styk s dítětem mimo domluvené dny

Odpovědět
tulen2
Stálice fóra

Re: styk s dítětem mimo domluvené dny

Příspěvek od tulen2 » 11 lis 2014 11:27

V tomhle asi neni nad osobni jednani na OSPOD. Tam muzes opravdu jednat, svoji pozici vysvetlovat, pripadne nabizet varianty reseni.
Tvuj majl na me pusobi direktivne, narizujes vsem okolo aby neco delali. A jako advokat v americke detektivce predkladas "dukazy", jak ti skodi, vcetne malichernosti jako ty vracene veci. Zkus naopak nabizet ty, ze se postaras tehdy a tehdy, ze ji kazde odpoledne vezmes tam a tam .... Vyvolej jednani o tom, jak to bude ted, a jak to bude az kojena nebude. Protoze opravdu pri plnem kojeni zadat o rovnocenny kontakt tyden/tyden je kravina, tim se zbytecne shazujes. Pri kojeni ukaz maximalni vstricnost, kontakty kratsi, ale o to castejsi, a rovnou chtej dojednat ten tyden/tyden pote, co se kojit prestane. Spolu s tim nejaky plan dokdy si kojit predstavujete, aby nebylo dite plne kojene do sesti let :). To se neda udelat ukolovanim ospodu aby s tim neco delal, ty musis chtit, aby zprostredkoval jednani s matkou, a aby z toho jednani byly jasne vystupy. V idealnim pripade ta dohoda, v tom horsim jasne deklarovana a protokolovana snaha matky te od dcery v nejvyssi mozne mire izolovat.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 11 lis 2014 11:31

Luky34 píše:Kontakt který momentálně mám a to od pátku odpoledne do neděle 18 hodin, a 1,5 -2 hodiny v úterý a další týden 1,5 -2 hodiny ve čtvrtek a toto je vše co mi matka umožňuje
Pockej ... ted koukam ze uz vikend mas - tak tedy je kojena, nebo ne? Pouzivas odstrikane mliko?

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 11 lis 2014 11:35

No a proč to sem nedáš, než to odešleš?
By se to tu doladilo, třeba o určení termínu, do kdy se má OSPOD rozhoupat, do požadavku na informování o způsobu vyřízení této žádosti do určeného termínu, dále upozornění OSPOD, že jsou povinni dle zákona o SPOD nejen hájit práva a zájmy dětí, které jsou judikaturou ústavního soudu statnoveny především jako právo být v péči obou rodičů, ale i ochraňovat rodinu a rodinný život jako takový, dále bychom ti napsali, že nemá cenu žádat o střídavou péči do rozhodnutí ve věci, protože to OSPOD snadno a po právu odmítne s tím, že se jedná o právní otázku, ke které je kompetentní soud a nikoliv oni. Tj. na OSPODu se musí žádat zajištění plnění povinností obou rodičů ve smyslu respektování práva dítěte na péči obou rodičů, a to povinnost umožnit shodný rozsah péče druhému rodiči. Což rozhodně není totéž, co střídavá výchova, jedná se o právní stav neupravené péče.
Dále by bylo vhodné odkázat na jejich povinnost použít opatření sociálně právní ochrany vůči matce, pokud povinnosti neplní. Dále by bylo vhodné jim napsat jménem nezletilé, že nechráněj její zájem na péči obou rodičů a že žádá, aby OSPOD podal návrh na nařízení předběžného opatření, které matce uloží umožnit péči otce ve stejném rozsahu, jako pečuje matka, a to s pevným určením čsů péče, s odůvodněním, že hledisko zájmu dítěte musí být jako přední, a tímto zájmem je být v péči obou rodičů.
To, co jsi poslal, je hodně slabé. Vem si příklad z matky, ta o dítě bojuje ze všech sil, uchvátí ho a jen půjčuje. Proč dítě vracíč podle diktátu matky? Na to jsi dosud neodpověděl. Vyžaduje po tobě potvrzení, kdy ho vrátíš? No tak udělej to samé, vyžaduj při vrácení potvrzení, kdy ho zase ona předá tobě. Proč si necháváš dělat na hlavu a zacházet se sebou jak s onucí? Tenhle defenzivní přístup mi moc nedochází, mám z toho fakt pocit, že matka o dítě stojí víc. Sorry.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 11 lis 2014 11:37

tulen2 píše:V tomhle asi neni nad osobni jednani na OSPOD. Tam muzes opravdu jednat, svoji pozici vysvetlovat, pripadne nabizet varianty reseni.
Tvuj majl na me pusobi direktivne, narizujes vsem okolo aby neco delali.
Ospod je opatrovníkem dítěte, takže on jako zákonný zástupce dítěte by se měl na OSPODu domáhat pouze toho, aby OSPOD řádně plnil své povinnosti, které vyplývají z jeho zastupování dítěte. Těžko může na OSPODu hájit svá práva.
Svá práva musí hájit sám a nebo pomocí soudu. Opatrovník není jeho advokát.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Luky34
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luky34 » 11 lis 2014 11:48

už rok a pul není kojená.....
je šikovná, chodí do školky cca 18 km ode mne

Luky34
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luky34 » 11 lis 2014 11:57

Snažím se sám s právníkem a studuji co můžu a co ne....Omlouvám se tedy za neznalost.... Ale snažil jsem se hlavně o dohodu a bohužel dohoda není možná.... Jsem v tomto zatím laik a tak jsem vděčný za zkušenosti a radu, bojuji o dcerku, jen se bohužel učím co můžu a co ne, aby se to ve výsledku neobrátilo proti mě jako zbraň....

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 11 lis 2014 12:00

A chceš a můžeš se o ní starat? Pořád jsi mi neodpověděl, proč dítě vracíš podle příkazů matky. Když už nemáš kuráž na tvrdou akci, proč si prostě u sebe dítě nenecháš ty a pak ho nepůjčuješ matce na srovnatelnou dobu, jako máš dítě u sebe ty? Kde je problém?
otec.dite@seznam.cz

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 11 lis 2014 12:04

forU píše:Svá práva musí hájit sám a nebo pomocí soudu. Opatrovník není jeho advokát.
Urcite. Sva prava musi hajit vsemi prostredky :-). Tady jsem mluvil o tom, jak jeho dopis pusobi ma mne. A ze z psychologickeho hlediska (vlastne ze vsech hledisek) je lepsi si ospod naklonit, presvedcit ho, ze jsem dobry otec, muj zajem o dite je skutecny, a ja nejsem ten, kdo dohody bojkotuje a nechce. Az pokud me usili nikam nepovede, (a to se pozna rychle) je treba zacit pracovat stiznostech a vymene ospodu, ale je dulezite aby uz podstatne veci ve spisu byly, aby bylo na co navazovat.
A urcite, pokud neni dite kojene, "drzel" bych ho v podobnych intervalech jako matka, s dokumentovanim jeho spokojenosti. Ale predtim bych na ospod pokus o spolecne jednani s matkou udelal.

Uz kojena neni? Uz je skolkova? S cim jsem to tedy spletl (edit - jo uz vim, se studentem davidem)... no to je jedno, kazdopadne jestli u tebe bude rada dele, rozhodne ji u sebe dele nech. Tady je trochu problem s vyjadrenim "prani ditete", protoze matka ji samozrejme zacne (jiste uz zacala) silne ovlivnovat, ze stridani (ktere se ani nevyzkouselo) dobre neni. A driv nebo pozdeji rekne ze chce byt vic u maminky, kdyz je u ni skoro porad. A tady ospod rad zamenuje "prani" takhle maleho ditete s jeho zajmem, a moc obrana proti tomu neni. Takze co nejdrive zacit rovnocenne stridat, at dite i vsichni okolo vidi, ze je to tak fajn a funguje to.

Luky34
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luky34 » 11 lis 2014 12:22

ano chci dcerku mít také u sebe, ale právník řekne, nehrotit...je to běh na dlouhou trať....amt centrum ji soud konečně donutil...tam jít,
ospod vyvolal jednání až teď, argumentuji fotkami, videi, že dcerka je spokojená, starám se o ní, vařím, mám své oblečení, protože vše odvezla, vč. hraček.... víte je to těžké, na ospudu jsem byl sám asi 3x z mé iniciativy, ale vždy udělají zápis a konec....soudkyně taky mohla nařídit ženě amt centrum dříve, můj první podnět ať ho nařídí, zamítla pro nesouhlas matky a další 2 měsíce v trapu...
dnes to tak udělám, malou vyzvednu a nechám si jí u sebe, jen je jasné jaká bude reakce, pošlu sms, že dcerka bude i přes noc u mně a je jasné, že do hodiny tam bude policie a začne další nové peklo....ale udělám to, zítra malou dám do školky a matka jí zase vyzvedne a je to zase v pytli....
prostě soudkyně, řekla, že školka je důležitá pro vývoj dítěte....když si ji nechám doma, bude to proti mě, že ji bráním ve školce....byl jsem u toho jak to soudkyně dávala na jevo....zas to bude dvousečné...
ale nejsem pasivní, snažím se být co nejvíce s ní, i práce se tomu uzpůsobila, nen jsem nováček a advokát tvrdí jinou cestu....ovlivnění cítím, je to dlouhá doba, ale jdu do toho...

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 11 lis 2014 12:54

Tady si ja osobne nejsem uplne jisty, jestli si ji takhle nechat, zvlast misto skolky. Pokud by jasne vyjadrila a vyjadrovala pred ospod, ze se chce u rodicu stridat, pak ano. Ale tady s timhle ospodem bych se opravdu bal, ze se to obrati proti tobe. Ze mala rekne (samozrejme ovlivnena), ze u tebe byt nechtela a ze si ji nutil, ospod to vezme jako fakt, a bude pripadne i sam iniciovat predbezko pece matky, zvlast kdyz uz te nema rad. A pak se uz az do rozhodnuti soudu, ktery bude s posudky a dlouhy, nebudes mit o co oprit, budes mit vikend/14 a matka dalsi ohromny cas a prostor na ovlivnovani. No uvidis, co na to ostatni. Ja bych nejdrive donutil ospod vyvolat jednani s matkou, pokud to nepujde ospod donutit, stezoval bych si a snazil se o vymenu bud jednotlive urednice, nebo celeho ospodu za takovy, co chape rovnocennou roli rodicu a matku k ni povede. Slysel jsem, ze takove uz existuji :-)
edit - jeste tohle:
[quote="Luky34"].. ale vždy udělají zápis a konec....quote]
Dulezite je, co v tom zapise je. Dulezite je, aby tam bylo ze matka nechce malou sverovat vice, ze zadas ospod aby vyvolal jednani s matkou, ze ospod rika ze nic delat nebude a ze se mu to zda azaz ... Zkratka aby z toho zapisu jasne bylo videt ze se o malou chces starat vic, stejne jako matka, matka ti v tom brani, a ospod s tim delat nic nechce a navic tvrdi, ze je to tak v poradku. Myslim, ze to tam chtit napsat nebudou, a ze jednat zacnou. Pokud ne, dostan do zapisu i to, ze je upozornujes, ze je to jejich povinnosti (+ prislusne paragrafy), ze na tom trvas, aby jednali a prejes si jejich vyjadreni k tomu v zakonne lhute.
Naposledy upravil(a) tulen2 dne 11 lis 2014 13:00, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět