Manipulace dítěte proti matce

Odpovědět
Marietta Nečasová
Nováček fóra

Manipulace dítěte proti matce

Příspěvek od Marietta Nečasová » 13 čer 2013 15:02

Bratr mého přítele má syna ve střídavé týdenní péči. Po vyzvednutí syna od maminky s ním okamžitě jede ke své matce, čili babičce jeho syna. Tam ho týden nechá a za týden ho zaveze zpět. On sám se o něj nestará. O střídavou peči požádal, aby své bývalé ženě neplatil ani korunu, ne proto, aby se staral o dítě. Trvá to asi rok. Syn má dnes pět a půl roku. Do školky chodí jen u maminky, u babičky ne. U babičky vstává kdy chce. Po probuzení dostane od babičky sáček bonbónů a jde se dívat až do oběda na televizi. Babička mu neustále připravuje dobroty nebo jídlo na které má chuť. Má neustálý přísun lízátek, čokolád či bonbónů. Chleba jíst nemusí. Na oběd jí jen samotné maso bez brambor nebo bez rýže,protože brambory a maso nemusí. Nemusí si čistit zuby. Babička láká svého vnuka ze zahrádky domů slovy "pojď domů, dám ti bonbónky". Vnuk neustále křičí, skáče, běhá kdekoli, kdykoli, je neukázněný, neposlouchá. Poslouchat totiž nemusí. Nemusí nic. Dělá jen to, co chce. Babička mu dovolí úplně všechno. Nedovolí si ho za něco napomenout, protože prý by k ní už nechtěl chodit. Babička si kupuje jeho přízeň. Manipuluje s ním - "Běž k tomu stromečku, co babička ostříhala. Běž na tu travičku, co babička pokosila." Cíleně v něm pěstuje myšlenku, že všechno na světě dělá babička, že to dělá nejlépe a je nejlepší. Aby mne neměl rád, říká mu že si nesmí vzít např. sýr nebo perníky, protože jsem to koupila já, že si musí vzít ty, co koupila ona. Sociálka u babičky nikdy doma nebyla. Pro svůj rozmaz si babička nechala dovést dokonce vnuka i když měl 38 st. horečky a byl nemocný, místo toho aby ho nechala u maminky. Výchova, o kterou se jeden celý týden snaží maminka malého syna, ten druhý týden babička opět zničí. Jeho maminka je bezmocná a v koncích. Malý syn má takto raději babičku, ne maminku. Babička otci vnuka (svému synovi) lže, např. že neukázněný přijede od maminky, ale u ní po pár dnech se to zlepší. Babička spoulu se svým synem pracují na cíleném, vědomém a promyšleném navádění proti matce a jim nepohodlných osob. Jakákoli vina za chování malého syna ve školce je pak svalována na maminku. Nikdo v okolí si toho nevšimne. Nikdo by mi to nevěřil. Babička je výborná herečka a manipulátorka. Na svůj věk je velice svěží, jak tělešně tak duševně. Předčí mnohé mladé lidi. Udělala bych si akorát ostudu, kdybych to řekla v okolí. Dělá se mi špatně z takového chování. Pečlivě vybírajte partnera se kterým chcete mít dítě! Může se to stát i vám.

forU
Stálice fóra

Re: Manipulace dítěte proti matce

Příspěvek od forU » 13 čer 2013 15:27

Pokud se to mamince nelíbí, no tak ať si shromažďuje důkazy o takovém jednání, o tom, že se otec vůbec nestará (ani po návratu z práce) a pak navrhne soudu změnu úpravy výchovy a výživy. Nicméně způsob výživy není ústavní právo dítěte, rovněž není ústavním právem dítěte, aby kvůli němu rodič nechodil do zaměstnání a aby dítě nebylo na denní a i občasnou noční péči svěřeno třeba babičce. Není ústavním právem dítěte navštěvovat předškolní zařízení, pokud má zajištěn jiný druh péče. Takže pořád ve svém příspěvku napadáte zájem dítěte, který není chráněn ústavním zákonem, a proti tomu požadujete omezení ústavního práva dítěte i otce... Možná by bylo nejlepší, kdyby si rodiče zašli své problémy vyříkat k mediátorovi nebo psychologovi, případně k dětskému psychologovi se poradit, jak situaci pro syna optimalizovat. Je samozřejmé, že oba mohou mít rozdílný pohled a pokud ani jeden není schopen přijmout, že pohled druhého může být rovněž správný, budou se přít donekonečna.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Odpovědět