Roste generace dětí, která udává své rodiče

arkas
Nováček fóra

Roste generace dětí, která udává své rodiče

Příspěvek od arkas » 25 úno 2014 14:04

Kvíz!
Hypoteticky :
Matka navede nezletilého syna ke křivé výpovědi a ke křivému obvinění otce z psychického týrání za účelem kriminalizace manžela, následnému rozvodu, svěření obou dětí, získání společného bytu, majetku a hotovosti ve SJM v celkové hodnotě vyžší, než 5 mil. Kč. (sama nikdy v životě nepracovala)
Jako motivaci poskytne nezletilému synovi lež, že ji jeho otec násilím nutí k pohlavním stykům. Se synem to samozřejmě otřese, protože matku miluje a souhlasí s jejím plánem.
Měsíc před trestním oznámením si matka pozve do bytu svého kámoše, důstojníka z kriminálky a ten oběma poskytne požadované kompletní informace o podstatě trestného činu, ze kterého plánují manžela obvinit. Policejní důstojník dokonce poskytne instrukce synovi, aby jeho výpověď byla potom "u nich" věrohodná.
Ovšem syn to nevydrží nikomu neříct a podrobný plán podvodu své matky na podezřele velmi vstřícné orgány činné v trestním řízení, posílá přes SKYPE na všechny strany svým kamarádům.
Manžel po návratu z CPZetky v režimu vykázání zapne svůj vlastní PC a na ploše čte nezaheslovanou komunikaci vlastního syna. Dočítá se, jak a proč se co stalo ve skutečnosti. Několikrát se mu udělá těžko u srdce. Ale získá naděj na spravedlnost?

Otázka zní :
Co se stane, když otec-zákonný zástupce nezletilého syna, předá zmíněnou komunikaci vyšetřovateli jeho případu na odboru domácího násilí?

A) Vyšetřovatel komunikaci zaprotokoluje, pozve si matku a syna a profesionálně takticky je vyslechne, aby zjistil skutečný motiv trestního oznámení. :lol:

B) Vyšetřovatel komunikaci zaprotokoluje, pozve si matku a domluví ji, aby dávala víc pozor na to, co syn kde komu píše. Aby z toho potom náhodou nebyly problémy, kdyby náhodou sebral manžel zbytky svých sil a nechtěl se náhodou svému pobytu v kriminále nějak bránit. :o

C) Vyšetřovatel komunikaci zaprotokoluje, nic nevyšetří, označí ji jako ilegálně získaný nepravý dokument a neposkytne ji ani znalkyni, která má posoudit, jestli si syn a jeho matka náhodou nevymýšlí, nikoho se na nic nezeptá a použije ji jako přímý důkaz dalšího kriminálního činu manžela - zneužití PC dat a sdělí mu rozšíření obvinění o další paragraf. :shock:

Prosím o vaše názory. Hypoteticky správnou odpověď odměním poděkováním za soucítění.

Tomáš
Stálice fóra

Re: Roste generace dětí, která udává své rodiče

Příspěvek od Tomáš » 25 úno 2014 15:07

Arkasi, i když jsem hravý člověk a občas si nějaký kvíz vyplním, s tímto bych nežertoval, uvedl konkrétní poznatky a zeptal se dalších čtenářů na možný postup. Z nabízených řešení si dokážu v ČR představit všechna. Stejně jako u soudu, i u policie se najdou slušní a seriózní vyšetřovatelé, a dále líná nemehla a prolhaní šmejdi. Čím více budete konkrétnější a přesnější, tím lépe Vám půjde poradit.
Otec syna, narozeného roku 2009. Od matčina únosu z roku 2010 běží řízení, po 4 letech izolace otce a syna, od roku 2014 se synem v Arménii do podzimu 2015, kdy byl syn opět unesen. Dodnes bez rozhodnutí o synovi, zato s nezákonným španělským zatykačem.

arkas
Nováček fóra

Příspěvek od arkas » 25 úno 2014 16:12

Děkuji za odpověď. Samozřejmě B a C je správně. Ty podrobné plány s podvodem nepsal jen syn, ale i manželka. Vzal jsem i tyto důkazy, poslal je na kompetentní orgány MV. Jak bumerang se to ale vrátilo. Došlo další nové obvinění z dalšího paragrafu. Nechci psát moc konkrétně. V mém obvinění je namočeno víc lidí a nejen "obyčejných". S obhájcem bojujeme. A už šlo 9 stížností na vyšší místa. A objevila se první vlaštovka spravedlnosti. Uvidíme, jestli udělá jaro. ;-)

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 13 bře 2014 10:45

To bylo z pohledu muže.Ale cokdyž se to ženě skutešně děje,a hledá nějakou skulinku,kudy utéct.Já se na to dívám z pohledu ženy.Měla jsem podobný problém,kdy mne otec dětí mlátil a urážel.Jenže se to dělo za zavřenými dveřmi.Nebyl svědek.Jen dítě v postýlce a druhé "na cestě".
Ovšem dodnes mám schované fotografie a lékařské zprávy.A můj (už dvanácitletý )syn to objevil.Řekla jsem mu tedy pravdu.Protože ji slyšet chtěl.Mluvil o tom s otcem a ten vše popřel.(už spolu léta nežijem).A označil mne za chorou lhářku.A tvrdí jaká byla ta JEHO pravda.Že jsem si zranění vymyslela,způsobila sama atd....Ale lékařské zprávy tvrdí opak-ty zranění jsem si způsobit nemohla.Byly na to i různé odborné posudky.
Pánové(někteří)sáhněte si do svdomí.Proč to děláte?

Han
Stálice fóra

Příspěvek od Han » 13 bře 2014 14:47

ananha píše:Pánové(někteří)sáhněte si do svdomí.Proč to děláte?
Nechte si laskavě tahle generální obvinění pro sebe. Neznám nikoho, kdo by dělal to, co vykládáte. Zato, pokud jde o rodinné vztahy, znám spoustu chorobných lhářek, podvodnic a zlatokopek a nejméně 1 manipulantku dětí. Ženštin, které dlouhodobě dělají ze života peklo. Pokud by byla rovnost, byly by jich plné kriminály, tak buďte ráda, že není.
Bůh ví, jak to s Vámi bylo. Pokud jste byla fyzicky napadána, měla jste to řešit jinak, než si s agresorem pořídit další dítě. Narozdíl od mužů vydíraných přes děti, Vy jste se mohla rozhodnout. Nikdo Vám nenařizoval, že pokud s agresorem nezůstanete, děti neuvidíte. To je ten rozdíl, kterému čelíme, paní čestná. A jak se zdá, ta "jeho pravda" není zase tak neuvěřitelná, že. Vlastní zkušenost je holt nad všechny papíry.

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 14 bře 2014 09:04

Vy ale taky nebudete svatoušek.Na tomhle foru vládnou muži.
Proti nim nic nemám.
Ale bohužel agresoři a násilníci mezi vámi jsou.Ono je těžké odejít z takového vztahu hned.Na to se musí hledat určitý plán.Někda musí být žena muži po vůli i když nechce!Když není,je zle.Vy jste to nezažil.Ale kdo opravdu zažil,ten to chápe.Můj bývalý muž byl samorost.Když se narodilo první dítě,začlo se to stupňovat.Ale já si myslela,že se to zlepší.Ale ono ne.Násilí bylo ve všech směrech.Dokonce i teď.kdy badlíme téměř 300 km daleko.Sleduje co dělám špatně.Kdy děti zakašlou(vždy musíme jít k lékaři na otcovo "dupnutí".Zjišťuje si každý krok dětí.Je to on,kdo manipuluje dětma.Jezději tam pravidelně co čtrnáct dní.A na prázdniny.Takže v tom nebráním.Ale starší dítě.to začlo chápat samo.Protože,když přijedou,rozvalí se v pokojíku a šťastně zařve"ááách svoboda,volnost,hurá".Kolikrát mi řekne co o mne táty před nima řekl.Že jsem kr....,že mám holou pr....,nedovedu se o ně starat a on že by to dělal lépe.Já si nedovolím proti němu ani ceknout.Ani když spolu nežijem.
On žije s nějakou paní,ale je to tam podobné....Jak děti říkaji.A to se jich nevyptávám a netahám z nich rozumy.
Někteří muži se chovaji ,jako když nad ně není.A naprosto VŠICHNI jsou nevinní.Ano jsou ženy zlatokopky vymýšleji si.Ale proč bych to dělala?
Svá zranění mám zdokumentována.Když jsem tenkrát řekla lékaři,že jsem si to udělala sama,že jsem zakopla a upadla hlavou na schod a naštípla si obratel na krční páteři,tak se mi vysmál a musela jsem s pravdou ven.Nvěřil m i ani,že jsem zakopla a upadla obličejem na zeď.Když jsem měla zlomenou dolní čelist.Že takovou ránu bych si od zdi nedala.
Tak jak to je?

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 14 bře 2014 13:08

ananha píše:Vy ale taky nebudete svatoušek.Na tomhle foru vládnou muži.
Proti nim nic nemám.
Ale bohužel agresoři a násilníci mezi vámi jsou.
Agresoři jsou mezi oběma pohlavími. Tak nějak rovnoměrně. Vy logicky vidíte svou zkušenost, muži zase zkušenost se ženami. Ale potvorovitost je rovnoměrně rozprostřena mezi obojí...
Matka a macecha.

Han
Stálice fóra

Příspěvek od Han » 14 bře 2014 16:50

ananha píše:Někda musí být žena muži po vůli i když nechce! Když jsem tenkrát řekla lékaři,že jsem si to udělala sama,že jsem zakopla a upadla hlavou na schod a naštípla si obratel na krční páteři,tak se mi vysmál a musela jsem s pravdou ven.Nvěřil m i ani,že jsem zakopla a upadla obličejem na zeď.Když jsem měla zlomenou dolní čelist.
Pokud je pravda co říkáte, pak nevím, co jste dělala. Pokud by jste šla "s pravdou ven", tak by min. onen lékař musel z povinnosti podat TO a ten Váš údajný násilník by skončil ve vězení, o zákazu styku s dětmi nemluvě. Je to divné. Na jeden skutečný případ domácího násilí připadá kvanta latentních, to je pravda - vč. ženského násilí (často psychického, o němž se prakticky nemluví), ale i kvanta zcela vylhaných. Lhoucí ženu lze většinou rychle poznat, nebývá to příliš promyšlené.

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 20 bře 2014 21:28

Nemáte pravdu.Není to tak jednoduché.Můj tehdejší muž si nepřál,aby se to ventilovalo.Dokonce mne donutil,abych odmítla veškerou intervenci lékaře a i to,že jsem musela lékaři říct,že to,co si myslí,že se u nás děje,není pravda.A dokonce šel za tím lékařem se mnou a já musela přesvědčovat lékaře,že to opravdu není tak,jak si myslí.Až po delší době jsem se dostala ke kontaktu na krizové centrum.Ale to jsem musela opravdu potají.A to vždy jen,když byl manžel na delší dobu pryč.Kontroloval mi tenkrát i hovory na mobilu.Ale už je to pryč.On si říká své verze a já to,co jsem skutečně zažila.
Už mne mělo trochu upozornit to,jak se zachoval při narození prvního dítěte.Kdyjsem mu dala jméno,které předtím otec odsouhlasil.Ovšem hned po porodu začal dělat scény v porodnici,že jsem se spletla a byla jsem zblblá po porodu a dala omylem jméno jiné.A že jsem nevěděla,co v takové chvíli mluvím.A děla scény po celé porodnici.Při narození druhého dítěte volal ihned po porodu do nemocnice a zjiťoval,jestli budu vůbec schopná se o dítě starat(natož o dvě)!Že má silné pochybnosti o mém zdraví a mé schopnosti se zapravit do péče o dítě.Už v šestinedělí mne honil po soudech a žádal o odebrání dítěte a svěření do své(resp.své partnerky)péče.Že nejsem způsobilá se o děti starat.Proč bych proboha lhala?

Marie
Stálice fóra

Příspěvek od Marie » 20 bře 2014 23:49

Víte,
myslím, že to, co Vám tady kolegové vytýkají není to, že byste lhala, ale že házíte muže do jednoho pytle (zevšeobecňujete). Vaše zkušenost je šílená, vím o čem píšete, domácí násilí v rodině (ne na sobě - já bych se nedala) jsem zažila.
Ale darebáci se prostě nedělí podle pohlaví. A protože domácí násilí je teď sledované téma, jsou darebačky, které na něm parazitují a prostě si ho vymyslí. To pro mne teoretické není - zažívám to ve svém manželství a bývalá žena mého manžela je v tomto směru vynalézavá tak, že kdyby nám to neničilo život, bylo by to snad i komické (věřte - není, mít na malém městě "cejch" násilníka a psychicky labilní ženy" zas taková psina není).
Manžel je kliďas a jeho maximální "agrese" spočívá v tom, že se (výjimečně) urazí, kdyby byl jiný, už bych to poznala. K tomu je jeho rodina tak trochu "sociologická laboratoř" - v době, kdy se údajné násilí dělo, byly v domácnosti i velké nevlastní děti. Dnes už jsou dospělé a nad líčením násilností jen kroutí hlavou - prostě to tak nebylo.
Háček je v tom, že na tohle téma "slyší" sociálka velmi dobře a (přinejlepším) dlouho trvá, než se situace rozkryje. A to "na každém šprochu pravdy trochu" stejně zůstane ve vzduchu.

V některých případech se to ani s postupujícím časem nemění. Dovolím si uvést až paradox z poslední doby. Když k tátovi (k nám) utekl (doslova - měl k tomu dobré důvody, takže tady zůstal) jeho dospívající syn, matka to vysvětluje tím, že kluk se otce bojí, proto se nevrátí k hodnější matce.

Za tyhle fikce se velmi tvrdě platí. Často i ztrátou dětí, ztrátou důvěry okolí.

Jen si to prostě obraťte i z té druhé stránky. Ne každý muž označený za tyrana jím skutečně je. Někteří jsou oběti. Jen to tak nenazývají (chlap totiž není oběť nikdy :-)) ).
Matka a macecha.

Odpovědět