Prosím o radu

Prosím o radu

Příspěvekod ppavell » 24 lis 2016 08:27

Po 14letech se manželka rozhodla,že problém který jsme poslední roky meli,vyřeší rozvodem,byť je to hlavně její vina.Máme dvě dcery 3 a 7let.Došli jsme do fáze kdy se za pomoci právníků snažíme dohodnout než muset se soudit.Já miluji své děti a udělal bych pro ně cokoli.Chtěl bych stridavou péči,ale o té nechce manželka ani slyšet.Její návrh je ,že bych děti měl 5dní a nocí/14dní+nějaká odpoledne navic.Poradite někdo nebo řeknete nejaký názor?Tahle situace je pro mě obrovský stres a nedokážu možná rozumně uvažovat.To nemluvim o financ.věcech které rozvodem nastanou.Děkuji.pavel
ppavell
Nováček fóra

Re: Prosím o radu

Příspěvekod ota377 » 24 lis 2016 11:37

Pokud máš o výchovu opravdový zájem, jsi obdobně výchovně způsobilý jako tvá žena, tak ti radím to samé, co v srpnu - abys neustupoval a už kvůli dětem o střídavku bojoval. Různých rad a obdobných případů je zde plné fórum, má zkušenost je taková, že nezaspí-li otec start a rozhodne se o střídavku usilovat, tak jí ve většině případů i dosáhne, ale je to fuška :( Pokud tvá žena odmítá střídavku, doporučuji hlasitě vážně uvažovat i o tvé výhradní péči a střídavku nabízet jen jako kompromis, protože soudy i OSPOD často hledají rozsudek někde uprostřed mezi názory protistran a uprostřed mezi výhradní péčí otce a matky by mohla vyjít právě ta zmiňovaná střídavka...
Je důležité, ať si stále držíš co nejčastější kontakt s dětmi (ideálně minimálně stejně jako žena), soudy mají totiž taky tendenci fixovat stávající stav. Má zkušenost je taková, že bude-li tvá pozice dostatečně silná, tak většina matek postupem času "vyměkne" a před soudem na střídavku za nějaké drobné ústupky přistoupí, snad to bude i tvůj případ :)
Přeji pevné nervy, hodně štěstí a chladnou mysl, ať se rozhodneš správně ve prospěch tvých dětí...
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve
ota377
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 24 lis 2016 14:14

Jak pise ota - nedej se a usiluj o peci vyrovnanou. On by ti to totiz s nejvetsi pravdepodobnosti nasledne zkrouhl soud, tzv. "rozsireny styk" (nikde nedefinovany), dava max v rozsahu tak 1/3 casu, dobre si vedomy ze uz vazne balancuje na ostri noze, kdy zvladne vyargumentovat proc neni vhodna SP, kdyz fakticky probiha .. :)
Hlavne nezaspi zacatek, nenech ji deti zmanipulovat a presvedcit je ze SP z nejakeho duvodu je zlo, nenech ji urcovat ti svevolne vyrazne nizsi podil casu. Mluv o tom s detmi, jak je mas rad, a jak bys byl rad, aby spravedlive byly podobny cas u tebe jako u matky, a ze to je pro ne dulezite.
Nedrazdi ale matku (a nasledne ospod) v zadnem pripade nesmiritelnym prosazovanim stridave pece. Mluv jen o tom, ze se chce starat v mire +- vyrovnane, srovnatelne. Klidne ne v kuse tyden/tyden, prehazejte si to jak chcete, 4-3-3-4, ruzne odpoledne ... hlavne at je to podobne. Kludne matka o maly kousicek vic, jen at se nesprajcne a nesnazi se te omezit vyrazneji. Klidne ji slib jeji vylucnou peci (ale nikde nic takoveho nepodepisuj), pokud budete pecovat vyrovnane. Nejdulezitejsi je tenhle stav vyrovnane pece vydrzet co nejdele, aby si na nej spokojene deti zvykly a nikdo nemohl vymyslet proc nasledne SP ne, kdyz evidentne probiha a uspokojive funguje.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod ppavell » 24 lis 2016 15:16

Dekujr za reakci.Trochu si nevím s ní rady.Celá rodina žijeme stále pohromadě,není to úplně ideální stav,ale manželka se snaží nehrotit situaci...já se snažím chovat co nejlíp to jde.PRoblém je ten,že se chci snažit udržet byt ve kterém jsme,na kterém je hypoteka.Manželka mě nabidku viz.výše dala s tim,že mírně slevy u vyrovnani za byt.Udělal bych pro děti cokoli,ale kdyby částka narostla tak budu mit problém vše ufinancovat.Tohle by bylo na osobní diskuzi.
ppavell
Nováček fóra

Příspěvekod tulen2 » 24 lis 2016 15:45

Ano, aby ne te nesnazila skrtit detmi, budes pravdepodobne muset byt ve vyrovnani velkorysejsi, a ziska majetku vetsinu.
Ale tenhle trumf si nechavej do posledni chvile co nejvic pro sebe, z bytu neodchazej, zadne vyrovnani nepodepisuj ... o majetek se hraje az po rozhodnuti pece o deti.
Ale, pokud bude souhlasit s peci vyrovnanou, naopak se nerozpakuj pripadne komplexni dohody uzavrit, byt by byly pro tebe financne nevyhodne.
Jestli uz je rozvod jasny, a i deti o tom vedi, uz ted s nimi o tom mluv, ze si prejes abyste se s mamkou starali stejne (nikdy pred detmi nevyslovuj "stridava pece", ani pred matkou, vzdy jen "vyrovnane, spravedlive, v podobnem rozsahu"), tak aby to za vlastni prijaly a manipulovat se nenechaly (ze je opoustis, maminku bijes, jsi zly .. ).
Jestli mas nejake detajly co po diskuze nechces, pis SZ.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod ota377 » 24 lis 2016 16:11

Měl jsem možná trochu obdobnou situaci kdysi při mém prvním soudu:
Když bylo jasné, že s bejvalkou půjdeme od sebe, tak bejvalka před prvním soudem měla 2 kategorické požadavky - její výhradní péči a zafinancování jejího nového bydlení. Já reagoval protinávrhem, že chci v zájmu dětí vyrovnanou péči, za což jí zaplatím bydlení ve 3 splátkách - první splátku po jejím souhlasu s dočasnou vyrovnanou péčí v době do soudu, druhou splátku, když odvolá svůj návrh na výhradní péči a připojí se k mému návrhu na střídavku u soudu a třetí splátku, jakmile rozsudek nabude právní moci. Zároveň jsem jí dosti jednoznačně vysvětlil, že nemůže ode mne očekávat jakoukoliv velkorysost, pokud se mnou bude chtít bojovat o děcka. Bejvalka po jistém váhání souhlasila, soud zdárně proběhl, já ji zaplatil ty 3 splátky dle naší ústní domluvy, trochu se zadlužil, nicméně dodnes tyto peníze považuji za nejlepší investici svého života ;)
2 kluci ve střídavce od roku 2005 (tehdy proti vůli matky) ota377@centrum.cz, dřívější nick omve
ota377
Stálice fóra

Příspěvekod forU » 25 lis 2016 08:59

ppavell píše:Dekujr za reakci.Trochu si nevím s ní rady.Celá rodina žijeme stále pohromadě,není to úplně ideální stav,ale manželka se snaží nehrotit situaci...já se snažím chovat co nejlíp to jde.PRoblém je ten,že se chci snažit udržet byt ve kterém jsme,na kterém je hypoteka.Manželka mě nabidku viz.výše dala s tim,že mírně slevy u vyrovnani za byt.Udělal bych pro děti cokoli,ale kdyby částka narostla tak budu mit problém vše ufinancovat.Tohle by bylo na osobní diskuzi.

A v čem je problém jít na dohodu 5/9? Pokud se neshodnete jen na právní formě, tak tento režim nastolte co nejdříve a držte co nejpravidelnější s tím, že dále jednáte. Jednání natahujte a zkuste to zafixovat. Pokud by časem nedošlo k dohodě, pak i tento režim jde upravit v právní formě svěření do péče matky se stykem, ale i v právní formě střídavé péče. Nebo se zkuste dohodnout na společné péči, kde otec bude mít zajištěno 5 dní ze 14, matka 7/14 a ty dva dny budou vždy předmětem dohody.
Zkuste dostat tento návrh matky na papír třeba dočasnou dohodou na sociálce omezenou na 3 měsíce dalšího jednání. Nebo alespoň do mailu. Průběžně zjišťujte, co jí vadí na právní formě střídavky a postupně jí vyvracejte ty důvody, že jsou stejné jako v právní formě výlučné péče. Další možnost je dát starší dítě do střídavé péče 7/7 a mladší do režimu 5/9, pokud by o to stála. Ten den týdně, kdy by děcka nebyla spolu, jim naopak může prospět.

Pokud matka chce děti více, lze udělat i úprava, že je to střídavka 7/7 s tím, že matka dostane navíc právo styku ve vašem týdnu 1-2 dny a tento prostor může vyklidit podle svého uvážení.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Zpět na Role otce a matky