Stránka 1 z 1

Hroutí se mi svět

Napsal: 30 dub 2013 09:17
od jaromiro123
Přátelé mi včera řekli. Ty bláho buď rád, že máš malou aspoň 2x týdně i když u tebe nespí. Můžeš dopadnout daleko hůře. To je sice pravda, ale jsem na ni fixovaný a ona na mne taky. Blbnem spolu, jezdíme na kole, nechce ode mne jít, dáváá mi najevo hajííí a sundává štrample. Když ji dávám matce tak se vzpíná, někdy pláče. To mi trhá srdce. Ještě ji nejsou ani dva roky. OSPOD reaguje tím, že je pravidelný kontakt zachován a že je vše v pořádku. S tím nesouhlasím. Ta malá je citlivá po mně a dělám si starosti ať ji to neublíží. To dítě chce být se mnou víc. Byl jsem u porodu. První měsíc jsem ji koupal, protože matka měla strach vzít dítě do ruky a teď tohle? Čekáme soud, kde se bude rozhodovat o styku. Já se o situaci začínám radit také s psychology, jelikož je mi z toho velmi zle. Žil jsem 15 let v západní Evropě a nemohu se smířit s tím, co se tu děje. Jsem Čech, ale stydím se za to, jak jsou tady chlapi ponižováni. Až budu mým kamarádům ve Švýcarsku vyprávět, co se tu děje... Zle mi je z té šlamatrie

Re: Hroutí se mi svět

Napsal: 30 dub 2013 14:55
od Michal24
jaromiro123, ANO, ANO, ANO, tak to je. Máš ale pravdu, Tvoje smýšlení je správné. Nenech se ponižovat, ... a kamarádům (nejen ve Švýcarsku, nejen kamarádům) o tom vyprávěj - čím víc lidí to bude vědět, tím větší je šance na nápravu společnosti. Bojuj ... v zájmu dítěte. Hodně štěstí.

Re: Hroutí se mi svět

Napsal: 30 dub 2013 20:22
od katalyzator
Je to teď blbý, viď.

Re: Hroutí se mi svět

Napsal: 01 kvě 2013 14:29
od Marie
Nedejte se a nebojte se, buďte s malou co nejvíc, ať jste si pořád blízcí. Vřele doporučuji pořádně vše probrat s rozumným psychologem - pozorně naslouchejte zejména tomu, kdy s Vámi nesouhlasí - pomůže Vám dobře se v problému i ve způsobu fungování opatrovnického soudnictví zorientovat a bude s Vám lépe argumentovat.
Vůči malé to chce prostě nekonečnou lásku a dobré podmínky pro to, aby u Vás mohla být, vůči systému to chce hroší kůži, snahu o neustálé domlouvání (i když se Vám nechce) a neustálé dožadování se odpovědi na otázku, proč byste s malou neměl mít právo trávit dostatek času. Je maličká - podstatné je z lidského hlediska, abyste s ní co nejvíc byl.
x
Držím Vám pěsti, děti jsou to nejdůležitější co máme.

Re: Hroutí se mi svět

Napsal: 01 kvě 2013 15:24
od forU
Řešil jsem to samé. Taky dítě mladší než 2 roky plus o dva roky starší sestřička. Míval jsem je i na víkend, ale i to mi přišlo málo a svévolné a protiprávní omezování mého styku s holčičkami, které smí provést pouze soud a nikoliv matka či OSPOD. Takže jsem jednou děti sebral a už je nevrátil, dokud jsem matku a OSPOD nedostal do situace, kdy jsme podepsali trojstrannou dohodu, která zaručovala před jednáním soudu vyváženou péči půl na půl. Tu matka před konáním soudu porušila a toho jsem samozřejmě využil, že nectí autoritu úřední. Pokud nemáte upravený styk soudem, máš stejná práva. Pokud o dítě stojíš, začni o něj pečovat. Jednak tím soudu prokážeš zájem, jednak prokážeš schopnost se dlouhodobě plně o dítě starat, dokumentací průběhu prokážeš, že dítě zvládá. Jakmile přistoupíš na diktát matky, budeš horko těžko dosahovat i těch víkendů s nocemi. Jestli chceš podrobnosti mého postupu, který skončil tím, že soudkyně byla odhodlána nařídit střídavou péči, tak napiš.

Re: Hroutí se mi svět

Napsal: 01 kvě 2013 15:26
od forU
Marie píše: vůči systému to chce hroší kůži, snahu o neustálé domlouvání (i když se Vám nechce) a neustálé dožadování se odpovědi na otázku, proč byste s malou neměl mít právo trávit dostatek času.
To je hodně defenzivní, tenhle systém je možné porazit jen tehdy, pokud člověk převezme iniciativu a věci sám podle zákona řídí.

Re: Hroutí se mi svět

Napsal: 02 kvě 2013 19:17
od Marie
forU píše:
Marie píše: vůči systému to chce hroší kůži, snahu o neustálé domlouvání (i když se Vám nechce) a neustálé dožadování se odpovědi na otázku, proč byste s malou neměl mít právo trávit dostatek času.
To je hodně defenzivní, tenhle systém je možné porazit jen tehdy, pokud člověk převezme iniciativu a věci sám podle zákona řídí.
Rozhodně si nechci hrát na to, že námi zvolený přístup je jediný možný. Rozhodně vedl k cíli a byť to je pořád náročné, děti jsou v SP.

Re: Hroutí se mi svět

Napsal: 05 srp 2016 22:47
od Nemesis
Buďte rád, že jste v ČR, v Rakousku je to mnohem horší.

Mě exmanžel vyhodil od dětí, o které jsem se do té doby starala já, přičemž mladší dcera byla plně kojená. O děti jsem se prokazatelně dobře starala, byly normálně vyvinuté podle sociálky bylo vidět, že je o ně dobře pečováno.

Po mém vyhození mi bylo zakázáno kojit, když jsem po první návštěvě vracela děti otci, držela se mě dvouletá dcera tak pevně, že ji ode mě museli odtrhávat dva dospělí.
Dcery začaly být po odloučení neurotické, trpěly psychosomatickými potížemi a starší se vrátila zpět ve vývoji.

Rok nato otec odvezl děti navzdory zákazu vycestování do zahraničí. Po několika měsících se vrátil, opět scénář jako v prvním případě s tím, že mladší dcera, tehdy rok a půl stará, vykazovala sebepoškozující chování.

Nyní nemám s dcerami kontakt přes 4 měsíce. Obě nejsou delší dobu po psychické stránce v pořádku a navštěvují psycholožku. V jakém stavu je uvidím a kdy vůbec - nemám tušení.

Mladší dcera při posledním setkáním nerozuměla česky, čímž jí je znemožněna komunikace s mojí rodinou, starší má s češtinou velké problémy.

Co s tím rodič může dělat? Pravděpodobně nic. Jenom si nějak zvyknout, ovšem nevím jak.

Re: Hroutí se mi svět

Napsal: 24 srp 2016 09:34
od Michal24
Nemesis, to je strašné, praktiky jako za středověku a zastání žádné. Stát ve své roli selhává. Nemyslím, že Rakousko je v tom horší než Česko. Prostě špatně řešené (či neřešené) případy lze patrně najít všude na světě.

Re: Hroutí se mi svět

Napsal: 05 zář 2016 13:33
od Nemesis
Rakousko je mnohem horší než Česko.
Střídavá péče neexistuje a i kdyby se na ní rodiče dohodli, stát jim nepřímo hází klacky pod nohy.
Je tady obrovská spousta rodičů, jimž soud nebo sociálka zakáže vidět děti - a to i v případě, že kdy druhý rodič s kontaktem souhlasí.
Věřte mi, že vaše dva dny v týdnu by v Rakousku byly poměrně luxusní kontakt, o kterém si většina lidí může jen nechat zdát.

Já už jsem nyní dcery neviděla 5 měsíců. Začínám se bát, že už je nikdy neuvidím a zvažuji, že se vrátím do ČR. Byla by to pro mě jediná šance, jak bych ještě někdy mohla mít rodinu.