Děti patří matce!!

Odpovědět
Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Děti patří matce!!

Příspěvek od Střídavka » 18 říj 2012 08:56

Já myslím, že již název tohoto diskusního vlákna je plně odpovídající :D

Hanz
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Hanz » 18 říj 2012 09:22

:-) Souhlasím. Já se samozřejmě své původní myšlenky nevzdávám. Jen to není záležitost týdnů a pokud tahle aktivita bude mít nějaké výsledky, budou z ní profitovat spíš děti mých dětí, než mé děti samotné. Takže jsem i pro zachování současné "diskuze". .-)

Hanz
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Hanz » 18 říj 2012 11:52

holmn píše: Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat)[1] je věcný rozhovor několika osob nad určitým tématem, jehož cílem není rozhodovat, nýbrž věc pečlivě rozebrat z různých stránek, shromáždit argumenty a případně připravit půdu pro racionální rozhodnutí.
Tak teď již adresně.
Paní holmn, mnohokrát děkuji za poučku, ještě se mi bude hodit. Velice rád bych shromáždil argumenty pro racionální rozhodnutí o tom, jestli je střídavá výchova pro mé děti vhodná. Ve Vašem textu se těžko orientuji a nevím přesně, co jsou vlastně argumenty proti střídavé péči. Navíc si v některých věcech sama odporujete, což ještě víc znemožňuje mou orientaci. Můžete mi prosím nějak sumarizovat Vaše argumenty proti střídavé péči? Jsem "jen chlap", takže je prosím do bodů, abych je pochopil i já a abychom o nich mohli plodně diskutovat. Předem Vám děkuji a přeji hezký den.

Han
Stálice fóra

Příspěvek od Han » 18 říj 2012 12:05

Hanz píše:Paní holmn, mnohokrát děkuji za poučku, ještě se mi bude hodit. Velice rád bych shromáždil argumenty pro racionální rozhodnutí o tom, jestli je střídavá výchova pro mé děti vhodná. Ve Vašem textu se těžko orientuji a nevím přesně, co jsou vlastně argumenty proti střídavé péči. Můžete mi prosím nějak sumarizovat Vaše argumenty proti střídavé péči?
Co Vám není jasné? Holmn to přece říká jasně! Takže srozumitelně to nejdůležitější z jejího velmi poučného a věci znalého projevu - předně:

1) střídavé péči se smějí rybáři
2) dudáka do kotle Baníku Ostrava prostě nevezmeš
3) kamarádky "v letech" Vás považují za magora
4) tatínek střídavkář musí nejprve vydržet otevřený deštník v zadku
5) kdo nejde 5x v noci na záchod není rodič
6) dítě patří matce - když nesouhlasí matka nesouhlasí se střídavou péčí, musí tatínek bez dalšího vyklidit pole. Když tatínek nesouhlasí s výlučnou péčí matky, musí tatínek bez dalšího vyklidit pole.

Co je na tom k nepochopení? Je to přece jasné. Mne přesvědčila.

Hanz
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Hanz » 18 říj 2012 12:28

:-) Chlape, vy máte být na mojí straně! Pod tíhou Vaší zdrcující argumentace mám chuť odevzdat peněženku manželce, zalézt zpět do nory kam patřím a děkovat Bohu, že jsem byl připuštěn a mohl tak splnit své poslání trubce. Přesto bych chtěl dát prostor paní holmn, protože mne opravdu zajímá, jestli je schopná své myšlenky transformovat do smysluplných argumentů a pokud tak učiní, tak se nad nimi opravdu zamyslím. Čestný pionýrský! Možná to tak nevypadá, ale nejsem zatvrzelý zastánce střídavé výchovy za každou cenu...

Tomáš
Stálice fóra

Příspěvek od Tomáš » 18 říj 2012 12:45

K výběru z nejdůležitějších myšlenek holmn, jež precizně zformuloval Han, je třeba ještě dodat podstatný fakt, že úroveň tohoto webu, a zejména jeho diskutujících, nedosahuje ani zbla kvalit webů, kde se diskutuje o chovu brojlerů (podobnost diskusí o brojlerech v chápání holmn s legendárním komentářem Miloše Jakeše z Červeného Hrádku na téma bojlery a brojlery je čistě náhodná a nemá žádnou intelektuální spojitost).
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 18 říj 2012 13:10

S bodem 5 nesouhlasím - co potíže s prostatou? Prostatik klidně dojde 5x ...
...

Hanz
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Hanz » 18 říj 2012 13:32

:-) Potíže s prostatou jsou sice vážná věc, ale i tak prosím na chvíli o trochu serióznosti, jinak nám paní holmn uteče na nějaký hezčí web a já se nic nedozvím...

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 18 říj 2012 13:49

Mě zaujala jedna myšlenka: odpůrci střídavé péče namítají, že
střídavá výchova by neměla být nařizována proti vůli rodiče.
Myslím, že by zastánci střídavé péče měli vyrukovat s heslem:
výlučná péče by neměla být nařizována proti vůli druhého rodiče.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Han
Stálice fóra

Příspěvek od Han » 18 říj 2012 14:24

forU píše:Mě zaujala jedna myšlenka: odpůrci střídavé péče namítají, že
střídavá výchova by neměla být nařizována proti vůli rodiče.
Myslím, že by zastánci střídavé péče měli vyrukovat s heslem:
výlučná péče by neměla být nařizována proti vůli druhého rodiče.
To říkám pořád. Výlučná výchova omezuje práva jednoho z rodičů i dítěte samotného. Proto je v ČR praxe soudů nelegální, o OSPODech ani nemluvím, tam jsem se setkal s tvrzením sociální pracovnice, že Ústavní soud je banda dědků, kteří ničemu nerozumějí.
Výlučná výchova nařízená proti vůli rodiče, jehož rodičovská způsobilost není nijak průkazně snížena, je zvůle a násilí. Naopak nařízení střídavé výchovy tento úkorný charakter nemá, protože zachovává oběma rodičům stejná práva a dítěti právo na oba rodiče. Proti tomu neexistují argumenty. Proto výlučkáři nejsou schopni racionální diskuze.

Odpovědět