nemyslím a NIKDY jsem to nevypustila z úst ani klávesnice. Na to už mám rozumu dost. Poprosím - zkuste číst to co píšu a ne to, co nepíšu. (Stačí, že si připadám jako cvok, kterého z jedné strany tlučou čepicemi střídavkáři a z druhého jejich protivníci jen proto, že holt vidím situaci šířeji a jakýkoliv radikalismus vnímám jako nebezpečný.) Chtěla jsem říci jen a přesně to, že to, že se musí dítě vyrovnávat s tím, že příjde o matku je stejně špatné, jako když příjde o otce. Zvláště tady byste měli ono korektní řešení ctít. A se statistikami se zrovna mně fakt ohánět nemusíte, znám je minimálně stejně dobře jako vy.

Katalyzátor:
Nevím, jestli jste se musel vyrovnávat se ztrátou některého z rodičů. Já ano. A je to situace, která člověka na dlouhé období limituje. Prostě bychom to dětem neměli dělat, snad s výjimkou situací, kdy je kontakt fakt nebezpečný nebo ho samy (v tomto případě myslím VELKÉ děti) nechtějí. To, že jsou rodiče rozhádaní a čímsi si vyhrožují za dostatečně velký důvod prostě nepovažuji. Je to to na co jste se ptal? Nebo ještě jinak?
Matka a macecha.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 01 lis 2012 12:48

Díky za odpověď, otázka mířila trošku jinam. Z Vašeho příspěvku jsem měl pocit také jakéhosi důrazu na prevenci ztrátu matky. Z Vašeho psaní pro mne určitě nevyplývá, že ztráta otce je příjemná, ale přesto jsem z onoho předchozího textu nabyl dojmu, že považujete ztrátu matky skutečně za nějak jinou (později mne napadlo slovo "fundamentálnější" (?)). Tak na to jsem se ptal - jestli v tom vidíte rozdíl, a jaký. Když se nad tím zamyslím, rozdíl v tom určitě bude.
...

Hanz
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Hanz » 01 lis 2012 15:19

Chlapi, myslím, že Marie je na naší straně a netřeba ji podezřívat ze spolupráce s nějakou ultrafeministickou sektou. Jen to nevidí černobíle a přemýšlí o tom trochu s nadhledem a odstupem (jestli se nepletu, tak to nejsou její vlastní děti).

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 02 lis 2012 22:54

Hanz píše:Chlapi, myslím, že Marie je na naší straně a netřeba ji podezřívat ze spolupráce s nějakou ultrafeministickou sektou. Jen to nevidí černobíle a přemýšlí o tom trochu s nadhledem a odstupem (jestli se nepletu, tak to nejsou její vlastní děti).
Marie není na žádné straně, to je ten problém. (tedy můj, neb jsem všude "jiná"). Jen jsem teď užaslou a teď už i naštvanou účastnicí sporu, který se týká dětí mého manžela a protože nevím, co bych mohla jiného udělat, tak upozorňuji.
Současně jsem ale matka, která své vlastní děti vychovala částečně v manželství, částečně v dobrém vztahu po rozvodu a částečně sama. I to tom vím své. Vím své i o tom, že mít a znát oba rodiče je pro děti skutečný základ jejich identity.
Současně se domnívám, že v útlém dětství je pro dítě matka základní jistota. Nechci tím říct, že musí být s dítětem nonstop, ale že je v tomto období nutno postupovat citlivě. K malým dětem se ale vyjadřovat nechci, co vím, to je z teorie, všechny naše děti ( :D ) jsou z tohoto pohledu už dávno velké. A větší děti (netroufnu si přesně definovat - myslím dvou-tří-čtyřleťáci) už jsou parťáci nikoliv miminka.
Nejsem v tomhle odborník (ač mám kvalifikací blízko), kdybych byla, bylo by to teď jednodušší, možná bych ledasco lépe dokázala odhadnout, tak mohu přispět jen svým pohledem. Nesoudím mámy ani táty. Soudím nesoudné lidi. Jevilo se mi dříve, že pokud začne žena upozorňovat na nešvary, které soudnictví a související obory koná, třeba se nad tím někdo zamyslí. Ale spíš jsem všude za toho již dříve avizovaného blba :-), což sice je, pravda, poučné, ale k ničemu to nevede.
Matka a macecha.

omve
Stálice fóra

Příspěvek od omve » 02 lis 2012 23:49

Milá Marie, musím tě povzbudit, že (asi nejen) já tě za žádnou "blbku" tě rozhodně nemám, spíš za přemýšlivou a tolerantní ženskou, kéž by takových Marií jako seš ty bylo víc :)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz

holmn
Stálice fóra

Příspěvek od holmn » 03 lis 2012 01:40

Vzhledem k tomu, že ani na vlastním blogu Marie,pochybují čtěnáři o pravdivosti slov a vůbec i existenci Marie , tak příspěvkům moc nevěřím. A i kdyby, tak první manžel úžasný táta, potom nějak neúžasný co neplatil alimenty a musela je vymáhat soudně, teď úžasný manžel, co neumí nic udělat...no, jen aby to manželství vydrželo!!! Ale Červenou knihovnu jsem četla ráda vždycky.

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 03 lis 2012 02:15

holmn píše:Vzhledem k tomu, že ani na vlastním blogu Marie,pochybují čtěnáři o pravdivosti slov a vůbec i existenci Marie , tak příspěvkům moc nevěřím. A i kdyby, tak první manžel úžasný táta, potom nějak neúžasný co neplatil alimenty a musela je vymáhat soudně, teď úžasný manžel, co neumí nic udělat...no, jen aby to manželství vydrželo!!! Ale Červenou knihovnu jsem četla ráda vždycky.
Celou dobu čekám, kdy s mým blogem přijdete. Nejvíc mne zajímalo, zda to bude věcné, nebo jakou absurditu zvolíte. Posouzení nechám, jako pokaždé, na čtenáři. To bahno je vámi vyrobené, já se takto prostě nechci umatlat.
Matka a macecha.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 03 lis 2012 10:09

Marie píše:
ForU píše: Vnímám to takhle - považujete za nepříjemný pocit pro dítě, pokud "díky otci přijde o matku" tím, že dítě získá do výlučné péče otec. Na druhou stranu nepovažujete za nepříjemný pocit pro dítě, pokud "díky matce přijde o otce" tím, že dítě získá do výlučné péče matka (častější případ /88% proti 5%/ a častěji i s menším rozsahem péče druhého rodiče než v opačném gardu).
Docela by mne zajímalo, z čeho soudíte, že si myslím, že není nepříjemné přijít o otce. To si naprosto nemyslím a NIKDY jsem to nevypustila z úst ani klávesnice. Na to už mám rozumu dost. Poprosím - zkuste číst to co píšu a ne to, co nepíšu.
Usoudil jsem to z toho, že jste podala pouze jednostranné vyjádření navíc ve výrazně řidčím výskytu. Mám pocit, že to zmátlo i Katalyzátora.
Ano, nechal jsem se unést vyzněním poznámky a ne její přesnou interpretací.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Odpovědět