Nova partnerka -teta nebo matka?

Re: Nova partnerka -teta nebo matka?

Příspěvekod Magi_mb » 24 čer 2014 09:54

Milá Dášo,
mám úplně stejný názor jako paní Marie. Vidím to ze všech pohledů, protože mám dítě, které žije v mojí výlučné péči (tatínek o střídavou zájem nemá), dál dítě které žije se mnou a svým tatínkem a na víkendy další dvě děti, pro něž jsem "macechou". Ze začátku, kdy bylo to mladší z partnerových dětí cca dvouleté, tak matka, brojící proti jakémukoliv kontaktu otce a dětí, "nutila" děcka (jednoduše, oslovováním nového partnera) říkat mu „Táto“. Bylo vidět, jak to mého chlapa bolí (protože jemu říkalo křestním jménem – slyšelo to od té mojí slečny. Ale nezanechalo to žádné následky a nyní, když už je předškolák, ví naprosto přesně, kdo je kdo.
A u nás je to taky docela sranda s oslovováním, moje děti matou jeho děti a pak naše dítě nám oběma říká křestním jménem - hold je nemladší a ještě v tom nemá tak úplně jasno :o)). Ale určitě ho nepovedu k psychologovi a počkám, až trošku vyroste, protože se to na 100% srovná.
PS: a i řešení s tatínkem na toto téma vyvolá jisté problémy a určitě nenastolí mezi Vámi pohodu, která je pro děcko asi důležitější, než neříkat cizí paní mami.
Magi_mb
Uživatel(ka) fóra

Předchozí

Zpět na Role otce a matky