Neposkytování informací a vytunelování účtu

Odpovědět
mmejs2013
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: 19 črc 2013 10:24

Neposkytování informací a vytunelování účtu

Příspěvek od mmejs2013 » 19 črc 2013 11:43

Dobrý den všem,
prosím o radu. Přítel má před prvním opatrovnickým řízením o děti. V současné době prodali byt, ze kterého se mají do poloviny měsíce srpna vystěhovat. Matka ohlásila staršího syna ze školy a odmítá sdělit, kde bude syn navštěvovat školu. Rovněž o novém bydlišti obou děti mlčí a odmítá sdělit, kde budou děti bydlet. Na vše odpovídá, že je to jedno, nebo že to přítele nemusí zajímat. Chová se, jako by již měla děti svěřené do výhradní péče. Otec dětí nemá žádné informace.
Naštěstí se před prázdninami domluvili na péči o děti během prázdnin, takže kluci tráví čas i s námi, je to rozdělené rovným dílem.
Manželka vytunelovala spořící účty dětí, přes domluvu, že si sednou a peníze z účtů dětí s rozdělí rovným dílem a každý z nich jim založí účty nové. Dále vytunelovala peníze za placení výdajů na provoz domácnosti.
Také nařkla přítele z fyzického napadení, byla na policii, následné odkázána k lékaři. Protože se žádná zranění neprokázala, soud toto obvinění založil do depozitáře s možností reakce protistrany na toto obvinění a u řízení se tím nebude zabývat. Přítel nebyl za celou dobu vyzván policií k podání vysvětlení.
Když jsou děti s matkou, zakazuje jim hovory s otcem, nebo tyto hovory nechává dávat nahlas. Říká dětem, že je teď velmi důležité, aby věděla o čem s ním děti mluví.
Děti mají k otci velmi kladný vztah. Máme šanci získat děti do péče?

katalyzator
Stálice fóra
Příspěvky: 1070
Registrován: 09 lis 2011 22:42

Re: Neposkytování informací a vytunelování účtu

Příspěvek od katalyzator » 19 črc 2013 16:00

Máte i nemáte.
Z hlediska teoretického jistě šanci máte. Prakticky je však vidět, že otec (Váš přítel) tahá za kratší konec provazu. Matka využívá všch svých možností a dovedně si zvyšuje šance děti získat do své péče (např. na jedné straně omezuje informace, což je špatně prokazatelné, na straně druhé kontakt s otcem neomezuje a chová se v tomto směru navenek naprosto korektně). Z Vašeho popisu otec působí slabě a pasivně (například rady na střídavce hledá jeho přítelkyně). Dezorientace otce v této problematice je častá a pochopitelná, to však nic nemění na jejích nepříznivých dopadech na otce. Pokud chce otec dítě do péče, musel by prokázat svoji lepší nebo matčinu horší výchovnou způsobilost. Z Vašeho příspěvku nic takového nevyplývá.
...

Marie
Stálice fóra
Příspěvky: 526
Registrován: 17 říj 2012 10:19

Re: Neposkytování informací a vytunelování účtu

Příspěvek od Marie » 21 črc 2013 19:17

Osobně si nemyslím, že by to, že se ptá přítelkyně mělo znamenat pasivitu - samozřejmě soudím podle sobě známých situací, kdy já prostě sháním povšechné (laické) rady. My ženské jsme obecně prostě komunikativnější.
Jinak - zkuste si najít co nejvíc rozumných informací, zajděte na OSPOD, hledejte cestu k co nejrychlejšímu stanovení styku s dětmi, zkuste mediaci či jinou formu řízené mimosoudní dohody, upozorněte OSPOD, že nevíte, kam půjde dítě do školy (k přestupu je nutný souhlas obou rodičů, upozornila bych i ředitele školy z níž dítě odchází.) Základ je však (ještě máte čas) pokusit se v klidu domluvit, což bych si dovolila "rámovat" z jedné strany dohodou "u kafe" (s písemným závěrem) a z druhé strany mediací. Možná je máma dětí prostě jen naštvaná a nějaká podpora pro dohodu by stačila, ztrátu partnerství a vztahu snášíme každý jinak.
x
A rada pro autorku dotazu - držte se stranou celé situace. Přeci jen to není váš spor a i kdybyste se snažila postupovat sebecitlivěji, VŽDYCKY budete přilévat olej do ohně.
Matka a macecha.

Odpovědět