styk s dítětem mimo domluvené dny

Odpovědět
Luky34
Uživatel(ka) fóra

Re: styk s dítětem mimo domluvené dny

Příspěvek od Luky34 » 10 lis 2014 13:47

Dobrý den, bohužel jsem sám v podobné situaci jako asi tisíce můžu v České Republice... Od května letošního roku jsme s ženou v soudním sporu o dítě, písemná dohoda nebyla uzavřena, návrh na rozvod podala žena a i ta odešla ze společného manželství, které nebylo nikterak konfliktní či nesouladné. Dceru vzala sebou 3,5 let a máme spolu s dcerkou hezký vztah. Nastavila sama svá pravidla na kontakt s dcerkou od pátku odpoledne do neděle 18 hodin a 1x týdně na 1,5 hodiny....Soud nic nerozhodl, sám jsem navrhl střídavou péči a to jsem si "moc dovolil". První můj návrh na přerušení řízení a amt centrum poradnu, tam jsem byl několikrát, žena sabotovala...řízení soudkyně v Opavě, nepřerušila pokračovala, odročila o dva měsíce, ženu v novém řízení poslala do amt centra......řízení přerušeno........Potřebuji poradit, snažím se mít větší kontakt s dcerkou, ale OSPOD tvrdí, že kontakt s dcerou mám podle nich dostatečný a odcizení určitě nepříjde.... a "co více chci" takovým to stylem, vždyť mi v kontaktu nebrání a nějaký kontakt přeci mám...prý může být hůře.......poradíte mi jak jednat....právník čeká na novou zprávu amt centra, ale čas běží a odcizení a manipulace začíná být již znát....bojuji i za dcerku, protože čas a dětství, které utíká, zážitky ze školky apod.....tento čas ve vyrůstání a čas s tátou nám dvěma bohužel už nikdo nevrátí.... Děkuji za každou radu...a jsem vděčný za každou zkušenost

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 10 lis 2014 17:41

Dukladne procti diskuze zde. Dusledne "otravuj" ten ospod. Dokud soud nerozhodne jinak, mate s manzelkou uplne stejna rodicovska prava (a hlavne dite pravo na vychovu obou, takhle to pro vsechny lip zni). Hlavne dusledne pisemne na ospod protokoluj ty sabotaze zeny, pozaduj aby ospod zorganizoval jednani a vedl manzelku k tomu, aby tvou rodicovskou roli uznavala, a aby vystupoval o obema rodicum stejne. Pokud stale uvidis zjevnou nevyvazenost, stiznost vedouci uradu, kdyz porad, stiznost na zrizovatele, pozadovat vymenu zastoupeni ditete atd (postupy jsou tady popsane). Ale k tomu je nutne, aby bylo pisemne protokolovano, a aby to kazdy ze spisu jasne vycetl, ze tomu tak je.
To na me liberecky ospod take zkousel, "co vlastne chci, ze mi zena prece deti pujcuje, ze by to mohlo byt horsi".
Hlavne jednej, nenech to tak, never tomu ze se to srovna samo, nebo neco udela soud. Velice dulezite je, aby ospod rekl ze stridani nic nebrani (viz posledni judikaty ustavniho soudu, ze necela 1/3 casu je pro vychovu nedostatecna). ...
...
Tak prijemne cteni, a kdyztak se ptej podle sve konkretni situace
edit - jo a urcite si dojdi jak na ospod, tak na soud nahlednout do spisu (na ospod s pisemnou zadosti, vetsinou nenechavaji nahlednout hned), at vis, co tam doted je psane.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 10 lis 2014 19:53

Nechápu, co motivuje otce dítě vracet podle příkazu matky, pokud není vykonatelné rozhodnutí. Tenhle diktát matky jsem jí toleroval měsíc. Déle to nemá smysl.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Alharahadza
Stálice fóra

Příspěvek od Alharahadza » 10 lis 2014 20:27

Naprostý souhlas s ForU.

Převezměte dítě a mějte je u sebe rovnocenný čas (foťte úsměvy, točte videa, doložte úředně potvrzená čestná prohlášení přátel - nejlépe těch, co sami mají děti a pošlete každý večer na OSPOD/soud).

Co ale nechápu, je Vaše tolerování přístupu OSPOD. Je jejich vyjádření o časové dostatečnosti vaší péče zaprotokolováno ve spise? Anebo to bylo jen řečeno?

A. Vezměte si nahrávací zařízení a konfrontujte jejich názory o časové dostatečnosti péče s Ústavou (rovnost pohlaví) a s článkem 32 Listiny základních práv a svobod, odstavec 4:

"Péče o děti a jejich výchova je právem rodičů; děti mají právo na rodičovskou výchovu a péči. Práva rodičů mohou být omezena a nezletilé děti mohou být od rodičů odloučeny proti jejich vůli jen rozhodnutím soudu na základě zákona.", Úmluvou o právech dítěte.

B. Nechte zaprotokolovat. Ihned pošlete (e-mailem) stížnost na nezákonný postup na podatelnu (půjde na stůl tajemníkovi, který to vyhodnotí a přidělí vedoucímu OSPOD) a do přílohy vložte protokol.

Tímto postupem si prošlápnete pozici u OSPOD do budoucna, protože bez rozhodnutí soudu opravdu nemáte žádný důvod poslouchat matčin diktát. Nežijeme ve státě, kde je zákonem určeno, že matky mají vedoucí roli v péči o děti.

Luky34
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luky34 » 10 lis 2014 23:55

Děkuji všem za rady... Paní na ospodu je evidentne proti střídavce...jasně to dává na jevo... když jsem argumentoval.že se chci dohodnout.ale matka určuje pravidla a domluva není možná...řekl jsem mám stejná práva na dceru a když si jí vemu na víkend...a bude u mne další dva dny...budu ji vozit do školky a z ní...mam stejná práva.ale hrotit situaci nechci....tak mi řekla...po pul roce pekla....to by pro vás ale nebylo dobré...!!!! Důrazně.

Alharahadza
Stálice fóra

Příspěvek od Alharahadza » 11 lis 2014 02:07

Chtějte to po ní písemně stylem, že chcete zaprotokolovat vaše požadavky vůči matce. Pak přidejte požadavek na střídavku do rozhodnutí soudu. Poté chtějte po OSPOD, aby matku poučila, že si rodiče jsou rovni ve svých právech a chtějte to zaprotokolovat. Mějte nahrávací zařízení. Pokud si pustí pusu na špacír, použijte to pak proti ní... Ty paní jsou úřední osoby ve sloužbách nás všech, určujícím normativem jejich postupu je zákon. Neplatíme si je pro nezákonnost.

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 11 lis 2014 02:16

pro srovnání ten nález ÚS z poslední doby - sp.zn. I. ÚS 3216/2013 ze dne 25.9.2014
viz http://www.usoud.cz/fileadmin/user_uplo ... _13_an.pdf

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 11 lis 2014 08:43

Luky34 píše:Děkuji všem za rady... Paní na ospodu je evidentne proti střídavce...jasně to dává na jevo... když jsem argumentoval.že se chci dohodnout.ale matka určuje pravidla a domluva není možná...řekl jsem mám stejná práva na dceru a když si jí vemu na víkend...a bude u mne další dva dny...budu ji vozit do školky a z ní...mam stejná práva.ale hrotit situaci nechci....tak mi řekla...po pul roce pekla....to by pro vás ale nebylo dobré...!!!! Důrazně.
Spoléhají na to, že si necháš nadělat na hlavu, což dosud děláš. Jak je potřeba s takovými ženskými jednat, jsem ti napsal do SZ. Rozhodnutí je na tobě, jestli budeš pasivně čekat, co ti dovolí, nebo se rozhodneš osud svůj a dítěte vzít do vlastních rukou aktivně.
Paní z OSPOD nech vyjádřit, z jakého důvodu je proti střídavce, kdy Úmluva o právech dítěte, zákon i judikatura jasně říkají, že zájmem dítěte je především být v péči obou rodičů. Pokud se ti z ní podaří na diktafon nebo do protokolu vymlátit nějakou ptákovinu, je to důvod pro stížnost na konkrétní ospodbabu nebo pro návrh na soud na výměnu celé instituce opatrovníka.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 11 lis 2014 09:01

Luky34 píše:...řekl jsem mám stejná práva na dceru a když si jí vemu na víkend....
Doporucil bych ti jen zazit si formulace "dcera ma prava .... dite ma pravo na oba rodice... je zajmem ditete aby bylo vychovavano obema rodici..", a tak to protokolovat. Pozor na to JA mam pravo, JA chci. Samozrejme je to i tak pravda, ale vypadas uplne jinak .. :-)
Jinak jak pisou ostatni, hned s tim neco delej. Jeste par dni mrkni do diskuzi tady, at se lip zorientujes, a pak na ne nastup, nahravani taky doporucuju. Vetsinou nez otcove pochopi co se deje, jak to je, a proc se nemuzou domluvit a ze se ani moci nebudou, vsichni okolo stav hezky "zakonzervuji". Asi bych i doporucil nejakeho poradce, pripadne svoje kroky vzdycky zkonzultovat.

Luky34
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luky34 » 11 lis 2014 11:06

toto jsem poslal emailem na ospod dnes brzo ráno vč. kopie doručeného emailu, kde matku vyzývám, aby mi nebránila v kontaktu s dcerkou....
Dobrý den paní Štenclová,

Rád bych aby byl zaprotokolován, můj požadavek na to, aby do rozhodnutí soudu, kde žádám o střídavou péči a to i po rozvodu, mi nebylo bráněno v kontaktu se svou dcerkou Natálii Lichou.
Stále trvám na střídavé péči obou rodičů a to i než rozhodne soud.
Kontakt který momentálně mám a to od pátku odpoledne do neděle 18 hodin, a 1,5 -2 hodiny v úterý a další týden 1,5 -2 hodiny ve čtvrtek a toto je vše co mi matka umožňuje
Za 14 dní je dle mého názoru nedostatečné a žádám o rovnocenný kontakt to je týden u jednoho rodiče a druhý týden u druhého rodiče.

Mám za to, že má rodičovská práva jsou potlačována a oslabována a dcerka má právo na oba rodiče rovným dílem.
Dále bych požádal, aby bylo mamince Natálky důsledně vysvětleno, že oba rodiče mají stejná práva a povinnosti vůči své dceři Natálii Liché,
A není možné a je protizákonné, aby jeden z rodičů takto potlačoval druhého rodiče jak ve výchově, v roli táty či mámy, direktivně nařizoval kontakt
S dcerkou a nastavoval pravidla, která jsou proti vůli druhého rodiče a proti zájmům naší společné dcerky Natálky.

Žádám o zakročení z pozice OSPODU a o zaprotokolování do našeho spisu.

V příloze zasílám jednu z písemných žádostí, kterou jsem zaslal své manželce Lucii Liché vč. doručenky. Dále můžu doložit sms zprávy o žádostech na toto samé,
Na kontakt se svou dcerou, která žena omezuje a potlačuje, nerespektuje.

Děkuji za vyřízení a jsem s pozdravem

Lukáš Lichý

Odpovědět