Šance na střídavou péči

Re: Šance na střídavou péči

Příspěvekod forU » 04 led 2018 09:59

jurysek píše:A zkusit střídavou péči i u takto malých dětí 7/7, je absolutně zbytečné? Děti jsou na mě zvyklé a mají mě rády...a někde jsem četl že toho někdo dosáhl i u školkových dětí...

Pokud jsou takto malé, tak je o něco větší šance, než kdyby byly těsně předškolní nebo už školní. V tomto případě bych doporučoval navrhovat svěření dětí do péče otce s tím, že si otec přizpůsobí pracovní povinnosti, aby mohl péči zajistit celodenně. Ustoupit na SP se dá vždycky. Ale opravdu záleží na tom, čeho chcete reálně dosáhnout.
Jinak jsou možné i střídavé péče asymetrické, při takové vzdálenosti např. tak, že otec má od pátku 9 dní do neděle, matka pak 12 dní v třítýdenním cyklu, a ten jeden ze tří všedních týdnů je druhá školka nebo domácí péče či výuka. Nebo častější prodloužené víkendy (5 ze 6 víkendů od čtvrtka po školce do neděle večer). To by záleželo na okolnostech a možnostech. Je to ale dřina, tohle soudy moc neumí, je těžké je přesvědčit. Ano dosáhli jsme střídavky 14/14 u tříletého prcka na vzdálenost 200 km, ale soudili jsme se od jeho roku a půl, tři kola, tedy první svěření matce se stykem, první změnové neúspěšné a druhé změnové úspěšné, ale to bylo v kraji, kde byli docela rychlí i na odvolačce. Je to ale dost náročné a prvním předpokladem je uhájit širokou péči v průběhu řízení. V onom případě jsme udrželi péči nad 40 % proti vůli matky, OSPODu i soudu, dokonce soud na naši argumentaci, že střídavá péče fakticky probíhá, argumentoval tím, že ho to nezajímá, že to bylo proti vůli matky a že v době společného soužití o dítě pečovala matka (do jednoho roku dítěte celkem logicky).
Je potřeba ještě vzít v úvahu, že soud v Třebíči má vlastní zákony, které ještě nikdo nepochopil. Což je hrozba, ale i příležitost :D
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod jurysek » 04 úno 2018 12:50

tak já teda nevím... Zkouším matku přimět k dohodě, chci ji dát solidní peníze a vysvětlit, že děti mě mají rády a nutně potřebují také tatínka. Chtěl bych aby podepsala st-ne jednou za 14 dní...nechce se jí do toho...ale čt-ne je opravdu málo. Mám možnost si práci pružně přizpůsobit... 12.2. máme první stání, rád bych z něho odešel už s něčím konkrétním..
jurysek
Nováček fóra

Příspěvekod forU » 04 úno 2018 17:37

No úplně nejlepší je uvěřit matce, že vám bude děti dávat, jak budete chtít, když necháte dětí v její péči bez úpravy styku a budete platit vysoké alimenty. Pokud chcete trpět, pak toto je velmi vhodná cesta.
Zapomeňte na to, že vysvětlíte matce, že vás děti mají rády a potřebují vás. Zapomeňte na to, že si štědrostí v alimentech zajistíte vděk matky v umožňování styku.
Jestli máte 12.2. jednání, tak si ohlídejte, aby se jednalo nejen o svěření do péče, ale i o styku dětí s matkou a dětí s otcem. Jinak hoděj děti matce a pak se budete dalších pár měsíců nebo let domáhat úpravy styku.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 05 úno 2018 11:04

forU píše:Zapomeňte na to, že si štědrostí v alimentech zajistíte vděk matky v umožňování styku.

Tak to skutecne nebyva. Tohle se da vyuzit pri jednani s matkou o forme vychovy, o konkretnim rozvrhu ... ale jakmile je vyzivne "na papire", to ze je stedre nebo vic nez stedre uz nic neznamena a k nicemu to matku nezavazuje (pravne vubec, ale neznam jedinou co by se citila zavazana moralne). Viz socialni davky, nebo koneckoncu mzda. Proste "se bere", je na ni narok, a po kratsim ci delsim case vznikne pocit, ze je to vlastne malo (at uz to je cokoli).
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod jurysek » 05 úno 2018 16:09

máte recht, sem rád, že mě na to tady takhle upozorňujete, já bych jeste pred pár mesici byl taaaak najivni blbec a vysim vyzivnym ji zkousel "podplatit"...ne, mam vynikajici pravnicku, budu u soudu stat za svym, ze stridva pece, pro zatim st-ne jednou za 14 dni a soudit se budu az do aleluja. A hlavne budu porad manzelce argumentovat a vysvetlovat, ze je to tak lepsi.
jurysek
Nováček fóra

Příspěvekod jurysek » 03 dub 2018 11:40

Zdravím,

tak jsme meli s matkou mediaci na ktere jsme se na nicem nedohodli. Soudkyne na druhem stani rozhodla, ze tedy bude rozhodovat na zaklade posudku detskeho psychologa.

Jak toto probiha? Co mám cekat? Tak jako tak mam rozectene nejake knizky od Pekarove, Prekopove...tak snad budu mit styk vetsi nez v uzkem rozsahu, ktery navrhuje matka...
jurysek
Nováček fóra

Příspěvekod tulen2 » 03 dub 2018 11:50

Mel by si navrhnout soudu otazky pro znalce (hledej, nekolikrat zde resene), tak aby se znalec nevyjadroval k forme pece (sp ano/ne), ale k vhodnemu rozsahu. A aby nebyl posudek konfrontacni matka/otec, ale popisujici vztahy.
Co cekat - tezko rict, u kazdeho znalce neco uplne jineho.
tulen2
Stálice fóra

Předchozí

Zpět na Výlučná péče a styk s dětmi