matka brání ve styku

matka brání ve styku

Příspěvekod Karel1984 » 03 říj 2014 15:17

Okresním soudem v Karlových Varech mě a matce nezletilého byl uložen asistovaný styk s nezletilým v PPP v Karlových Varech za asistence : Dis. Jolany Mižikárové.Po domluvě s paní doktorkou jsme se domluvily na určení termínu styku vždy 1x za 14 dní ve středu od 17:00 do 18:00.Na základě tel.domluvy s matkou styk proběhl jen jednou a to 13.11.2013 za asistence paní doktorky.Od té doby k asistovanému styku nedošlo  z důvodu opakované absence ze strany matky.Matka  syna semnou nekomunikuje,komunikuje pouze s OSPOD a PPP ,kde si vždy domluvý schůzku a poté den před stanoveným termínem schůzku odřekne pro synovu nemoc.Tudiž mám důvodné podezření že mi matka opakovaně brání ve styku se synem a maří tak styk..Dále bych apeloval na to aby soud přihlédl k tomu že jako otec nezletilého který řádně platí výživné,mám stejné právo na dítě jako matka a mám se ze zákona podílet na stejné výchově.V příloze této stížnosti vám také zasílám kopii lékařské zprávy mého syna.Tímto bych chtěl také upozornit na chování matky že mne jako otce neupozornila na změnu ošetřujicího lékaře.Vzhledem k tomu že jsem svého syna viděl pouze 1x,tak jsem těmito komlikacemi přišel o dosti dlouhý čas si synem užít nejkrásnější dny jeho života,poněvadž mi matka brání opakovaně brání ve styku.Pokud je syn nemocen,tak je poslán k babičce do Žlutic a tam se o něj starají.Nevím tedy proč když je syn nemocný proč se o něj nestará v době nemoci matka a je poslán raději k příbůzným a proč mne matka neupozorní že je syn nemocen at nepočítám s tím že dojde ke styku a nenavrhne mi jinný termín.Tudiž i já jsem v době nemoci mého syna se schopen o něj v jeho v plné výši postarat.Dále se matka odstěhovala a amne neinformuje kde je.
Karel1984
Uživatel(ka) fóra

Re: matka brání ve styku

Příspěvekod forU » 03 říj 2014 15:23

A co byste rád? Čeho chcete dosáhnout? Jaká je právní úprava a čím je odůvodněna. Pokud to nechcete vypisovat veřejně, v podpisu mám mail.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 03 říj 2014 16:04

Kdyztak pridej odkaz na tema, v ktere si to uz rozebiral, at se to neztrati :

viewtopic.php?f=15&t=611&start=10#p6556

Take netusim co je tohle co si sem ted napsal. Pusobi to jako stiznost adresovana soudu?
Asi se bez advokata neobejdes, moc to nema hlavu ani patu, je to pate pres devate, a uplne chybi ceho se tim domahas. Doufam, ze si to tam tak neposlal.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Karel1984 » 04 říj 2014 08:36

Ahoj všem neposlal.Je to zatím v řešení v mém pc,to doupravím-je to stížnoést na průtahy v řízení.Rok mám na soudu návrh na ůpravu styku otce se synem-rok se nic neděje-přicházím o nejkrásnější dny mého syna které bych mohl trávit s ním
Karel1984
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod JJL » 04 říj 2014 23:05

stížnost na průtahy je třeba adresovat předsedovi okresního soudu
s tím, že soud je v dané věci dlouhodobě nečinný - nebylo ani nařízeno ústní jednání
ani nebylo okresním soudem vydáno konečné rozhodnutí ve věci
(nepíšete jakou formu má ono "uložení" asistovaného styku)

žádejte předsedu o přešetření, omluvu za průtahy a sdělení opatření přijatých k nápravě

důraznější je pak návrh na určení lhůty (k provedení určitého úkonu)
okresní soud musí předložit spis nadřízenému soudu do 5 dnů
a ten pak rozhodne o tomto návrhu do 20 dnů
předpokládám, že požadujete nařízení jednání a prvoinstanční rozhodnutí ve věci

činnost či nečinnost matky s tím nemá mnoho společného
soud je povinen danou věc projednat a (nějak) rozhodnout
pravomocného rozhodnutí se pak lze domáhat návrhem na výkon rozhodnutí
(=> výzva k dodržování, pokuty, odebrání dítěte, změna výchovy)

vykonatelná jsou předběžná opatření (bez ohledu na příp. odvolání)
a dále pak rozsudky - až po rozhodnutí odvolacího soudu
JJL
Stálice fóra

Příspěvekod Karel1984 » 05 říj 2014 06:10

Ted nevím zda asistovaný styk byl na návrh OSPODU nebo soudkyně( ta mne mimochodem označila za psychopata) mám si na sebe udělat psychiatrickej posudek-nevím jak na tohle přišla-má chyba nenechal sem toto zaprotokolovat.Rok se nic neděje-matka změnila synovo lékaře-já o tom nevím,odstěhovala se-nevím o tom já ani OSPOD,který se jí snažil předvolat k podání vysvětlení proč matka brání otci ve styku atd.Musím tu stížnost ještě pořádně doladit at to dá smysl,ale už musím jednat
Karel1984
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod JJL » 05 říj 2014 12:39

jakou formou soud vydal ono rozhodnutí o asistovaném styku?
(usnesení, předběžné opatření apod.)
zajistit si přítomnost účastníků na jednání spadá plně do kompetence soudu
(včetně příp. ukládání pokut a předvedení)

pokud se matka přestěhovala není tam změna místní příslušnosti soudu?
(najdete ve spisu, kam můžete zajít kdykoli nahlédnout)

běžně stav řízení můžete zjistit na internetu - www.justice.cz -> InfoSoud
(tedy pokud to tam řádně zapíšou, což občas nečiní)
JJL
Stálice fóra

Příspěvekod katalyzator » 05 říj 2014 13:45

Karel1984 píše:...ale už musím jednat

No, to bys asi měl. Jestli jsem tomu rozuměl, tak rozsudek (nějakej) máš, alimenty platíš, ale styk s děckem nemáš (a nijak se ho odpovídajícím způsobem nedomáháš).
...
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvekod JJL » 05 říj 2014 14:48

pokud by snad byl asistovaný styk nařízený rozsudkem proti kterému jste se neodvolal,
pak jsou na místě návrhy na výkon rozhodnutí k jednotlivým zmařeným kontaktům
JJL
Stálice fóra

Příspěvekod Karel1984 » 25 říj 2014 13:03

ted byl 24.10 soud matka se nedostavila jednání odročeno na neurčito
Karel1984
Uživatel(ka) fóra

Další

Zpět na Role otce a matky