Šance na střídavou péči

Re: Šance na střídavou péči

Příspěvekod forU » 04 led 2018 09:59

jurysek píše:A zkusit střídavou péči i u takto malých dětí 7/7, je absolutně zbytečné? Děti jsou na mě zvyklé a mají mě rády...a někde jsem četl že toho někdo dosáhl i u školkových dětí...

Pokud jsou takto malé, tak je o něco větší šance, než kdyby byly těsně předškolní nebo už školní. V tomto případě bych doporučoval navrhovat svěření dětí do péče otce s tím, že si otec přizpůsobí pracovní povinnosti, aby mohl péči zajistit celodenně. Ustoupit na SP se dá vždycky. Ale opravdu záleží na tom, čeho chcete reálně dosáhnout.
Jinak jsou možné i střídavé péče asymetrické, při takové vzdálenosti např. tak, že otec má od pátku 9 dní do neděle, matka pak 12 dní v třítýdenním cyklu, a ten jeden ze tří všedních týdnů je druhá školka nebo domácí péče či výuka. Nebo častější prodloužené víkendy (5 ze 6 víkendů od čtvrtka po školce do neděle večer). To by záleželo na okolnostech a možnostech. Je to ale dřina, tohle soudy moc neumí, je těžké je přesvědčit. Ano dosáhli jsme střídavky 14/14 u tříletého prcka na vzdálenost 200 km, ale soudili jsme se od jeho roku a půl, tři kola, tedy první svěření matce se stykem, první změnové neúspěšné a druhé změnové úspěšné, ale to bylo v kraji, kde byli docela rychlí i na odvolačce. Je to ale dost náročné a prvním předpokladem je uhájit širokou péči v průběhu řízení. V onom případě jsme udrželi péči nad 40 % proti vůli matky, OSPODu i soudu, dokonce soud na naši argumentaci, že střídavá péče fakticky probíhá, argumentoval tím, že ho to nezajímá, že to bylo proti vůli matky a že v době společného soužití o dítě pečovala matka (do jednoho roku dítěte celkem logicky).
Je potřeba ještě vzít v úvahu, že soud v Třebíči má vlastní zákony, které ještě nikdo nepochopil. Což je hrozba, ale i příležitost :D
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod jurysek » 04 úno 2018 12:50

tak já teda nevím... Zkouším matku přimět k dohodě, chci ji dát solidní peníze a vysvětlit, že děti mě mají rády a nutně potřebují také tatínka. Chtěl bych aby podepsala st-ne jednou za 14 dní...nechce se jí do toho...ale čt-ne je opravdu málo. Mám možnost si práci pružně přizpůsobit... 12.2. máme první stání, rád bych z něho odešel už s něčím konkrétním..
jurysek
Nováček fóra

Příspěvekod forU » 04 úno 2018 17:37

No úplně nejlepší je uvěřit matce, že vám bude děti dávat, jak budete chtít, když necháte dětí v její péči bez úpravy styku a budete platit vysoké alimenty. Pokud chcete trpět, pak toto je velmi vhodná cesta.
Zapomeňte na to, že vysvětlíte matce, že vás děti mají rády a potřebují vás. Zapomeňte na to, že si štědrostí v alimentech zajistíte vděk matky v umožňování styku.
Jestli máte 12.2. jednání, tak si ohlídejte, aby se jednalo nejen o svěření do péče, ale i o styku dětí s matkou a dětí s otcem. Jinak hoděj děti matce a pak se budete dalších pár měsíců nebo let domáhat úpravy styku.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 05 úno 2018 11:04

forU píše:Zapomeňte na to, že si štědrostí v alimentech zajistíte vděk matky v umožňování styku.

Tak to skutecne nebyva. Tohle se da vyuzit pri jednani s matkou o forme vychovy, o konkretnim rozvrhu ... ale jakmile je vyzivne "na papire", to ze je stedre nebo vic nez stedre uz nic neznamena a k nicemu to matku nezavazuje (pravne vubec, ale neznam jedinou co by se citila zavazana moralne). Viz socialni davky, nebo koneckoncu mzda. Proste "se bere", je na ni narok, a po kratsim ci delsim case vznikne pocit, ze je to vlastne malo (at uz to je cokoli).
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod jurysek » 05 úno 2018 16:09

máte recht, sem rád, že mě na to tady takhle upozorňujete, já bych jeste pred pár mesici byl taaaak najivni blbec a vysim vyzivnym ji zkousel "podplatit"...ne, mam vynikajici pravnicku, budu u soudu stat za svym, ze stridva pece, pro zatim st-ne jednou za 14 dni a soudit se budu az do aleluja. A hlavne budu porad manzelce argumentovat a vysvetlovat, ze je to tak lepsi.
jurysek
Nováček fóra

Předchozí

Zpět na Výlučná péče a styk s dětmi