Děti patří matce!!

Odpovědět
Marie
Stálice fóra

Re: Děti patří matce!!

Příspěvek od Marie » 04 lis 2012 17:35

Bára píše:Ti co se jsou schopni domluvit tak mají kliku,už hlavně kvůli dětem,ale ti co ne tam to nejvíce odnesou děti a pardon,ale pokud otcové zde žádají střídavku,tak to rozumné není a nemyslejí co dětem,kteří se neumějí rozhodnout připraví za bolest,tahat dítko sem a tam to je opravdu úžasné jak ukazat tu lásku a oporu dětským dušičkám
Báro, kéž byste ve všech případech měla pravdu. Obávám se, že to tak není. Jen je to prostě strašně široké téma. Co když se nejsou schopni domluvit prostě proto, že máma nechce? A "dupe si nožičkou" a trvá na svém? Jaké "pravidlo" byste tady nastavila? Já totiž nevím. Často nacházím ve studiích a článcích to, že by mělo dojít k přesunu dětí ke spolupracujícímu rodiči už proto, že se dá očekávat, že ten nebude ve styku s druhým rodičem bránit. Ale já fakt nedokážu říct, co je správné. Rozhodně ne to "dupání nožičkou", protože ta, ať chceme nebo nechceme, dupe zejména po duších dětí. Je to strašně složité.
Matka a macecha.

Bára
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Bára » 04 lis 2012 17:36

Jinak co se týče otce...mě můj otec zemřel,když jsem byla a moje máma zvládla mou výchovu perfekně sama a věřte,že mne nijak nepoznamenalo to,že jsem neměla otce

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 04 lis 2012 17:43

Bára píše:Jinak co se týče otce...mě můj otec zemřel,když jsem byla a moje máma zvládla mou výchovu perfekně sama a věřte,že mne nijak nepoznamenalo to,že jsem neměla otce
No, ač je smrt nepochybně horší než rozvod, nemusela jste řešit, proč vás táta nechce, proč vás odmítl a vykašlal se na vás. On s vámi prostě být nemohl a ta síla prožitku je sice obrovská a ztráta nenapravitelná, ale je významně jiná.
Matka a macecha.

Bára
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Bára » 04 lis 2012 17:52

Marie píše:
Bára píše:Ti co se jsou schopni domluvit tak mají kliku,už hlavně kvůli dětem,ale ti co ne tam to nejvíce odnesou děti a pardon,ale pokud otcové zde žádají střídavku,tak to rozumné není a nemyslejí co dětem,kteří se neumějí rozhodnout připraví za bolest,tahat dítko sem a tam to je opravdu úžasné jak ukazat tu lásku a oporu dětským dušičkám
Báro, kéž byste ve všech případech měla pravdu. Obávám se, že to tak není. Jen je to prostě strašně široké téma. Co když se nejsou schopni domluvit prostě proto, že máma nechce? A "dupe si nožičkou" a trvá na svém? Jaké "pravidlo" byste tady nastavila? Já totiž nevím. Často nacházím ve studiích a článcích to, že by mělo dojít k přesunu dětí ke spolupracujícímu rodiči už proto, že se dá očekávat, že ten nebude ve styku s druhým rodičem bránit. Ale já fakt nedokážu říct, co je správné. Rozhodně ne to "dupání nožičkou", protože ta, ať chceme nebo nechceme, dupe zejména po duších dětí. Je to strašně složité.
Tak určitě může nastat i situace,že se nechce domluvit matka,pokud jsou tady otcové kteří to tak mají,myslím,že by bylo rozumné v zájmu dítěte ustoupit.Vždyť jste si si děti počali s láskou a jestli máte ,,nevyřízené účty"mezi sebou neberte to přes děti.Je to trochu ostré,já chápu,že ty děti také milujete,vždyť jsou to ,,naše" děti.Bohužel nevím jak vám vystvětlit,že matka má jiný vztah k dítěti než otec.Zkuste si někdy vžít do rolí dětí,jak by bylo vám.Podívejte se do těch dětských očíčech a řekněte jim,teď pojedeš na 14dní k tátovi a naopak.Myslíte,že se vám to bude říkat lehce?Nebude.A jak bude pokaždé reagovat vaše dítko?Nejen pro vás bude mnohem méně bolestivě,když budete děti navštěvovat brát je na výlety atp.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 04 lis 2012 17:57

Marie píše: Uměla jsem překonat to, že neplatí...
Tohle mě skutečně dojalo. Ta moje ode mě dostala hromadu peněz, k tomu navíc dostala výživné na děti, co by vystačilo dětem na celý život, což i podepsala, ale využila toho, že to zákon takto neumožňuje, sebrala to pro sebe, nechala si znova vyměřit další výživné ve stejné výši a při prvním náznaku, že zaplatím později, už vyhrožovala exekucí. Proč já musel narazit na takovou nenasytnou potvoru. O tom, že kromě lačnosti po penězích mi chtěla dopřát pouze denní styk pár hodin za týden ani nemluvě. A to navzdory tomu, že jsem o děti sám pečoval i měsíc v kuse, když ona byla na dovolené v tramtárii. Jak byste řešily holky tohle?
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Bára
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Bára » 04 lis 2012 17:57

Marie píše:
Bára píše:Jinak co se týče otce...mě můj otec zemřel,když jsem byla a moje máma zvládla mou výchovu perfekně sama a věřte,že mne nijak nepoznamenalo to,že jsem neměla otce
No, ač je smrt nepochybně horší než rozvod, nemusela jste řešit, proč vás táta nechce, proč vás odmítl a vykašlal se na vás. On s vámi prostě být nemohl a ta síla prožitku je sice obrovská a ztráta nenapravitelná, ale je významně jiná.
Ano nemusela jsem to řešit a nemohl se mnou být,ale jen jsem chtěla poukázat na to,že být bez otce,v případě rozvodu vídat ho méňě,nijak dítě nepoznamená.Vždyť kolik otců se svými dětmi snídá a ukládá je do postýlky?Mě můj ex řekl po mateřské abych si našla práci takovou,abych si mohla děti odvádět a vyzvedávat ze školky,že on ji měnit nebude,že jsem já máma a to upozorňuju,že své děti miluje,ale bral to tak aby byla rodina zapezpečena.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 04 lis 2012 18:04

Bára píše: Tak určitě může nastat i situace,že se nechce domluvit matka,pokud jsou tady otcové kteří to tak mají,myslím,že by bylo rozumné v zájmu dítěte ustoupit.Vždyť jste si si děti počali s láskou a jestli máte ,,nevyřízené účty"mezi sebou neberte to přes děti.Je to trochu ostré,já chápu,že ty děti také milujete,vždyť jsou to ,,naše" děti.Bohužel nevím jak vám vystvětlit,že matka má jiný vztah k dítěti než otec.Zkuste si někdy vžít do rolí dětí,jak by bylo vám.Podívejte se do těch dětských očíčech a řekněte jim,teď pojedeš na 14dní k tátovi a naopak.Myslíte,že se vám to bude říkat lehce?Nebude.A jak bude pokaždé reagovat vaše dítko?Nejen pro vás bude mnohem méně bolestivě,když budete děti navštěvovat brát je na výlety atp.
Jo, o tomhle jsem taky přemýšlel, co je lepší, trvalý nesmiřitelný spor s matkou, která prohlásí, "děti patří k matce" přesně podle nadpisu diskuse, která chce totálně vymazat otce ze života dětí, která peníze určené pro děti použije pro své zabezpečení, která na otce volá policajty jen proto, že s nimi chce být, která udává, křivě obviňuje, aby prosadila své rozhodování o všem, nebo mám v zájmu dětí nechat děti vychovávat takovéto morální zrůdě? Došel jsem k názoru, že je lepší pokusit se dětem korigovat amorální chování matky svou výchovou. Nebo bych měl dospělým dětem vyprávět, co byla matka zač? A jak jim vysvětlit, že jsem je opustil? Že to bylo v jejich zájmu?
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 04 lis 2012 18:06

Bára píše:
Marie píše:
Ano nemusela jsem to řešit a nemohl se mnou být,ale jen jsem chtěla poukázat na to,že být bez otce,v případě rozvodu vídat ho méňě,nijak dítě nepoznamená.Vždyť kolik otců se svými dětmi snídá a ukládá je do postýlky?Mě můj ex řekl po mateřské abych si našla práci takovou,abych si mohla děti odvádět a vyzvedávat ze školky,že on ji měnit nebude,že jsem já máma a to upozorňuju,že své děti miluje,ale bral to tak aby byla rodina zapezpečena.
Mé dcery to poznamenalo. Na otce byly hodně vázané a v zásadě se s jeho úprkem nevyrovnaly dodnes.
Matka a macecha.

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 04 lis 2012 18:12

forU píše:
Marie píše: Uměla jsem překonat to, že neplatí...
Tohle mě skutečně dojalo. Ta moje ode mě dostala hromadu peněz, k tomu navíc dostala výživné na děti, co by vystačilo dětem na celý život, což i podepsala, ale využila toho, že to zákon takto neumožňuje, sebrala to pro sebe, nechala si znova vyměřit další výživné ve stejné výši a při prvním náznaku, že zaplatím později, už vyhrožovala exekucí. Proč já musel narazit na takovou nenasytnou potvoru. O tom, že kromě lačnosti po penězích mi chtěla dopřát pouze denní styk pár hodin za týden ani nemluvě. A to navzdory tomu, že jsem o děti sám pečoval i měsíc v kuse, když ona byla na dovolené v tramtárii. Jak byste řešily holky tohle?
Já nevím, při rozchodu jsem řešila hlavně to, ať se holky s tátou vídají. Jasně, že jsem chtěla ať na ně platí, což se tak nějak pofiderně dařilo, ale dost dlouho jsem doufala, že se to zlepší a srovná. Když přestal platit úplně a zmizel, pokoušela jsem se to řešit soudně, ale bylo to pro mne tak nesmyslné a snad až ponižující, že jsem si raději našla ještě práci na večery. Čímž neschvaluji neplatiče výživného, naopak jsem si v té době říkala, že jednou, až budu mít čas, vyběhnu do ulic s transparentem a budu tohle hlásat do ulic, protože takových uštvaných matek, jako jsem tenkrát byla já, je určitě dost. Neozývají se - nemají na to čas, jako jsem tenkrát neměla já. Takže situaci, kdy by mi někdo dal peníze a mně nestačily fakt řešit neumím. Ale...nechcete to zkusit? Pošlu číslo účtu.
Mimochodem - i to neplacení výživného je téma, které si zaslouží péči. Situace, kdy jste fakt na hranici chudoby a v obchodě řešíte, jestli koupit olej nebo sirup a bojíte se, které dítě zase z čeho vyroste..a nikdo vám nepomůže, sociálka s vámi jedná jako s podvodníkem, je fakt dost hnusná.
Matka a macecha.

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 04 lis 2012 18:20

forU píše:
Bára píše: Tak určitě může nastat i situace,že se nechce domluvit matka,pokud jsou tady otcové kteří to tak mají,myslím,že by bylo rozumné v zájmu dítěte ustoupit.Vždyť jste si si děti počali s láskou a jestli máte ,,nevyřízené účty"mezi sebou neberte to přes děti.Je to trochu ostré,já chápu,že ty děti také milujete,vždyť jsou to ,,naše" děti.Bohužel nevím jak vám vystvětlit,že matka má jiný vztah k dítěti než otec.Zkuste si někdy vžít do rolí dětí,jak by bylo vám.Podívejte se do těch dětských očíčech a řekněte jim,teď pojedeš na 14dní k tátovi a naopak.Myslíte,že se vám to bude říkat lehce?Nebude.A jak bude pokaždé reagovat vaše dítko?Nejen pro vás bude mnohem méně bolestivě,když budete děti navštěvovat brát je na výlety atp.
Jo, o tomhle jsem taky přemýšlel, co je lepší, trvalý nesmiřitelný spor s matkou, která prohlásí, "děti patří k matce" přesně podle nadpisu diskuse, která chce totálně vymazat otce ze života dětí, která peníze určené pro děti použije pro své zabezpečení, která na otce volá policajty jen proto, že s nimi chce být, která udává, křivě obviňuje, aby prosadila své rozhodování o všem, nebo mám v zájmu dětí nechat děti vychovávat takovéto morální zrůdě? Došel jsem k názoru, že je lepší pokusit se dětem korigovat amorální chování matky svou výchovou. Nebo bych měl dospělým dětem vyprávět, co byla matka zač? A jak jim vysvětlit, že jsem je opustil? Že to bylo v jejich zájmu?
Přemýšlím nad něčím podobným. Co když by otci sice stačil, ba i vyhovoval široký styk tak nějak "dlepotřebně" řešený, ale matka prostě nechce a děti mu nedá. K tomu nejde jen o nenávist mezi bývalými partnery (ona v zásadě z principu nemůže být jednostranná), ale taky o cosi etického a lidského. Řekněme, že otec zjistí, že matka jeho dětí si našla "prima koníčky" - třeba alkohol, nepracování nebo jiné. Když přemýšlí, proč chodí děti jak "škubani", když pěkně platí a pak mu dojde, že "dotuje" pivko a cigaretky. Když začnou manipulace, lži, policie a všechny ty děsy, které by člověk čekal jen ve zvláště brakových filmech. Domnívám se, že právě v té situaci otec nemá právo děti opustit a měl by se ze všech sil snažit, aby měly podmínky pro rozumný rozvoj. Jednak by jim to jednou těžko vysvětloval a taky...jak by s tím žil sám? Tady pak vidím střídání jako nejmenší z možných zel, protože děti o matku zcela nepříjdou, jak by tomu bylo u změny výchovného prostředí. Současně si nemyslím, že v takovém případě střídání může fungovat dlouhodobě, ale dá dětem šanci poznat obě prostředí a zvolit si to, které mu bude lépe vyhovovat. Myslím, že je to minimum, které je rodič v takové situaci dětem povinen poskytnout.

Je to strašně těžké téma, ale je dobré o něm mluvit.
Matka a macecha.

Odpovědět