styk s dítětem mimo domluvené dny

Odpovědět
Alharahadza
Stálice fóra

Re: styk s dítětem mimo domluvené dny

Příspěvek od Alharahadza » 11 lis 2014 12:55

Luky34 píše:ano chci dcerku mít také u sebe, ale právník řekne, nehrotit...je to běh na dlouhou trať....amt centrum ji soud konečně donutil...tam jít,
ospod vyvolal jednání až teď, argumentuji fotkami, videi, že dcerka je spokojená, starám se o ní, vařím, mám své oblečení, protože vše odvezla, vč. hraček.... víte je to těžké, na ospudu jsem byl sám asi 3x z mé iniciativy, ale vždy udělají zápis a konec....soudkyně taky mohla nařídit ženě amt centrum dříve, můj první podnět ať ho nařídí, zamítla pro nesouhlas matky a další 2 měsíce v trapu...
dnes to tak udělám, malou vyzvednu a nechám si jí u sebe, jen je jasné jaká bude reakce, pošlu sms, že dcerka bude i přes noc u mně a je jasné, že do hodiny tam bude policie a začne další nové peklo....ale udělám to, zítra malou dám do školky a matka jí zase vyzvedne a je to zase v pytli....
prostě soudkyně, řekla, že školka je důležitá pro vývoj dítěte....když si ji nechám doma, bude to proti mě, že ji bráním ve školce....byl jsem u toho jak to soudkyně dávala na jevo....zas to bude dvousečné...
ale nejsem pasivní, snažím se být co nejvíce s ní, i práce se tomu uzpůsobila, nen jsem nováček a advokát tvrdí jinou cestu....ovlivnění cítím, je to dlouhá doba, ale jdu do toho...
1. Vybodni se na advokáta, to dítě nemá jeho geny (předpokládám)
2. Vybodni se na dvousečnost a jednej přímo, zákon je na Tvé straně. Pokud má paní soudkyně nějaké jevy, nechť vydá PO a řádně ho zdůvodní dle zákona.
3. Pokud by školka byla pro vývoj dítěte nezbytná, byla by povinná (jak by k tomu přišly děti, které mají rodiče doma). U tak malého dítěte jsou na prvním místě rodiče, neboť mohou z osobní znalosti dítěte mu okamžitě zprostředkovat zpětnou vazbu na děje, což ve školce, kde jsou dvě paní na dvacet dětí je nemožné. Prosperita dítěte ve školce je prokázána u zařízení, kde je 1 vychovatelka maximálně na 3-4 děti, za předpokladu vysoké vzdělanostní úrovně vychovatelky. Školka má smysl u dětí, jejichž sociální pozadí je slabé a oni tak mají šanci se vymanit z dědičně podmíněných vlivů. Sociální vztahy si dítě může utužovat i skrze dětí tvých kamarádů. Ale to vše jsou už jen podpůrné záležitosti, hlavní je zákon a ten neříká, že školka je povinná. Vy jste rodič, zavolejte ráno do školky, že dnes má dítě program s váma a jeďte na výlet nebo dejte dítě babičce.
4. Pokud za Tebou dorazí policie, ukaž jim rodný list a smsku s datem, že si dnes vyzvedáváš dítě v tolik a tolik.
5. To, co s Tebou provádějí, je klasická ukázka mentalwashingu.

Nenech se zviklat řečmi, nad soudkyní je odvolací soud a tam již sedí více lidí.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 11 lis 2014 12:58

Proboha, nedělej jednotlivé neuvážené logicky a strategicky nepropojené kroky. Nejdřív si ujasni, jak budeš pokračovat. Pokud uděláš tohle, aniž bys měl rozmyšlených dalších 10 kroků dopředu, pak se to skutečně proti tobě obrátí a skončíš jako nedůvěryhodný na asistovaném styku a budeš se rvát o víkend jednou za 14 dní. Pokud tě právník nechává v této podřízené roli, tak si nejsem jistý jeho kvalitou. Je v jeho zájmu, aby to bylo na dlouhé lokte.
Soudkyně ať si o školce říká, co chce, je to nepovinné zařízení, ÚmluvaPD nic neříká o tom, že dítě má právo na umístění do školky a že je ve vyšším zájmu dítěte být ve školce než s otcem.
Ale každý krok vyžaduje důkladnou strategickou a taktickou přípravu, máš proti sobě hejno navzájem propojených ženských, které se tě bez ohledu na zákon snaží odříznout od dítěte. A jsou to ženské, které mají moc a zneužívají ji. Abys měl úspěch, nesmíš dělat chyby, ale nesmíš se nechat ani válcovat.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 11 lis 2014 13:05

Dneska ještě nedělej žádné nečekané kroky, ale ujasni si další postup. Přesně si stanov strategii, jakou půjdeš. Pokud bude v rozporu s názorem právníka, vykašli se na něj. Pokud bude v souladu s ním, tak s ním pokračuj. Není horší konstelce, když klient a právník mají odlišné představy o postupu, to pak paralyzuje úsilí obou (pokud už právník nějaké vyvine). Takže pokud on má taktiku neprotivení se a počkání na soudní jednání, pak bys to jednostranným krokem zmařil.
Pokud se rozhodneš pro jiný postup, najdi si někoho, kdo bude sdílet tvůj pohled na věc.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 11 lis 2014 13:15

Když si dnes necháš dítě na jeden den, pak matka s OSPODem za zády podá návrh na PO z důvodu, že nejsi spolehlivý a nedodržuješ dohody, narušuješ dítěti režim a nejste schopný se domluvit (na tom, co chce matka...). Soud to schválí, to je téměř jisté. Dítě předá do péče matky bez úpravy styku, matka styk zařízne nebo výrazně omezí (sobota odpoledne - ideálně, když dítě spí - jednou za 14 dní za přítomnosti matky bude OSPODu připadat dostatečné, aby nedošlo k naprostému odcizení), pak už jakákoliv šance s dítětem být déle a prokázat schopnost své dlouhodobé a nezávadné péče bude navždy ztracena. Takže důrazně varuju, dneska si dítě nenechávej a hezky poslušně ho vrať.
otec.dite@seznam.cz

Alharahadza
Stálice fóra

Příspěvek od Alharahadza » 11 lis 2014 16:41

forU píše:Když si dnes necháš dítě na jeden den, pak matka s OSPODem za zády podá návrh na PO z důvodu, že nejsi spolehlivý a nedodržuješ dohody, narušuješ dítěti režim a nejste schopný se domluvit (na tom, co chce matka...). Soud to schválí, to je téměř jisté. Dítě předá do péče matky bez úpravy styku, matka styk zařízne nebo výrazně omezí (sobota odpoledne - ideálně, když dítě spí - jednou za 14 dní za přítomnosti matky bude OSPODu připadat dostatečné, aby nedošlo k naprostému odcizení), pak už jakákoliv šance s dítětem být déle a prokázat schopnost své dlouhodobé a nezávadné péče bude navždy ztracena. Takže důrazně varuju, dneska si dítě nenechávej a hezky poslušně ho vrať.
Myslím, že je to příliš černý scénář a pokud teď dítěti narušuje režim, o to více jej bude narušovat později, až si zvykne. Pokud soudkyně vydá PO, bude jej muset zdůvodnit (a to s odkazem na ohrožení dítěte). Pokud máte ve spisu fotky a čestná prohlášení přátel, bude se ji to těžko odůvodňovat. Každopádně se pak můžete odvolat.

Pokud máte (Mnichovskou) dohodu, tak ji vypovězte s odkazem (stačí poslate-mail matce, OSPOD) na zákon a zájem dítěte (dohoda nemůže být protizákonná, odkažte se na pozorování postupného odcizování dítěte a sledování jeho zájmu).

Pokud ustoupíte, dáte orgánům signál, že jste v reálu s úpravou spokojen a soudkyně se při svém odůvodňování opře právě o Vaší dobrovolnou a trpěnou dohodu. ".. a je třeba poukázat i na skutečnost, že to byl právě otec, který dobrovolně přistoupil na dohodu o úpravě péče....

Běžte do toho přímo. Nevracejte a otestujte si chování systému. Nakonec třeba zjistíte, že není tak neotřesitelný, jak se zdá.

V dalším kroku podejte návrh na střídavou péči, kde se odvolejte na reálný průběh, kdy dítě ve střídavé péči netrpí. Podejte stížnost na pracovnici - byť nemáte důkazy, budou se tím na úřadu zabývat a dají si pozor.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 11 lis 2014 18:37

Tak tos neviděl co ty opice nařizují:
1) Není zákonný důvod pro předběžko, přesto nařizuji předběžko dítě matce.
Toto potvrzeno i k odvolání otce!

2A) otec tvrdil, že se nemohou dohodnout, tak požaduje předběžko, neshledávám důvod pro nařízení
2B) po 5 dnech ten samý případ, jen návrh matky: matka tvrdí, že se nemohou dohodnout, tak nařizuji předběžko, dítě matce. Jelikož dítě potřebuje i otce, tak otec jednou za 14 dní na pár hodin.
otec.dite@seznam.cz

Luky34
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Luky34 » 11 lis 2014 21:29

zdravím,
rozhodl jsem se, že 3 hodiny před návratem dcery jsem to formuloval takto... Ahoj L....naše dcerka, si přeje být dnes u tatínka a spinkat tady a hrát si, s ohledem na zájem a přání dítěte, mu chci vyhovět... víš dobře, jak mě ma ráda, je spokojená, v pořádku a je ji dobře, hrajeme si, popapala a nyní pije čaj a hraje si s plastelínou...byli jsme venku, houpala se a byla spokojená......posílám ti i její fotky...smějící se dítě, hrající a papající spokojené...věřím,že v jejím zájmu je, aby byla v pořádku, ráno ji samozřejmě dovezu do 8 hodiny do školky za kamarády, těší se, že ji povede taťka...pošlu ti sms ať víš, že je v pořádku ať jsi klidná....
doufám, že ti to vadit nebude a že v zájmu naší dcerky je to aby byla spokojená....
pozdravujeme tě...
to samé šlo v kopii i na ospod....vč. fotek apod...

navíc jsem nafotil i sms, kdy jsem ji v neděli o to požádal, že by si to přála , tak jak jsme to praktikovali i minulý týden....a vyhovovalo ji to...a byla ráda....

rozhodl jsem se, že jeden den nemůže ospod takto vyhrotit, navíc jsem informoval jí i ospod.....navíc jsem ji informoval dost dopředu a navíc dnešní den, mi sama napsala, že si malou můžu vyzvednout ze školky po obědě,
ale že do 18 hodiny, že ať je doma....
navíc jsem dnes ráno, reagoval na ospod, že chci,že v zájmu dítěte je trávit čas s tátou a že toto je potlačováno matkou, a brání ve větším kontaktu....
kravál byl....asi 2 minuty v tel....ale celkem pokorný....nikdo nepřijel...informoval jsem ji sms i emailem...

kvůli jedné noci do toho soudkyně nepůjde...nevěřím tomu, navíc se snažím o střídavku už skoro 4 měsíce...právník mě informoval, že se nedopouštím nic protizákonného...ale, že je to na tenkém ledě...ale otestujeme systém...

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 11 lis 2014 21:39

Tak ať ti to dobře dopadne. Snad bude matka měkota.
otec.dite@seznam.cz

milo
Stálice fóra

Příspěvek od milo » 11 lis 2014 21:55

forU píše:Tak ať ti to dobře dopadne. Snad bude matka měkota.
obávám se, že to spíše nedopadne.

i já jsem si podobně naběhl, ponechal jsem si dítě u sebe a výsledkem bylo PO dítě matce a zbavit se tohoto PO mi trvalo 2 roky.

prostě otec si nikdy nesmí dovolit to co matka a soud bude matce vždy tolerovat to, co by otci nikdy neprošlo, takže otec musí striktně dodržovat nastavenou dohodu a tolerovat matce jemné odchylky od dohody.

Alharahadza
Stálice fóra

Příspěvek od Alharahadza » 11 lis 2014 22:24

forU píše:Tak tos neviděl co ty opice nařizují:
1) Není zákonný důvod pro předběžko, přesto nařizuji předběžko dítě matce.
Toto potvrzeno i k odvolání otce!

2A) otec tvrdil, že se nemohou dohodnout, tak požaduje předběžko, neshledávám důvod pro nařízení
2B) po 5 dnech ten samý případ, jen návrh matky: matka tvrdí, že se nemohou dohodnout, tak nařizuji předběžko, dítě matce. Jelikož dítě potřebuje i otce, tak otec jednou za 14 dní na pár hodin.
To jsou případy, které bych poslal na Ústavní soud a natvrdo bych tam s odkazem na nálezy ÚS napsal, že pokud obecné soudy takto okatě pohrdají ústavním pořádkem a jako mocenská složka státu šíří mezi skupinou obyvatel nejistotu a strach, pak se otcové necítí být v demokratickém státě povinování respektovat jejich protiústavní rozhodnutí. A navrch bych vyjádřil obavu o podílu obecných/opatrovnických soudů na rozkližování právního státu v ČR.

Jinak gratuluji k rozhodnutí a příště si ukrojte další den.

Odpovědět