Děti patří matce!!

Odpovědět
holmn
Stálice fóra

Re: Děti patří matce!!

Příspěvek od holmn » 18 říj 2012 14:34

1) ten kdo je přesvědčen že jen jeho pravda je ta správná pravdivá a není schopný diskuze, odmítá ji, zesměšňuje atp.,tak je diktátor a proto jeho ex partnerku naprosto chápu.
2) ten kdo je proti feminismu, je tak trochu otrokář a nepatří mu do rukou výchova dětí
3)nemám nic proti střídavé péči, pokud se na ni rodiče dohodnou a pokud správně funguje
4)mám a vždycky budu mít výhrady k soudně nařizené střídavé péči, neb z toho nic kloudného nevzejde ( správně fungovat nebude)
5) nejsem si jistá, zda naše soudy a OSPODy vždy rozhodují v zájmu dětí
6) ráda bych slyšela názory Vašich partnerek, proč se střídavou výchovou nesouhlasí a jsem si jistá že v mnoha případech bych s jejich názorem souhlasila a to :
a) neumím si představit matku, která by bránila střídavé výchově, když by věděla že otec dětí je naprosto schopný se o děti výborně postarat, děti ho milují, jeho starost a výchovné metody jsou stejné jako u matky, otec se dětem věnuje po všech stránkách. ( to že tady tvrdíte že tomu tak je mě osobně nepřesvědčilo a musela bych znát názor druhí strany)
b) chápu matku, která nechce dát děti do střídavé výchovy, když ví, že otec se o děti v době vztahu prakticky nestaral, neumí vařit, prát, školní učení mu nic neříká,prostě děti by si u otce jen tak ten týden přežily a osttní věci by musela příštý týden dohánět matka.
c) chápu matku která se SV nesouhlasí, když má podezření např. že důvodem je pouze placení výživného, nebo pomsta otce matce, aby ji prostě ublížila že ho opustila, nebo že otec dětí má novou partnerku a ta si chce její děti z různých důvodů manipulovat.
d) chápu matku která SV nesouhlasí, když by děti měly střídat dvě školy, kamarády a žít jako dříve děti od kolotoče.
7) vaše diskuze mi připadá občas nefér a zavádějící. Jsou zde návody jak matkám ublížit, jak proti nim schánět důkazy atp., ale málo...prakticky vůbec jsem se zde nedočetla, proč by Vám nestačil nějak normální styk s dětmi. Například 2 x týdně odpoledne a 1x za 14 dní víkend. Ta doba by byla jen a jen pro Vás a vaše děti a myslím by byla mnohem více využitá a plnila by funkci otec-dítě, než nějaký batůžek každý týden na zádech. Myslím, že všichni musíme chodit do práce nebo se něčím živit. Kolik času v tom týdnu kdy budete mít děti Vám zůstane naprosto čistého času jen pro děti? Myslím že musíte jako matky po nich uklízet, prát, vařit, zajít k lékaři, na třídní schůzku atp. Čas jen na děti...kolik ho vlastně v tom týdnu zbude? Není lepší ten čas opravdu 2x týdně věnovat dětem na 100% ????? Láska k otci se opravdu nezíská tím, že bude spát jeden týden v postýlce u tatínka, který buď pro všechny ty starosti kolem na dítěte mít na něho stejně čas nebude, nebo ten týden prostě "odflákne".
Pokud je nařízená SV nebo SP, nevím jak to správně nazýváte...tak to dítě je vystavené věčným hádkám, jeden na druhém budete hledat problémy, matka vyčte to a otec zase něco jiného. Děti si Vás přestanou vážit a úctu k Vám mít nebudou ani k jednomu.
Možná mám zastaralé názory, ale taky vím, že novinky jsou experimenty a staré odzkoušené věci které fungují se nemají měnit. Jedno je taky víc než jisté, matky své děti jsou povinní chránit a když to řeknu s nadsázkou, tak i proti jejich vlastnímu otci. Například když je to alkoholik, nebo násilník. Otcové děti milují, to Vám nikdo nebere, ale nedá se to srovnávat s láskou mateřskou. Máma si to dítě odnosila, porodila a odkojila. Ale to otcové nikdy nemůžou pochopit, protože to prostě nejde,když jste to ani jeden z Vás nepodstoupil. Vy jen tvrdíte, že si matky dělají na své děti majetnické nároky. Majetnický nárok to není, je to Láska mateřská a já Vám to nejsem schopná vysvětlit. Možná jednou v budoucnu zde bude web, kde budou muži hlásat, že chtějí dělohu a vaječníky. Možná se v budoucnu budou děti plodit pouze ve zkumavkách a plody růst v inkubátorech, ale zatím to tak není.

holmn
Stálice fóra

Příspěvek od holmn » 18 říj 2012 14:57

A ještě bych Vám sem dala ráda jeden příspěvek s konkrétním případem. Moje dcera má dva syny. 2 a 5 let. Otec se syny době spokojeného manželství moc nestaral. Neříkám že vůbec, ale téměř vůbec, což v praxi znamená, že je sice živil, ale po příchodu z práce si maximálně někdy zahrál chvilku s autíčky. Nebyl ochotný se syny jít na procházku, učit staršího jezdit na kole, nebo plavat, nebo jít si jen zakopat míčem. Když byla rodina ve společnosti jiné mladé rodiny, tak si s kluky museli hrát tatínkové cizí a jejich tatínek seděl jak pecka. Nikdy nic své syny nenaučil, ani rozeznávat barvy atp. Když se vnuk škrtil, jeho otec to vůbec nezaznamenal i když byl tíměř vedle něho. Tříleté dítě vezl v autě naprosto spitý a bylo mu jedno že se jeho syn bojí a řve jak na lesy. Nepozná nemoc dítěte a když dostane u lékaře léky, tak než dojede domů, tak zapomene dávkování. Když se ho syn na něco ptal, tak mu odpovídal : ještě jednou se mě na to zeptáš a rozbiju ti hubu.
Tento tatínek žádal o s třídavou péči a až budou kluci straší, tak prý bude opět žádat. Tento tatínek si své děti bere pouze v době kdy mají jeho rodiče volno, aby se o děti postarali. Občas si je nevezme a občas je "odhodí" na celý víkend k rodičům a děti ho vůbec nevidí. Při návštěvách je krmí jen polévkou a když dojde mrkvičková, tak je v lednici ještě bramboračka ( kterou samozřejmě uvaří jeho rodiče). Otec zeťe sám na svého syna nadává a říká že se o děti vůbec nestará a že jen říká : já vás mám tak rád !!!!
Je správné, aby takový tatínek měl střídavou péči?
Je moje dcera tak strašná že nesouhlasí a souhlasit nebude, protože až budou chodit do školy, tak týden by byl katastrofa a další týden by to musela všechno dcera dohánět. Budu ráda, když se mi vyjádříte k tomuto konkrétnímu případu.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 18 říj 2012 16:11

Han píše: To říkám pořád. Výlučná výchova omezuje práva jednoho z rodičů i dítěte samotného. Výlučná výchova nařízená proti vůli rodiče, jehož rodičovská způsobilost není nijak průkazně snížena, je zvůle a násilí. Naopak nařízení střídavé výchovy tento úkorný charakter nemá, protože zachovává oběma rodičům stejná práva a dítěti právo na oba rodiče. Proti tomu neexistují argumenty. Proto výlučkáři nejsou schopni racionální diskuze.
Myslím, že nemáš pravdu. Výlučná výchova omezuje styk, nikoliv práva, alespoň dle práva (fakticky je to něco jiného, zejména právo rodiče s výlučnou péčí se odstěhovat i s dítětem bez souhlasu druhého rodiče nebo alespoň soudu, je obludným rozdílem v právech rodičů). K omezení styku s rodiče, lze přistoupit nikoliv jen při prokázání snížené rodičovské způsobilosti, ale postačuje vágní zájem dítěte. Takže pokud soud skutečně odůvodní výlučnou péči zájmem dítěte, pak je z obliga.
holmn píše: 3)nemám nic proti střídavé péči, pokud se na ni rodiče dohodnou a pokud správně funguje
Nemám nic proti výlučné péči, pokud se na ní rodiče dohodnou a pokud správně funguje
holmn píše: 4)mám a vždycky budu mít výhrady k soudně nařizené střídavé péči, neb z toho nic kloudného nevzejde ( správně fungovat nebude)
mám a vždycky budu mít výhrady k soudně nařizené výlučné péči, neb z toho nic kloudného nevzejde ( správně fungovat nebude)
holmn píše: 5) nejsem si jistá, zda naše soudy a OSPODy vždy rozhodují v zájmu dětí
Souhlas
holmn píše: 6) ráda bych slyšela názory Vašich partnerek, proč se střídavou výchovou nesouhlasí a jsem si jistá že v mnoha případech bych s jejich názorem souhlasila a to :
EX: Nesouhlasím, protože děti potřebují jeden domov. JÁ: Tak dobře, udělejme jim jeden domov v domě, který jsem nám postavil za své peníze a střídejme se tu. EX: Ne to je teď můj dům. JÁ.:Dobře, postavím támhle druhý dům, tam budou děti a tam se o ně budeme střídat a až dospějí, bude dům jejich. EX: Nesouhlasím. JÁ: Proč? EX:Nechci střídavou péči. Tečka, konec, finito.
holmn píše: a) neumím si představit matku, která by bránila střídavé výchově, když by věděla že otec dětí je naprosto schopný se o děti výborně postarat, děti ho milují, jeho starost a výchovné metody jsou stejné jako u matky, otec se dětem věnuje po všech stránkách. ( to že tady tvrdíte že tomu tak je mě osobně nepřesvědčilo a musela bych znát názor druhí strany)
Stejné výchovné metody nejsou nutné a nikdy nemají rodiče stejný přístup a je to dobře. Stejně tak nemají stejné metody ve škole a v partě. A co se týká matky, která by bezdůvodně bránila, nabízím tu svou. A důkaz, že poskytla sama tím, že mi dva prcky svěřila bez sebemenší obavy na měsíc, kdy si ona odjela na dovolenou, aniž jsem měl dovolenou já.
holmn píše: c) chápu matku která se SV nesouhlasí, když má podezření např. že důvodem je pouze placení výživného, nebo pomsta otce matce, aby ji prostě ublížila že ho opustila, nebo že otec dětí má novou partnerku a ta si chce její děti z různých důvodů manipulovat.
Tak to hovoří za vše, stačí podezření o špatných úmyslech.... Myslím, že motivace by měla být matce velmi volná. Stejně tak otec nezkoumá motivace matky, proč ona brání výlučné péči otce nebo i jen střídavce. Má to znamenat, že když otec bude mít podezření, dokonce důvodné, že matka chce dítě do své péče, aby měla přísun prachů, že se chce otci pomstít a připravit ho o dítě, že chce mít kontrolu nad dítětem, že nelze nařídit ani střídavku, ani výlučnou péči matky a je nutné svěřit dítě do výchovy otci?
holmn píše: 7) prakticky vůbec jsem se zde nedočetla, proč by Vám nestačil nějak normální styk s dětmi. Například 2 x týdně odpoledne a 1x za 14 dní víkend. Ta doba by byla jen a jen pro Vás a vaše děti a myslím by byla mnohem více využitá a plnila by funkci otec-dítě, než nějaký batůžek každý týden na zádech. Myslím, že všichni musíme chodit do práce nebo se něčím živit. Kolik času v tom týdnu kdy budete mít děti Vám zůstane naprosto čistého času jen pro děti? Myslím že musíte jako matky po nich uklízet, prát, vařit, zajít k lékaři, na třídní schůzku atp. Čas jen na děti...kolik ho vlastně v tom týdnu zbude? Není lepší ten čas opravdu 2x týdně věnovat dětem na 100% ?????
Důvod je jasný - Obvíkend a dvě odpoledne není normální styk! Dítě se nevychovává pouze vycházkou na hrad, ale osobním příkladem, kdy vidí, že otec chodí do práce, že otec uvaří, vypere, uloží do postýlky, pofouká bebí, dovede do školky, vyzvedne. Na tohle, milá skupino přispěvatelů, jsou i judikáty ústavního soudu, že nejefektivnější je výchova soužitím. Vy se tváříte, jako by matka do práce nemusela (no když to tatínek zafinancuje, že...) Pletete si pojem rodič a vedoucí turistického kroužku.
holmn píše: Pokud je nařízená SV nebo SP, nevím jak to správně nazýváte...tak to dítě je vystavené věčným hádkám, jeden na druhém budete hledat problémy, matka vyčte to a otec zase něco jiného.
Já se hádám s ex i při výlučné péči, kdy např. mé ošetření opruzeniny zadečku holčičky komentovala, "no jestli pro své potěšení jí natíráš konečník a přirození, budu to muset nějak řešit. Natírej si svůj konečník, aby ti tvůj teplý přítel nenatrhl prdel." Takže takové hádání rozhodně není projev střídavky.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 18 říj 2012 16:25

holmn píše:A ještě bych Vám sem dala ráda jeden příspěvek s konkrétním případem. Moje dcera má dva syny. 2 a 5 let. Otec se syny době spokojeného manželství moc nestaral. ...........Je správné, aby takový tatínek měl střídavou péči?
Je moje dcera tak strašná že nesouhlasí a souhlasit nebude, protože až budou chodit do školy, tak týden by byl katastrofa a další týden by to musela všechno dcera dohánět. Budu ráda, když se mi vyjádříte k tomuto konkrétnímu případu.
Pokud všechna tato tvrzení prokáže u soudu, jde o sníženou rodičovskou odpovědnost otce a soud by měl děti svěřit matce (pokud nedělá totéž). Ale v mém případě, matka vezla děti pod vlivem přes celou republiku, já na to měl důkaz nahrávkou telefonického rozhovoru, ale ta nebyla připuštěna jako důkaz, protože jaksi matka s tím nesouhlasila. I taková matka může mít výlučnou péči, takže pokud neprokážete pochybení otce, holt bude mít střídavou péči a bude se o dítě starat, jak umí a chce. A třeba to děti naučí samostatnosti, naučí se samy vařit a tak. Takže kdo ví, co nakonec bude pro ně do života lepší, návyk na servis od maminky nebo na samostatnost od otce, že?
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Pučmelák
Nováček fóra

Příspěvek od Pučmelák » 18 říj 2012 16:38

K problému styku otců s dítětem jsem zažil za svůj život mnoho. Chci jen podotknouti, že právní klausule pro soudce je jediná ! Dítě patří matce a otec nemá právo na nic kromě pravidelně zvyšovaných alimentů. Viděti své dítě vůbec někdy to je pro otce problém. Pokud jsem zastupoval u soudu Matku, šlo všechno dobře /dítě patří matce/. Pokud jsem zastupoval otce, bylo nám většinou v rozsudku vyhověno. Ale vlastní návštěvy dítěte u otce se téměř po každé zdály nevymahatelné a návštěvy soudu k odvolání zbytečné. V mém vlastním problému s vlastním dítěte se stalo totéž a já jsem od návštěv upustil, protože jsem byl již soudy unaven. Tento problém nelze vyřešit. Nepouštějte se otcové do toho, skončíte v Bohnicích a nic se dít nebude, problém se neřeší dodnes. Všem dobročinným spolkům to nedoporučuji řešit. S pozdravem Pučmelák.

frank
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od frank » 18 říj 2012 16:54

To mě těší, že máte v Bohnicích přístup k internetu! Teď vážně - je to jistě často vyčerpávající, ale rozhodně nesouhlasím s rezignací.

Han
Stálice fóra

Příspěvek od Han » 18 říj 2012 16:59

forU píše:Výlučná výchova omezuje styk, nikoliv práva, alespoň dle práva (fakticky je to něco jiného, zejména právo rodiče s výlučnou péčí se odstěhovat i s dítětem bez souhlasu druhého rodiče nebo alespoň soudu, je obludným rozdílem v právech rodičů). K omezení styku s rodiče, lze přistoupit nikoliv jen při prokázání snížené rodičovské způsobilosti, ale postačuje vágní zájem dítěte. Takže pokud soud skutečně odůvodní výlučnou péči zájmem dítěte, pak je z obliga.
To sice hezky zní, ale realita je bohužel jiná. Tak např. já byl upozorněn OSPODem, abych si již napříště nedovolil sdělit matce, že si mohu dceru vyzvednout ze školky kdykoli budu chtít a školka mi ji musí vydat, protože poměry dcery nejsou nijak pravomocně upraveny a má rodičovská zodpovědnost není nijak omezena. Tím jsem jen reagoval na to, že když mi matka umožní vyzvednout dceru ve školce a nebude ji před předáváním stresovat cestou do jejího současného bydliště na 10 minut, aby pak šla zase se mnou, nemusíme to školce nějak extra vysvětlovat. Matka odmítla, takže dceru ze školky vyzvedává ona a její rodiče, v podstatě i kolo od traktoru, jediný kdo nesmí, jinak se matka asi zhroutí, je tatínek. Proč nesmí - protože když byl jednou ve školce, dcera mu projevila větší náklonnost než matce. A to se neodpouští.
A to vše, ačkoli neexistuje ani předběžko, kde by bylo cokoli o tom, že matka má dceru svěřenu do péče. Má jen povinnost umožnit styk, kterému předtím bránila. OSPOD mne však důrazně upozorňuje, že mám své 2 hodiny a jinak táhni otče! A nedovol si vykládat si věci jinak! Taková jsou tvoje práva. Dovedete si jistě představit, jak by byla má rodičovská práva zachována, kdyby matka měla dceru skutečně svěřenu do péče. Nějaká rodičovská práva, to je v ČR při výlučné péči utopie.
A zájem dítěte? Nikdo ho nikdy neviděl, ale všichni ho znají. Jakmile se něco odůvodní jako "zájem dítěte", bez konkrétní specifikace, nemá to žádný význam. Zájmem dítěte je jet jednou ročně k moři. Běžte do cestovky, řekněte, že sice nemáte prachy, ale máte zájem dítěte, tak ať vám dají zájezd. Tak se to má se zájmem dítěte. Svěřování dětí do výlučné péče bez souhlasu obou rodičů nebo bez snížené rodičovské způsobilosti JE PROTIÚSTAVNÍ, nelegální a jde o násilí na poškozeném rodiči i na dítěti.

Hanz
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Hanz » 18 říj 2012 20:56

Paní holmn, opět jste mne nezklamala. Mnoho textu, mnoho omšelých frází, předpokladů a úvah o tom co by kdyby a argumenty se v tom opět ztrácí. Mohla byste prosím svůj příspěvek zkrátit a dát do bodů argumenty proti střídavé péči?
Moje manželka je také skvělá matka a má téměř identiké "argumenty" a postupy v "myšlení" jako vy a stejně jako vy je přesvědčena, že jsem neschopný vychovávat své dítě, když jsem schopný dát do pračky bílé tričko s tmavými tepláky. Proto bych Vás rád požádal o překlad jejího výroku, protože jsem ho možná pochopil nesprávně.
Cituji: "Se střídavou péčí nesouhlasím, ale za 20 000,- měsíčně ti ji umožním." (ještě než se pustíte do úvah, na okraj bych rád podotkl, že její soudem zjištěný čistý průměrný měsíční příjem je přes 39 000,- měsíčně)
A teď babo raď...

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 18 říj 2012 21:47

forU píše:Mě zaujala jedna myšlenka: odpůrci střídavé péče namítají, že
střídavá výchova by neměla být nařizována proti vůli rodiče.
Myslím, že by zastánci střídavé péče měli vyrukovat s heslem:
výlučná péče by neměla být nařizována proti vůli druhého rodiče.
To je dobrý, todleto, to by chtělo rozpracovat - a dostat do nějakého judikátu ...
...

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 18 říj 2012 21:53

holmn píše:...
b) chápu matku, která nechce dát děti do střídavé výchovy, když ví, že otec se o děti v době vztahu prakticky nestaral, neumí vařit, prát, ...
On to tady už všechno rezebral forU, tak jen zkušenost, že mně OSPOD při návštěvě doma sdělil, že vaření přeci nesouvisí s výchovou, že si jídlo přeci můžeme klidně kupovat hotové .. :D
...

Odpovědět