styk s ditetem

monika2255
Uživatel(ka) fóra

styk s ditetem

Příspěvek od monika2255 » 14 pro 2014 11:07

Dobry den,mela bych dotaz....s manzelem jsme dostali do predbezne pece jeho sestileteho syna,matka ho mela pet a pul roku v peci a nyni kdyz ho ma mit na vikend po nas pozaduje nahradni obleceni,myslim si,ze pokud mela matka dite vice jak pet let u sebe,obleceni ma i ostatni veci jeho potreby,navic matka min pul roku neprispiva na vyzivne. Ja mam dve deti z predchoziho manzelstvi a byvaly manzel nepozaduje nahradni veci,jelikoz detem zajistil obleceni ktere maji vylucne u nej.

tulen2
Stálice fóra

Re: styk s ditetem

Příspěvek od tulen2 » 14 pro 2014 11:45

Samozrejme, asi se ji reseni soudu nelibi, tak nastupuji drobne naschvalecky. Stoji za to se s tim zlobit? Nakupte klukovi v sekaci nekolik tricek, kalhot ... vyjde to na par korun, a posilejte nahradni.
Jen dodam, ze sice nikde neni specifikovane jak uplne presne, ale vasi povinnosti je dite na styk "nalezite pripravit", a pod to spada i obleceni. Rozumni rodice krome vetsich a drahych veci (zimni bundy, atp) nic nepotrebuji a nevyzaduji (viz asi vas ex), prudici chteji full servis :)

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 14 pro 2014 11:54

Na řádnou přípravu ke styku jsou zhruba dva právní názory: jeden říká, že ty věci koupit máte, druhý, že nemáte. Tak asi tak.
Odkaz tady: http://www.stridavka.cz/pojem-radne-pri ... dicem.html
...

monika2255
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od monika2255 » 14 pro 2014 15:06

Ja bych mu nahradni dala,ovsem matka to vraci v dezolatnim stavu a kdyby sme meli kupovat pokazde veci tak se nedoplatime byt by to bylo ze sekace,navic tech naschvalu je povicero.....zazadali jsme si o asistovane predavani ditete a ani to matku nezklidnilo,dnes jedu vyzvednout maleho ja,manzel je v nemocnici a docela se toho bojim,v patek to bylo hrozny i pred pani cizi po me stekala,malej se trepal ze k matce nechce ale bohuzel davat ho musime,protoze ona je matka.....

čičina
Stálice fóra

Příspěvek od čičina » 14 pro 2014 15:48

nechápu proč chce po Vás oblečení na víkend, je jeho matka, tak ať se o tohle postará......ke mně jezdí děti bez ničeho....jenom učení a co chtějí,ale oblečení mám tu pro ně svoje.........i když otec mi tu "vybrakoval" celý dětský pokojíček i s oblečením, neměla jsem tu ani fusekli....atd...
mamka dvou dětí, bojující za střídavou péči, od února 2015 dcera v rozšířeném styku 33%

lilianna89
Stálice fóra

Příspěvek od lilianna89 » 14 pro 2014 15:55

Radim nedavat nic navic a neustupovat. Pes, co steka, nekouse.
Sice si tu formulku "dite ma byt pripraveno na styk" vyklada kazdy jinak, ale kdyz si ji vylozite "po svem", tak vam nikdo nic nemuze, pokud to neni upraveno v rozsudku.

Ja jsem nakonec dopadla tak, ze jsem kojenci na vychazku s otcem davala - vlhcene ubrousky, jednorazove pleny, latkovou plenu, mast na opruzeniny, krabicku s UM, lahvicku s prevarenou vodou, lahev s cajem, krabicku detskych susenek, banan, detskou lzicku, umelohmotnou misku, vidlicku, nahradni obleceni, tasku ke kocarku, kocar, deku...
A zpatky se mi vratil jen bordel a umazany kocar...
Psat seznam, kdyz jsem balila syna na vikend u otce, nebudu. Jednoho krasneho dne jsem se na to proste vyflakla. Tady mas dite, piti, hracku a nazdar.
Matka snazici se dokopat sveho ex k rodicovskym povinnostem. Syn, 2 roky.

monika2255
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od monika2255 » 14 pro 2014 16:02

Jo tohle si myslim taky.....ona ho mela pet a pul roku!! Nam v zivote pro maleho nedala nic ani leky kdyz byl nemocny....dostava ciste spodni pradlo na nedeli aby jel cisty domu....

monika2255
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od monika2255 » 14 pro 2014 16:07

Rozsudek zadny neni.dite mame do soudu v peci.matka ho pri prvnim stani nedostala.myslim ze ani nedostane.maly si stezuje na biti a agresivitu jejiho neustale opileho pritele....matka steka :) neustale na nas podava trestni oznameni.byla jsem nucena vzit i svou 13ti letou dceru k vyslechu na policii...samozrejme kazde trestni oznameni ji zamitli.....

monika2255
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od monika2255 » 14 pro 2014 16:40

Jeste bych mela dotaz..jak se divate na to.ze manzel kdyz je v nemocnici musi dite dat matce protoze neni schopen se postarat....dle me je to nesmysl.ja jako jeho zena prebiram peci a zodpovednost za dite....ovsem ospod to vidi jinak asi....pani soc prac kricela na manzela ze kdyz je neschopen se postarat ma dite vrznout matce.ovsem kdyz jsem s rou dotycnou mluvila ja me to nerekla....

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 14 pro 2014 18:11

monika2255 píše:....ovsem ospod to vidi jinak asi....pani soc prac kricela na manzela ze kdyz je neschopen se postarat ma dite vrznout matce.ovsem kdyz jsem s rou dotycnou mluvila ja me to nerekla....
Ospod v tomhle nema prazadnou pravomoc urcovat nekomu co musi, a co ne. Existuje pravomocny rozsudek, kdy ma dite u koho byt? Jestli ano, tak plati.
ALE - jinak ma pravdu, je vhodne, kdyz dite nemuze byt s jednim rodicem, aby bylo u druheho. Zname to tady jiste vsichni - a ospod na nikoho nekricel :) - ze matka nekam jela, dite bylo u jejich rodicu, u znamych ... a otec doma smutne sedel, protoze ....
Manzelovi doporucuju podobne veci na ospod pisemne protokolovat, a z jednani si porizovat audiozaznam.
A pro vas - primarne by si tyhle veci mel resit on sam, a vy byt jen oporou, jinak se spor pravdepodobne jen eskaluje, matka bude delat o to vetsi naschvaly ...

Odpovědět