Nova partnerka -teta nebo matka?

Nova partnerka -teta nebo matka?

Příspěvekod dasadagmar1 » 21 čer 2014 12:26

Ahoj vsem, chtela jsem se podelit pripadne se dozvedet vase nazory nebo mozna i profesionalni rady. S byvalym pritelem mame spolecnou temer dva a pul roku starou dceru. Asi rok jezdi dcera kazdy druhy vikend k tatinkovi - v sobotu rano odjizdi a v nedeli vecer se vraci. V soucasne dobe jsem zjistila, ze tatinek uci mou dceru rikat jeho pritelkyni mami - coz zrejme jiz dobre funguje, jelikoz me dcer presvedcuje, ez to neni teta ale maminka. Pritel to samozrejme popira. Nejenze pro me ma me dite jen jednu matku a jen jednoho otce, ale pripada mi to trochu nenormalni. Rada bych znala nazor i nezaujatych osob a mozna i radu odbornika - zvazuji navstevu psychologa i s dcerou. Diky za kazdy nazor.
dasadagmar1
Nováček fóra

Re: Nova partnerka -teta nebo matka?

Příspěvekod čičina » 21 čer 2014 15:06

tak psychologa bych vám doporučila, nic tím nezkazíte, zkuste nejdřív bez dcery vysvětlit situaci a určitě vám poradí.......no ale tohle je od přítele fakt podpásovka
mamka dvou dětí, bojující za střídavou péči, od února 2015 dcera v rozšířeném styku 33%
čičina
Stálice fóra

Příspěvekod dasadagmar1 » 22 čer 2014 10:10

ano, psychologa mam v planu - podpasovka to skutecne je, nevyhodou je, ze u tak malych deti jeste presne nevite, co se deje, takovych ukazatelu uz bylo vice, ale vzdy jsem si myslela, ze dcera mluvi o me..bohuzel az ted po nekolikate jsem to zkusila s fotkou a nestacila se divit, byvaly pritel samozrejme vse popira...
dasadagmar1
Nováček fóra

Příspěvekod čičina » 22 čer 2014 12:58

tak pokuď jste v kontaktu s OSPODem, tak o tomto bych je tam informovala udělala zápis.....nikdy nevíte, jak se to vše vyvrbí
mamka dvou dětí, bojující za střídavou péči, od února 2015 dcera v rozšířeném styku 33%
čičina
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 22 čer 2014 18:58

Urcite je spatne ucit dite oslovovat noveho partnera tati nebo mami. Krestni jmeno je asi to nejlepsi.
Ale ve vasem pribehu me zarazi jeste jedna vec - jaktoze jsou u nej deti jen kazdy druhy vikend? Nemohli byste se stridat po tydnu? Nema o to snad zajem?
Pokud o to zajem ma, a vy proti tomu usilovne bojujete, muze to byt soucast snahy to dosahnout - dokladani velmi hezkeho vztahu s novou partnerkou oslovovanim mami, a vasi maminkovskou roli tak oslabit. V tom pripade by stalo za to se nad tim zamyslet, a treba se domluvit, ze by to stridani (pripadne treba na zacatek 8 dni u vas, 6 u tatinka) pri zachovavani urcitych pravidel (napr.. oslovovani) nebylo tak spatne.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 22 čer 2014 19:00

Ted koukam ze vlastne u nej neni ani vikend/14, ale jen jednu noc, jeden a pul dne. No to je ovsem silne kafe. To opravdu o vic zajem nema?
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod JJL » 22 čer 2014 22:33

většinou bude asi spíš opačný problém,
tedy dítě svěřené do výhradní péče matky s novým partnerem,
kde je také prakticky celý měsíc (mimo pár dnů)
a má mít podle matky "nového" tatínka - i s takovým oslovením

jinak asi hodně záleží jak se v té druhé rodině (příp. i dalšími dětmi nového partnera/ky)
mezi sebou navzájem oslovují, zvláště mladší dítě se asi bude snažit přizpůsobit
JJL
Stálice fóra

Příspěvekod dasadagmar1 » 23 čer 2014 11:05

Dobry den, je mozne, ze jsem se pridala do fora, kde se jedna pouze o stridavou peci - chtela jsem se nekde zeptat, my stridavou peci nemame, bydlime kazdy v jinem meste, takze stridava pece neni mozna - a myslim,ze z pracovnich duvodu u byvaleho partnera by to ani nebylo mozne, mala jeste nechodi plne do skolky - tatinek se o malou stara, ale pripada mi, ze se snazi mi nejakym zpusobem ublizit - mne by v zivote nenapadlo, aby ma dcera memu partnerovi rikala tati - tatinek s novou partnerkou zadne deti nemaji, takze nepripada v uvahu, ze by to slysela od nevlastnich nebo jinych sourozencu - v kazdem pripade se chystam to resit, jelikoz si myslim, ze tim narusuej zakladni detske navyky a rodicovske vazby. Uvidim co zmuzu, v kazdem pripade jsem rada za vase nazory i pres to, ze nemame stridavou peci
dasadagmar1
Nováček fóra

Příspěvekod JJL » 23 čer 2014 11:12

samozřejmě, že i na větší vzdálenost je možná střídavá péče - viz poslední rozhodnutí Ústavního soudu
http://www.usoud.cz/aktualne/?tx_ttnews[tt_news]=2482&cHash=6e85c4675c6736ea861dadc003487250
http://www.usoud.cz/fileadmin/user_uplo ... _13_an.pdf

jinak asi jen trpělivě vysvětlovat kdo je čí co - zajímavé to začne být i s prarodiči příp. praprarodiči
a širším příbuzenstvem - kdo koho jak oslovuje
JJL
Stálice fóra

Příspěvekod Marie » 23 čer 2014 13:47

dasadagmar1 píše:V soucasne dobe jsem zjistila, ze tatinek uci mou dceru rikat jeho pritelkyni mami - coz zrejme jiz dobre funguje, jelikoz me dcer presvedcuje, ez to neni teta ale maminka. Pritel to samozrejme popira. Nejenze pro me ma me dite jen jednu matku a jen jednoho otce, ale pripada mi to trochu nenormalni. Rada bych znala nazor i nezaujatych osob a mozna i radu odbornika - zvazuji navstevu psychologa i s dcerou. Diky za kazdy nazor.

Dášo, asi to bud působit pragmaticky - ale já bych malou rozhodně nikam netahala. Tyhle běhy po psycholozích a sociálkách jsou jenom tak na rozvoj dalších komplikací. Promluvila bych si přímo s otcem holčičky, když by nechtěl, maximálně bych požádala o zprostředkování setkání mediátora, máte-li v okolí, případně požádala OSPOD o společné jednání rodičů. Nemyslím si, že má smysl jakkoliv práskat bičem - ve finále to ublíží nejen dceři, ale stresů přibyde i Vám.

Za sebe (ale uznávám, že jsem velmi praktická) bych se způsobem oslovování vůbec netrápila. Holčička je malá, u táty je (přiznejme si) docela málo, ohrožení jednoznačnosti rolí Vám nemůže nijak hrozit. Ona si to časem urovná, až lépe prozkoumá svět. (pro info, u nás se používají křestní jména, jen se to pak plete - když mi moje děti říkají mami a nevlastní Maruško, tak pak moje děti nevědí, jak říct nevlastním dětem, kdože to volá k obědu :-)).

A to, jak máte nastavený kontakt je jen a jen věcí dohody vás dvou.
Matka a macecha.
Marie
Stálice fóra

Další

Zpět na Role otce a matky