Láska otce k dítěti

Odpovědět
mamka Zdenka
Nováček fóra

Láska otce k dítěti

Příspěvek od mamka Zdenka » 15 lis 2015 09:21

A co když otec právě o lásce k dítěti mluví jen v penězích? Já jí koupím víc, protože ty jsi s ní sama a my jsme dva. My jí můžeme dát víc. Alimenty platit nebudu, protože střídavkou mi budeš stejné platit i ty... nikdy si jí nebral a když tak jen na víkend, kde zalezou doma a nic nepodnikají. On sedí u pc a hraje hry. Ona se nudí. Nebere jí na žádné akce ven. Lampionový průvod, rozsvícení stromku.. to vše já. Nepodporuje jen buzeruje. Nechápe její přecitlivělost, na její pláč řekne: Nebreč nebo ti přidám at máš důvod... Jak se tedy určuje láska otce k dítěti??? Co je pro dítě lepší? Mít aktivity a lásku, objetí a k tomu nemít hlad a být hezky oblečené a kde bydlet nebo jen mít kde bydlet a nudit se? Co takový otec tomu dítěti přináší?
Mimochodem, ještě doplním, nyní chce po 8letech dceru (9let) na štědrý den. Když jsem navrhla, že bychom mohli být všichni, protože to je její přání, řekl mi, že jsem asi upadla na hlavu... takže? Co je to z otce?

Antonie
Stálice fóra

Re: Láska otce k dítěti

Příspěvek od Antonie » 15 lis 2015 12:05

Otec to má obráceně, matka v práci (12-tihodinové směny) a kluci se nudí v cizím domě. Cizí chlap na ně kašle a má svoje aktivity. Bez asistence prarodičů by "nová" rodina nemohla fungovat. Mimoškolní aktivity matka zrušila. Facky, opatrovnice je mají za neprokázané. Tzn. děti lžou..??!! Matka je pánem! To jsou samé hadry, ale děti nikam nevezme. Prožívá líbánky, které jim otec platí.

mamka Zdenka
Nováček fóra

Příspěvek od mamka Zdenka » 15 lis 2015 12:11

Antonie píše:Otec to má obráceně, matka v práci (12-tihodinové směny) a kluci se nudí v cizím domě. Cizí chlap na ně kašle a má svoje aktivity. Bez asistence prarodičů by "nová" rodina nemohla fungovat. Mimoškolní aktivity matka zrušila. Facky, opatrovnice je mají za neprokázané. Tzn. děti lžou..??!! Matka je pánem! To jsou samé hadry, ale děti nikam nevezme. Prožívá líbánky, které jim otec platí.
A odpověd na mou otázku?

Antonie
Stálice fóra

Příspěvek od Antonie » 15 lis 2015 17:14

Otec ve svém osekaném čase přináší svým synům mnohem víc než matka. Mimoškolní aktivity jim matka zrušila (atletika), chodili do jazykové školy-zrušeno, ZUŠ opět v ohrožení. Pohybové aktivity jsou na otci, táta s dětmi loni pekl cukroví, matka ani náhodou. Matka je móc miluje, ale klidně je opustila pro jiného. Kluci chtějí tam, kde žili jako rodina. Nový přítel přijde opilý a kluci to vidí. Do rodiny k dětem chodila paní učitelka. Přesto otci děti vzaly. Děti k soudu? (12) To né a otce umlčely.

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 15 lis 2015 19:31

mamka Zdenka píše: A odpověd na mou otázku?
Přijde mi, že najít odpověď na tuhle otázku je pro Vás hodně důležité ...
...

ota377
Stálice fóra

Příspěvek od ota377 » 16 lis 2015 12:18

Pokud chce otec dceru právě na Štědrý den, tak mu asi není tak lhostejná, jak píšeš ...
Obecně jsem si všiml, že píšeš o svém exmanželovi hodně negativně (asi i on má obdobně negativní názor na tebe), tak si nejsem vůbec jist, jestli společný Štědrý večer je dobrý nápad (myslíš, že si ho opravdu vy i děcka užijete?) - lepší by podle mne (pokud nebydlíte daleko) mohlo být, pokud si předáte holku v průběhu Štědrého dne - naši kluci takto mají dva Štědrý dny už kolik let a jsou spokojeni ;)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 16 lis 2015 21:32

ota377 píše:naši kluci takto mají dva Štědrý dny už kolik let a jsou spokojeni ;)
Jak dlouhá je cesta než se rodiče takto dokaží dohodnout a v zájmu dětí tyto dohody praktikovat? Matka dětí nebyla už od počátku v postoji té, co drží ten majetek (dítě) nebo byla a čas a snaha to otupili? Asi to tu píšete, ale nejsem s to projít teď celou diskuzi. U nás otec matku žádal o štědrý den už před lety, s tím, že 2x byl syn u ní, že by bylo spravedlivé aby teď on, dostalo se mu souhlasu pul roku predem, ze teda jo, a par dni pred vanocemi matkou stornovano s oduvodnenim, ze premyslela, a ze ona je matka, a syn je maly (tehdy 4roky), takze trva na tom, aby byl s ni. Od te doby to neprorazil, az ted ma navrh u soudu, aby se stedry den stridal, proti cemuz matka protestuje do zapisu OSPOD, ze "syn ma stedry den spojen pouze s matkou".

ota377
Stálice fóra

Příspěvek od ota377 » 18 lis 2015 12:27

vali píše: Jak dlouhá je cesta než se rodiče takto dokaží dohodnout a v zájmu dětí tyto dohody praktikovat? Matka dětí nebyla už od počátku v postoji té, co drží ten majetek (dítě) nebo byla a čas a snaha to otupili?
U mne šla bejvalka do rozvodu taky obdobně bezohledně jako mnohé jiné bejvalky s ideou vlastní výhradní péče a pozicí "majitelky", ale postupně pochopila, že tato cesta bude u mne, dětí i soudu asi jen velmi těžko průchodná ...
Při první střídavce si vymínila spoustu různých ústupků, mj. Vánoce u ní a Silvestr u mne (což nebylo špatné, jezdili jsme s děckama na hory) a až po letech jsme formát změnili na klasické střídání Vánoc (lichý rok bejvalka a sudý u mne) a pak zase po nějaké době jsme zavedli i ty návštěvy dětí u druhého rodiče během Štědrého dne. Bylo to vždy náročné vyjednávání (obzvláště krátce po rozvodu), ale čas konflikty naštěstí dost zacelil - střídavka má prostě tu výhodu i nevýhodu, že rodiče nutí spolupracovat, ať chtějí nebo nechtějí ;)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 22 lis 2015 19:13

ota377 píše:...
Při první střídavce si vymínila spoustu různých ústupků, mj. Vánoce u ní a Silvestr u mne
...
a pak zase po nějaké době jsme zavedli i ty návštěvy dětí u druhého rodiče během Štědrého dne. Bylo to vždy náročné vyjednávání (obzvláště krátce po rozvodu), ale čas konflikty naštěstí dost zacelil - střídavka má prostě tu výhodu i nevýhodu, že rodiče nutí spolupracovat, ať chtějí nebo nechtějí ;)
A to si vymínila u soudního stání, nebo jste nechali schvalovat soudu dohodu? A při té dohodě (byla-li) jste využili mediátora, nebo jste to zvládli sami?
Podle mě ideální uspořádání Štědrého dne, jak to máte, když to děti samy takhle teď chtějí.
Čas, ano, má potenciál zacelovat, hezky řečeno...

ota377
Stálice fóra

Příspěvek od ota377 » 23 lis 2015 19:54

Dohodli jsme se během soudů sami (bejvalce naštěstí došlo, že bude-li stále stejně zaťatá, tak nakonec taky děcka můžou skončit v mé výhradní péči a ona ztratí vše) a s touto dohodou jsme šli na další jednání, soud dohodu jen potvrdil.
Další změny detailů střídavky už jsme řešili bez soudů (podepsali si papír nebo později jen potvrdili email).

Odpovědět