Děti patří matce!!

Odpovědět
katalyzator
Stálice fóra

Re: Děti patří matce!!

Příspěvek od katalyzator » 17 říj 2012 15:49

Nejde přece o procenta, ale o to, aby se Ti otcové, kteří se starat chtějí a umějí, starat mohli. SP se vždycky nařizuje v zájmu dětí a po takové změně zákona se zde volá - aby SP byla nařízena vždy (a ne jindy), když je to v zájmu dětí.
...

holmn
Stálice fóra

Příspěvek od holmn » 17 říj 2012 16:27

Ale pokud s tím matka nesouhlasí, potom to moc v zájmu dětí není, protože to prostě nebude fungovat. A já tedy zde zaznamenávám především to, že se zde nesmí vkládat feministické příspěvky, ale návody na násilí ano. A pokud jste proti feminismu, tak to mluví za vše. To jako nemají ženy právo na základní lidská práva, právo volit atp ?
Střídavka není moc častá a mělo by se nechat zjistit, jaké že děti vyrostou ze střídavek, na které se rodiče dohodli. Vím, že jsou případy, že se na střídavce dohodli, ale časem od ní ustoupili, protože se jim dítě měnilo před očima. Je to experiment, nic jiného a já se divím že své vlastní děti chcete vystavovat "pokusu", protože jiné slovo mě nenapadá. Prosadit si střídavku a s matkou dětí se tím pádem po těch všech soudech nenávidět, tak to mi pro děti vhodné nepřipadá. Rozhodně si myslím, že 2x týdně si děti vyzvednout a prožít s mimi nádherné odpoledne a 1x za 14 dní krásný víkend, s matkou dětí se nehádat, tak je to pro děti rozhodně větším přínosem.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 17 říj 2012 16:44

Díky za odpověď Jsem rád, že se přesouváme k věcné diskusi. Feminismus bych nechal strarnou, stejně jako antifeminismus a násilnické exhibice.

Píšete: ALe pokud s tím matka nesouhlasí, potom to moc v zájmu dětí není, protože to prostě nebude fungovat. - to je diskutabilní, jednak ne každá matka dokáže odlišit zájem dětí od potřeby konfrontovat se s expartnerem (a ne že ne, svaté nejsou ani muži, ale ani ženy), a od toho je tu soud, aby posoudil zájem dětí s nadhledem.

Studie o vlivu SP by jistě bylo vhodné dohledat výsledky zatím mluví některé pro, některé proti. Pokud byli rodiče dohodlí na SP a odstoupili od ní, svědčí to spíš pro schopnost rodičů se dohodnout a ne proti SP - a když jsou schopni se dohodnout, jistě volili i SP vhodně a citlivě.

Ono v podstatě platí jediné - buď se rodiče dohodnout chtějí - anebo nechtějí. Druh péče na tom nic nezmění.
...

Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka » 17 říj 2012 20:58

Střídavá péče je prokázaně pro děti lepší

http://www.stridavka.cz/stridavkajelepsi1.html

holmn
Stálice fóra

Příspěvek od holmn » 17 říj 2012 21:46

Promiňte, ale zde nejsme v USA a ještě hodně dlouho nebudeme...tedy spíše nikdy nebudeme, alespoň se toho určitě nedožijeme.

Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka » 17 říj 2012 22:49

Děkuji za podnětnou připomínku, nicméně s fungováním střídavé péče nemá nic společného. Myslím, že nemá cenu dále tuto diskusi rozvíjet. Pokud se chcete poučit, přečtěte si nejprve zde publikované studie, průzkumy, zkušenosti rodičů apod. Pokud se poučit nechcete a přišla jste sem jen bojovat proti střídavé péči obou rodičů, pak zde vedete marný boj...

Hanz
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Hanz » 17 říj 2012 23:28

Děkuji, teď jste mne trochu předběhl. Už jsem měl rozepsanou odpověď o tom, kolik času a energie se zbytečně investuje do zatvrzelé nositelky názoru "děti patří matce". Kromě tohoto názoru ještě navíc prolezlé přesvědčením o nadřazenosti ženského pohlaví. Naštěstí mám v okolí 2 matky, které samy střídavou péči navrhly a jednoho otce, který dobrovolně strávil 2 roky na "mateřské" dovolené. Myslím, že lepší bude energii vložit do mladších ročníků a přesvědčit je o tom, že výše zmíněný názor, stejně tak jako jeho nositelky, jsou fosiliemi patřícími do minulého tisíciletí. Ale jedno se paní holmn musí nechat. Stejně tak jako mnohé naše ex budí svým plácáním bez argumentů emoce. :-)

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 17 říj 2012 23:55

holmn píše:Promiňte, ale zde nejsme v USA a ještě hodně dlouho nebudeme...tedy spíše nikdy nebudeme, alespoň se toho určitě nedožijeme.
Řekl bych, že tahle námitka neobstojí. Každá studie přece byla provedena někde, kde my nejsme...takhle by se dal shodit veškerý zahraniční výzkum.
...

holmn
Stálice fóra

Příspěvek od holmn » 18 říj 2012 00:19

To si tedy já rozhodně nemyslím. Znám nějakou tu rodinu z USA co mají malé děti a nikdy jsem se sice neptala jak to u nich chodí v případě rozvodu ( určitě se na to zeptám), ale vím jistě že mají děti chůvy a ne jen děti. Dokonce i psi :-) Tam to je opravdu trochu o něčem jiném a mám i známé v Anglii a tam je to podobné, jen o těch psech tam nic nevím.
A Vaše diskuze? To není tedy diskuze demokratická. Proč tedy zde chcete diskutovat a o čem? Tak si zřiďte blog a tam si pouze sdělujte vlastní názory, který z vás má horší ex.

Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat)[1] je věcný rozhovor několika osob nad určitým tématem, jehož cílem není rozhodovat, nýbrž věc pečlivě rozebrat z různých stránek, shromáždit argumenty a případně připravit půdu pro racionální rozhodnutí.

omve
Stálice fóra

Příspěvek od omve » 18 říj 2012 08:35

To sice ano, ale zároveň si myslím, že důležitou podmínkou pro smysluplnou diskusi je jistá základní mentální úroveň ;)
Střídavko, nechceš udělat nové vlákno - něco jako "Názory feministek", kde by se pro odlehčení mohlo diskutovat s těmito bytostmi s fosilními názory?
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) omve@centrum.cz

Odpovědět