matka brání ve styku

Re: matka brání ve styku

Příspěvekod acanthoscurria » 02 lis 2014 13:34

Tuleni, ve vší úctě, i kdyby můj příspěvek byl filosofickým elaborátem, co má být? Je to můj názor.
A formulován je tak schválně - jedná se totiž o lidi, jak víme. Vyjadřuji se opatrně, každému, kdo tento problém sám prožívá, se šlape po kuřím oku. Nechci jednat s lidmi jako se šrouby ve šroubárně - půl kila sem, dvě kila támhle.
A buďte té lásky, neříkejte mi, jak to bylo potřeba napsat. Nelíbí se Vám, nečtěte mně, nebo respektujte, že píšu, jak mi huba narostla.
acanthoscurria
Nováček fóra

Příspěvekod katalyzator » 02 lis 2014 14:18

Ta opatrnost je v tom vidět, je to můj hlavni pocit - opatrnost a nedostatek jistot. Což mi přijde OK.
Nicméě mne to přivedlo k přemýšlení nad těmi dvěma lety, co dítě otce neuvidí - to je problém, zdá se.
...
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvekod acanthoscurria » 02 lis 2014 14:48

Ten nedostatek jistot, to sedí. Rodina je téma mezilidských vztahů, tam je jistot opravdu málo. Každý má svobodnou vůli a jedná, jak se mu to hodí, nebo jak může a dovede, zas bez jistoty a záruk.
A jo, dakavaď dítě miluje oba rodiče, rodiče milují dítě, považuji za hrubý a nesprávný zásah do jeho života odstřihnout ho od jednoho z rodičů.
Úředníci a soudci ten guláš bez jistot, záruk, ale zato plný zášti, hněvu atd., musí nějak dešifrovat a objektivizovat. Pak nařizují čekat na soudy a posudky, jako to " nejobjektivnější ", co v tomhle systému máme. A že ani na to není spoleh a i tam se podvádí? Jasně.
acanthoscurria
Nováček fóra

Příspěvekod tulen2 » 02 lis 2014 18:57

To je totiz soucasti problemu. Lide, v jejichz kompetenci, ba dokonce naplni prace je rozhodovat, byt veci neprijemne a nelehke, se teto odpovednosti vyhybaji jako cert krizi. Hledaji kam dal by prehodili to padajici hovinko. Prehazuji a prehazuji, az bez problemu ubehne rok, dva, i dele. Ten problem za tu dobu nevymizi, ba naopak, casto se zvetsi a zesloziti, a zmeni.
A kdyz se k tomu po dlouhe dobe dostane clovek kompetentni problem uchopit a posoudit, ktery si na to najde dost casu (dukladny posudek), sam samozrejme vaha, dite nejakym zpusobem u matky (pokud neni uplna psychopatka) funguje, sice by stridavka na zacatku fungovala dobre taky, ale sahat do toho, nesahat ...? To opet bude posuzovat soudce co se bal rozhodnout....
Nikdy se nestane, ze by se vsichni vyhnuli chybe. Ale dnes, v dobe rovnopravnosti (ktera se treba za sto let zase posune jinam), je daleko vetsi chybou hlas otcu kteri se o sve deti chteji starat ignorovat, nez nekdy treba naridit okamzite stridavou vychovu a za par mesicu po dukladnem prozkoumani prijit na to, ze to uplne vhodne nebylo.
Ono by to totiz bylo vhodne i pro ty posudky, vsichni by jasne vedeli o cem mluvi, mohli jasneji vyjadrit sve pozitivni a negativni pocity. Pravdepodobne by i nekteri otcove po vyzkouseni stridavku odmitli, nektere matky naopak prijali jako ne spatne reseni.
Nikomu pravo na vlastni nazor neberu. Ale "problem je slozity" nazor neni, to je pri dobre vuli maximalne popis problemu, spis politicky, nez vecny. A podle meho nazoru jde o obavu vlastni nazor projevit. Vecnou diskuzi rad s kymkoli povedu.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Marie » 02 lis 2014 19:40

Povedeně shrnuto. Proč vlastně místo (promiňte) plýtvání silami v diskusích nehledáte, cestu, jak posunout velmi dobře popsaný a reálně skutečně nefunkční systém?
Kdykoliv o tom píšu, jsem považována za téměř blázna. Za situaci totiž nemůžou ani matky ani otcové. Společnost se prostě změnila a v této oblasti potřebuje jiný přístup. A to se ukazováním prstem na zlé soudkyně (jen příklad) nepovede.
Matka a macecha.
Marie
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 04 lis 2014 16:58

Marie píše: Proč vlastně místo (promiňte) plýtvání silami v diskusích nehledáte, cestu, jak posunout velmi dobře popsaný a reálně skutečně nefunkční systém?

Jeste jsem cekal na nazor sklipkana, ale asi se ho uz nedockame.
To diskutovani je moje cesta. Jednak to mam jako terapeuticky prostredek, abych si to vsechno netahal domu a zloba nenarustala, druhak si myslim, ze to uzitecne je. Urcite jsem par lidem pomohl poradit, tady i jinde, jak (neni to z jednoho Vaseho blogu?) rozumet reci uradu a jak ji mluvit. A cim vic otcu bude dusledne rec uradu pouzivat, bude system neudrzitelnejsi.
Nechci se do toho ponorit po hlave, a aktivisticky tim zit, obetovat zivot zmene systemu. Pokud mate nejaky jiny navrh nebo nazor, sup s nim do mych vzkazu.
tulen2
Stálice fóra

Předchozí

Zpět na Role otce a matky