Děti patří matce!!

Odpovědět
forU
Stálice fóra

Re: Děti patří matce!!

Příspěvek od forU » 04 lis 2012 18:25

Pro mě je zase hnusný pocit, když s jazykem na vestě člověk zajistí matce a dětem bydlení, ta vás pak vyhodí, podá na vás oznámení pro prověření, jestli jste náhodou při tom vydělávání peněz nezapomněl někde zaplatit nějaké daně, a pak ještě u soudu argumentuje tím, že ona má lepší podmínky pro bydlení dětí než vyhozený otec, ačkoliv do domu nevrazila ani korunu ze svého. Z takového jednání se mi fakt chce zvracet.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 04 lis 2012 18:31

Marie píše:Je to strašně těžké téma, ale je dobré o něm mluvit.
Takže to vede k řešení - pokud jsou rodiče v pohodě, tak výlučná s "dlepotřeby" stykem s otcem. Pokud je matka problémová a bezcharakterní, tak střídavku, aby děti nepřišly o mámu a měly možnost poznat oboje. Rozumím tomu dobře? Nějak se mi to nelíbí. To první řešení budiž, ale problém je, že řada militatních výlučkářů považuje širší styk za stejně škodlivé nabourání jednoho domova dětí, takže problém. A v tom druhém případě, myslím, že by byla lepší výlučná péče otce s "dlepotřeby" stykem s matkou, právě kvůli zachování jednoho domova a prokázanému defektu na straně matky. A myslím, že prokázaný defekt bude přibližně stejně častý u matek i otců.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 04 lis 2012 18:31

forU píše:Pro mě je zase hnusný pocit, když s jazykem na vestě člověk zajistí matce a dětem bydlení, ta vás pak vyhodí, podá na vás oznámení pro prověření, jestli jste náhodou při tom vydělávání peněz nezapomněl někde zaplatit nějaké daně, a pak ještě u soudu argumentuje tím, že ona má lepší podmínky pro bydlení dětí než vyhozený otec, ačkoliv do domu nevrazila ani korunu ze svého. Z takového jednání se mi fakt chce zvracet.
To jsou ty lidský vztahy vždycky jinak složitý, co? Hele, proč vy ste si tenkrát nevzal mně? Já v době rozvodu ani neuměla trestní oznámení podat :-) :-) a kdyby nám někdo zajistil bydlení, byla bych vysmátá dodnes :-)
Matka a macecha.

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 04 lis 2012 18:38

forU píše:
Marie píše:Je to strašně těžké téma, ale je dobré o něm mluvit.
Takže to vede k řešení - pokud jsou rodiče v pohodě, tak výlučná s "dlepotřeby" stykem s otcem. Pokud je matka problémová a bezcharakterní, tak střídavku, aby děti nepřišly o mámu a měly možnost poznat oboje. Rozumím tomu dobře? Nějak se mi to nelíbí. To první řešení budiž, ale problém je, že řada militatních výlučkářů považuje širší styk za stejně škodlivé nabourání jednoho domova dětí, takže problém. A v tom druhém případě, myslím, že by byla lepší výlučná péče otce s "dlepotřeby" stykem s matkou, právě kvůli zachování jednoho domova a prokázanému defektu na straně matky. A myslím, že prokázaný defekt bude přibližně stejně častý u matek i otců.
Ale nevede to k žádnému řešení, já prostě v těchto případech nevím, co je nejlepší, respektive co je nejmenší z existujících zel. Navíc se na to dívám naopak - tedy z pohledu toho, co v takových situacích bude "za pár let". Když situace dopadne na toho "zralejšiho" z obou rodičů (já tu defektnost neumím vypustit z klávesnice), což nepochybně dopadne, bude on řešit všechny problémy vzniklé v době, kdy se (díky bezzubosti systému) dlouhé měsíce situace dětí řeší. A nevím, co způsobí menší újmy. Protože ty pak řeší nejen děti, ale celé rodiny, ať už ty biologické, nebo nově ustavené - "sešívané". Jak to udělat, aby děti situaci zvládly s minimální ztrátou? To je základ mých úvah.
Matka a macecha.

Bára
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Bára » 04 lis 2012 20:15

forU píše:
Bára píše: Tak určitě může nastat i situace,že se nechce domluvit matka,pokud jsou tady otcové kteří to tak mají,myslím,že by bylo rozumné v zájmu dítěte ustoupit.Vždyť jste si si děti počali s láskou a jestli máte ,,nevyřízené účty"mezi sebou neberte to přes děti.Je to trochu ostré,já chápu,že ty děti také milujete,vždyť jsou to ,,naše" děti.Bohužel nevím jak vám vystvětlit,že matka má jiný vztah k dítěti než otec.Zkuste si někdy vžít do rolí dětí,jak by bylo vám.Podívejte se do těch dětských očíčech a řekněte jim,teď pojedeš na 14dní k tátovi a naopak.Myslíte,že se vám to bude říkat lehce?Nebude.A jak bude pokaždé reagovat vaše dítko?Nejen pro vás bude mnohem méně bolestivě,když budete děti navštěvovat brát je na výlety atp.
Jo, o tomhle jsem taky přemýšlel, co je lepší, trvalý nesmiřitelný spor s matkou, která prohlásí, "děti patří k matce" přesně podle nadpisu diskuse, která chce totálně vymazat otce ze života dětí, která peníze určené pro děti použije pro své zabezpečení, která na otce volá policajty jen proto, že s nimi chce být, která udává, křivě obviňuje, aby prosadila své rozhodování o všem, nebo mám v zájmu dětí nechat děti vychovávat takovéto morální zrůdě? Došel jsem k názoru, že je lepší pokusit se dětem korigovat amorální chování matky svou výchovou. Nebo bych měl dospělým dětem vyprávět, co byla matka zač? A jak jim vysvětlit, že jsem je opustil? Že to bylo v jejich zájmu?
Tak v první řadě,nevím jak máte velké děti.Další otázkou je v čem je matka morální zrůda?Nekupuje dětem jídlo,oblečení a veškeré potřeby?Podle toho co tu píšete se mezi vámi muselo stát něco tak zlého,že ani raději nechci myslet co.

Bára
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Bára » 04 lis 2012 20:23

[quote="forU"]Pro mě je zase hnusný pocit, když s jazykem na vestě člověk zajistí matce a dětem bydlení, ta vás pak vyhodí, podá na vás oznámení pro prověření, jestli jste náhodou při tom vydělávání peněz nezapomněl někde zaplatit nějaké daně, a pak ještě u soudu argumentuje tím, že ona má lepší podmínky pro bydlení dětí než vyhozený otec, ačkoliv do domu nevrazila ani korunu ze svého. Z takového jednání se mi fakt chce zvracet.[/quot

Otázka je zda chcete řešit opravdu děti a nebo to co jste matce a dětem zajistil.Jednou jste to dělal pro ně,byli jste rodina,takže na výčitky není prostor.Jestli dala do bydlení korunu nebo ne...nejsou spíše vaše dohady?Které mezi děti nepatří.Trochu pochybuji,že by se vaše žena jednoho rána vzbudila a řekla si že vás vyhodí,nějaký důvod tam asi byl.

Bára
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Bára » 04 lis 2012 20:31

forU píše:
Marie píše: Uměla jsem překonat to, že neplatí...
Tohle mě skutečně dojalo. Ta moje ode mě dostala hromadu peněz, k tomu navíc dostala výživné na děti, co by vystačilo dětem na celý život, což i podepsala, ale využila toho, že to zákon takto neumožňuje, sebrala to pro sebe, nechala si znova vyměřit další výživné ve stejné výši a při prvním náznaku, že zaplatím později, už vyhrožovala exekucí. Proč já musel narazit na takovou nenasytnou potvoru. O tom, že kromě lačnosti po penězích mi chtěla dopřát pouze denní styk pár hodin za týden ani nemluvě. A to navzdory tomu, že jsem o děti sám pečoval i měsíc v kuse, když ona byla na dovolené v tramtárii. Jak byste řešily holky tohle?
Jestli to dobře chápu,když píšete,že jste ji dal to co by dětem vystačilo na celý život tak v průměru to bylo na jedno dítě cca 1milion korun ve věku od 5 let do 18let,kdyby se měsíční výživné vyměřilo na 3tisíce.Nedávejte jako své plus,že jste o dítě sám pečoval když byla na dovolené.Berte to tak,že jste také rodič a že také máte své povinnosti,tím neříkám,že to je v pořádku,pokud se s vámi dopředu nedomluvila.Pokud ano pak na tom nic špatného nevidím.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 04 lis 2012 20:40

Bára píše: ....Bohužel nevím jak vám vystvětlit,že matka má jiný vztah k dítěti než otec...
To není třeba vysvětlovat, to je snad jasné z podstaty věci, ne? A těží z toho všichni - včetně dítěte.
...

Bára
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Bára » 04 lis 2012 20:40

Tak velká NOVINKA! Po tom co jsem napsala do diskuse ať se mi ozve paní holm...nevěřila sem,ale skutečně mi volala.Tak mám otázku na p.HODINU(střídavka) za to,že se vám nelíbí nějaké příspěvky tak lidi z webu odstřihnete?To je tedy vážně přístup pardon,ale stupidního chlapa.To se vás příspěvky paní holm dotýkali,nebo měla pravdu,kterou nechcete slyšet?Nechápu tedy proč jsi zakládáte diskusi,když pak lidi vyhazujete....můžete pak diskutovat sám se sebou:-)

Bára
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Bára » 04 lis 2012 20:44

katalyzator píše:
Bára píše: ....Bohužel nevím jak vám vystvětlit,že matka má jiný vztah k dítěti než otec...
To není třeba vysvětlovat, to je snad jasné z podstaty věci, ne? A těží z toho všichni - včetně dítěte.
některým to bohužel jasné není:-/

Odpovědět