Škola

ananha
Stálice fóra

Škola

Příspěvek od ananha » 26 zář 2013 08:21

Máme dvě děti.Otec má rozšířený styk.Ne teda střídavou péči.Ale zase téměř každý měsíc je ve škole nějaké volno,a to bývají děti u otce.
Ale spíš jde o toto:otec se odmítá podílet na placení školních pomůcek,výletů,školy v přírodě a jiných věcí spojených se školou.Odůvodňuje to tím,že špatně hospodařím,a že mi posílá na dvě děti snad dost.(3000,kč na obě děti-4.a 3 třída).
Myslíte,že jsem nemožná a nehospodárná,když otce požádám o občasný příspěvek na školu?Má pocit,že pořizuji věci,které nejsou důležité.....

forU
Stálice fóra

Re: Škola

Příspěvek od forU » 26 zář 2013 08:32

Výživné pokrývá veškeré náklady na výchovu a výživu, není tedy povinností otce nad rámec výživného jakkoliv přispívat. Pokud on sám o děti pečuje, má s tím taky dost nákladů (vím, o čem mluvím, teď mi maminka předala děti nemocné a bez léků, v nevhodných kalhotách, ze kterých jim lezou nahatá záda) a pravděpodobně nežádá o finanční podporu z tvé strany na své aktivity s dětmi, pravděpodobně nežádá ani refundaci nákladů za dobu, kdy dle rozsudku mají být u tebe. Takže jsou tři cesty: buď lépe hospodařit nebo se pokusit s otcem dohodnout na dobrovolném zvýšení výživného po projednání příjmové situace obou, případně v krajním případě dát na soud návrh z důvodu změny poměrů na úpravu výživného. Změnu poměrů je třeba řádně doložit (nástup dětí do školy, změna příjmové situace jednoho nebo obou rodičů apod.)
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 26 zář 2013 12:46

No,hospodařila bych lépe,ale škola má nějaké požadavky,které musím splnit.A navíc letos to chtěli všechno zaplatit do konce září.A je to na vícero školách takhle.Tak jsem se za školu(kroužky,prac.sešity,papíry toal potřeby,VV,obaly atd....doatala taky ke čtyřem tisícům!
Na vlastní "podniky"s dětma nic nežádám.To je čistě moje věc.Taky se neptám,proč jezdí otec s dětma na drahou dovolenou a na boty jim nepřidá.
Že tvým dětem lezou záda z kalhot?Vídám to dnes a denně...že by móda?Já děti předávám v naprostém pořádku.I pokud jsou nemocné,otec si je bere.Oblečení,obuv adekvátní k počasí.Jen občas si u sebe potom "zapomene"nové boty dětí a dá jim zpět ke mne staré okopané křámy a já jim musím koupit nové,aby nechodily do školy jako vobejdové.Nebo jim dá malé a odřené kalhoty a ty pěkné nechá u sebe.Tudíž musím jít a koupit nové......Vraceji se ve starých ,děravých mikinách,bundách a to,co jsem jim dala na sebe,když jedou k otci,už kolikrát nikdy nevidím.

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 26 zář 2013 12:50

A navíc-tohle výživné nepokrývá potřeby ani ze čtvrtiny!Když má otec na to,aby jim kupoval na zahradu bazén,trampolínu,drahá kola,dovolenou u moře,tam¨k může mít i na příspěvek na školu.Já si radši utrhnu od h.u.b.y.,a dětem dám,co potřebují.Teď mne škola vycucla dokonale.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 26 zář 2013 14:21

Pokud máte pocit, že příjmy otce se zvýšily a umožňují zvýšit životní úroveň dětí (nikoliv vaši, to je váš problém), pak zažádejte o vyšší alimenty. Jestli chcete, napište, jaké má otec a vy příjmy, jaký má podíl péče a já vám mohu odhadnout, kolik alimentů byste mohla dostat, pokud byste o zvýšení zažádala. Pak máte ještě jednu možnost, zvýšit podíl otce na péči o děti a tím přenést část nákladů na něj, to považuji za nejlepší řešení.
Máte právo požadovat vrácení věcí, které dětem k otci dáte. Jsou to věci dětí a vy jste jejich správce. Pokud to nebude fungovat, pak obrana je asi jen dávat děti v nepříliš vábném oblečení a obutí, ale snad se dohodnete.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 26 zář 2013 15:41

Otec má děti každý lichý týden od čvrka do neděle.Vtšinu krátkých prázdin a volna ve škole a půlku hlavních prázdnin.Můj osobní příjem je 6400 ČID+2400 jako hooodně málo částečný úvazek.Nikam mne nevemou,jedno dítě je zdravotně znevýhodněné.Nepočítám přídavky,příspěvek na péči a hlavně 3000 výživné na dva školáky.Otec-osobní příjem 17000+ přivýdělek na ŽL,ženatý,vlastní dům, auto,pomáhá splácet hypotéku dospělému synovi své ženy.Ze svého.Jeho žená nějak nemá zájem,aby měl otec děti u sebe déle.Protože své děti už má odrostlé a má svůj věk....

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 26 zář 2013 17:56

Tak jsem vycházel z toho, že on má 20tis. čistého, ty 10 tis. (bez výživného, ale s přídavky atd, to se počítá), podíl péče otce 1/3, pak by výživné na každé dítě mělo být 2000 Kč. Na obě tedy 4000 Kč. To platí, pokud manžel nemá jinou vyživovací povinnost než společné děti.
otec.dite@seznam.cz

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 02 říj 2013 17:13

můj příjem + přídavky = 6400+1300=7700+1100=8800 protože PNP se mi do příjmů nepočítá,ty jsou dítěte na jeho zdr.potřeby.A pak to nešťastné výživné.Nejsem zlatokopka,ale tatíne ba se mohl podílet víc.Já na mimoškolní aktivity taky po něm nic nechci.Jen na školu pro dvě děti.Střídavka ba v tomhle nic nevyřešila.Protože otec se vyjádřil,že by chtěl na školu pro děti půlku výdajů.On by je po mne chtěl,ale já je chtít nemůžu?Taky chtěl výhradní péči.A to si dal podmínku,že já bych mu dávala na děti,kolik si určí.A to 4000+půlku nákladů na školu.Je to podivín.
A to mi bude končit práce na dohodu a jinou neseženu.Takže bylo počítáno se špatnýma číslama.
Jinou výživovou povinnoast nemá.Jen brečí,že nemá peníze.Pracuje totiž jako OSVČ,jak jsem se dozvěděla poměrně nedávno,tak výhradně.Takže jak se říká,že nemá ani na rohlík.Ale jezdí s manželkou do ciziny,koupil bazén,dětem trampolínu,nové vybavení do dětského pokoje,ale jenom na pobyt u něho.Domu jim dává max.hračky,které už jsou nefunkční a nebo rozbité.Jako by byl domov u mne nějaký podřadný.Když jim k němu zavolám,řve do telelfovnu,že telefonáty dětem trpět nebude,že jsem otravná.A nabádá děti,aby telefon buď nebraly nebo ihned položily.Volám jim jen,když mne prozvoní nebo napíšou sms,že chtěji se mnou mluvit.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 02 říj 2013 19:08

ananha píše:...A pak to nešťastné výživné.Nejsem zlatokopka,ale tatíne ba se mohl podílet víc....
Přijde mi, že je Vám to nějak líto ...
...

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 02 říj 2013 20:02

Ano,je mi líto,že se nepodílí na tom,,na čem by měl.Když má děti u sebe,není schopen jim ani ořezat do školy pastelky a tužky.Nedokoupí obaly,ani co jim už po měsíci ve škole chybí.....Už je tu to,že "nemůžou" najít to či ono....guma pravítko atd...což mi nepřijde zas tak málo běžné.Kapesné dávám dětem jen já.DÚ s nima udělá jen některé,nepodepisuje v žákovských důležitá oznámení,upozornění,placení akcí apod.Ano to mi vadí.

Odpovědět