Poradíte i mamince ?

pplickova
Nováček fóra

Re: Poradíte i mamince ?

Příspěvek od pplickova » 14 bře 2016 19:03

příjem ex je cca měsíčně od 60 do 100 tisíc. Ovšem na daňovém přiznání je to jinak... i když... tento rok je daňové přiznání podle pravdy.. z důvodu toho, že si bere vysokou hypo na stavbu nového domu a koupi pozemku na lukrativním místě ve městě.. jeho měsíční náklady na bydlení se momentálně budou pohybovat okolo 20 tisíc.. jen hypo a provoz domu...

Já úspory nemám žádné... jsem na absolutní nule... v mém věku (25) taky kde bych k ním přišla... ovšem mám svůj byt takže alespoň jedna otázka bydlení je vyřešená... i tak ale náklady na bydlení a nějakou životní úroveň děti jsou větší než moje příjmy... (3600)
Moje rodiče jistě , že pomohou jak budou moci... ale není to jistota na kterou bych se chtěla obrátit...

můžu se tedy ještě jednou zeptat přesně na to výživné.. ? nějak jsme ty 3 k nepochopila...
výživné na sebe uvádět nechci ! jde mi jen o výživné na děti.

Já nebudu soupeřit s otcem svých dětí... děti jsou bod který hodlám i nadále udržovat mezi tatínkem a maminkou... ne mezi manipulací a hádkami...

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 14 bře 2016 19:53

jen odhad - z pohledu soudu mohou uvažovat o výživném tak např. o čtvrtině jeho příjmů tedy 15-25tis.Kč

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 14 bře 2016 22:43

Tady myslim ze "prijmem" mysli vystavene faktury osvc, ne? Tedy ekvivalent cca hrubeho platu 60-50, cisteho 40-30?
Tak bych byl opatrny s vyvolavanim u matky vidiny platu navic, co si zaslouzi. Ano, dokazu si predstavit soud, co by takovou castku chudaku otcovi "napalil". Pri vylucne peci matky. Ovsem to by se asi otec sel brzy past.
Co je uplne realne a podle me i fer (pokud takovy prijem stabilne jako osvc ma) je kolem 6 tisic pri stridavce na starsi dceru a vylucne peci do konce materske na mladsi. Vyzivne matce - z pravniho hlediska ano, predstavoval bych si 3 tisice do konce materske. Z lidskeho - tak uplne tomu nakloneny nejsem.

pplickova
Nováček fóra

Příspěvek od pplickova » 15 bře 2016 09:15

Ja jsem psala castku prijmu v čistém zisku... ne v hrubem... :-)

pplickova
Nováček fóra

Příspěvek od pplickova » 15 bře 2016 09:16

I tak moc diky za rady.. promyslim to v hlavě a nějakou částku navrhnu...

vali
Stálice fóra

Příspěvek od vali » 26 dub 2016 14:03

Ty jo, ani se mi nechce verit, ze co pani pise, je pravda. Prijde mi to jako pohadka. Pokud je to ale skutecne pravda, tak tleskam.
Nechtela byste sem prizvat i tatinka, ze by se pripojil a vyjadril? Treba uz i ze by videl ze 1000,- vyzivne je malo. Jak jste s vyjednavanim dopadli?

PetraD
Nováček fóra

Příspěvek od PetraD » 03 dub 2017 18:57

Ahoj já bych se toho nebála pokud spolu vycházíte a domluvíte se v pohodě... Já jsem asi jedna z mála maminek co se jí ta střídavá zdá jako dobré řešení. Nebo se domluvte jako by krátký dlouhý týden něco jako v práci to bývá. Já mám tři letého jeho táta se odstěhoval o 20 km dál a bere si ho jednou za čtrnáct dní víkend. Přítel to má stejný s jeho holkama ale tam je to v řešení socky protože matka pije. Viz můj dotaz matka chlastá... Holky pokud máte exe s kterými se jde domluvit buďte za to vděčné...

PetraD
Nováček fóra

Příspěvek od PetraD » 04 dub 2017 14:05

Tady vidím že jsou i normální ženy soběstačné co na alimentech nechtějí vydělat. Ex dává 2500 to si řekl u soudu má psaný příjem jenom minimální mzdu. Tak si řekl o 2500 a k 25tymu složenkou a posílá vždy pozdě. Ale kvůli tomu na socku fakt nepoletim....

Odpovědět