Střídavá péče - lepší než-li platit výživné

Střídavá péče - lepší než-li platit výživné

Příspěvekod svagrova » 16 srp 2015 19:24

Jak pohlížíte na zvolení střídavé péče, kdy se otec není schopen celotýdenně postarat o děti ? Jezdí se svoji milenkou na časté služební cesty a péči o děti, pokud je má, zajišťuje jeho 70-tiletá matka. Odešel od manželky, která do této doby bohužel zajišťovala veškerou péči o děti. Nikdy s nimi nebyl sám, vždy preferoval své zájmy, hlavně kolo, volejbal a svoji dovolenou. Jeho současná snaha o střídavou péči vychází jen z nechuti platit výživné. Bojuje za bilboardy na střídavou péči, ale nikdy se o děti nezajímal, odpočíval na gauči a děti ho nesměly rušit. Smutné, do jaké role mučedníka se pasoval. Nemám nic proti střídavé péči, pokude se otec dobře staral o své děli, ale náš aktivista s bilboardy lže. Chce střídavou péči, děti odloží ke své matce a chce hlavně ušetřit. Svojí ženu nechal bez prostředků, platí dokonce i sama společný úvěr, musela zažádat soud o výživné na děti. Ať se stydí, obchodní ředitel ......
svagrova
Nováček fóra

Re: Střídavá péče - lepší než-li platit výživné

Příspěvekod tulen2 » 16 srp 2015 20:02

Neverim ze by se o sve deti nestaral, ze by situace byla takova jakou popisujes. Pecovat o deti je drazsi, nezli platit vyzivne. Tak tenhle duvod si klidne muzeme skrtnout.
S dost velkou pravdepodobnosti by take stridavku neziskal, kdyby se o sve deti nestaral.
Od svagrove by tedy bylo spis lepsi snazit se presvedcit matku, ze deti potrebuji oba rodice, a situaci uklidnit, nez mu nasazovat psi hlavu.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod JJL » 16 srp 2015 22:57

je zcela v dispozici otce jak péči o děti v rámci své poloviny střídavky zajistí
(ať už je to příp. i chůva, pečovatelka, různí příbuzní, jiná partnerka apod., ale dtto. platí i pro matku)
co se stalo před či při rozchodu nemůže být bráno jako záminka pro jakékoli omezení péče o děti
pracovat samozřejmě musí oba rodiče a postarat se o děti musí také oba
a "levněji" mu to při střídavce reálně nikdy nevyjde
(možná až na úlety některých soudkyní o obrovských částkách výživného nad 10tis. Kč)
JJL
Stálice fóra

Příspěvekod PetraD » 03 dub 2017 19:06

Já jsem mamka tří letyho kluka a platí mi 2500 korun. Já si vydělám dost peněz tak úplně závislá na nich nejsem a za syna utratim asi víc. Přítel má dvě holky a platí dost ovšem chceme střídavou protože když se matka utrácí spíš za alkohol než za děti. My jim kupujeme hodně věcí na sebe a do školy od ní chodí v malejch a osoupanejch věcech... Že vás to donutí jít a koupit třeba boty... A to jsem ženská a fakt se stydím za některé ženy co sedrou kůži z otců ale aby Makalu samy to ne
PetraD
Nováček fóra

Příspěvekod PetraD » 03 dub 2017 19:07

* makali
PetraD
Nováček fóra

Zpět na Role otce a matky