Výkon rozsudku po 12 roku dítěte

Odpovědět
pazout
Nováček fóra

Výkon rozsudku po 12 roku dítěte

Příspěvek od pazout » 13 zář 2018 09:23

Vážení potřeboval bych radu.
Takrka tri roky jsem bojoval za stridavku. Skoncilo to peci matky s rozsirenym stykem + vypalne. Jinak se to totiz nazvat neda. No co uz.
Starsi dcera byla a je matkou manipulovana. Kdyz neni matka v dosahu je chovani dcery uplne jine.
Deti mam mit kazdy lichy tyden od stredy do nedele. Vse nejakou dobu v pohode fungovalo. Deti u me byly i 2x po 14 dnech o prazdninach, kdy matka u soudu tvrdila ze to u me 5 dni starsi dcera nevydrzi.
Ovsem ted nastal problem. Starsi dcera mi rekla ze dovrsila 12 let a ze ke me nechce, ze prijde az v patek.
Odešel jsem jen s tou mladší. Matka vyloženě čekala nějakou agresivní reakci a domahani styku.
Co s tím? Podotykam, ze na OSPODu moc zastaní není.
Diky za odpovedi.

tulen2
Stálice fóra

Re: Výkon rozsudku po 12 roku dítěte

Příspěvek od tulen2 » 13 zář 2018 11:59

Tak ona asi i ta dcera cekala rozcileni a domahani se, nejen matka, aby si mohla sama zduvodnit, proc k tobe nechce - ze si tak straslivy a nutis ji, a na maminku kricis...
Ted bych to asi nekolikrat nechal byt, s tim ze s ni budes hodne mluvit, ptat se co ji u tebe nevyhovuje, vysvetlovat proc je dulezite, aby byla u mamky i u tebe, vysvetlovat ze ji mas stejne rad jako mamka, ze pokud se rozhodne u tebe nebyt, akceptujes to, nicmene nebude ti to prijemne, protoze ty s ni chces byt co nejvic, a navic myslis, ze to nebude do budoucna dobre ani pro ni, ze si myslis ze ji budou chvile stravene s tebou chybet.
S mladsi delat co nejatraktivnejsi program (I se starsi, kdyz u tebe bude). Nerozcilovat se.
Kdyz u tebe bude aspon ty vikendy, a mladsi segra bude vic, dost mozna se to zlomi samo a zase bude chtit vic.
Kdyz by nechtela byt vubec - a nebyla u tebe - dost pravdepodobne by se to samo nezlomilo.

pazout
Nováček fóra

Příspěvek od pazout » 20 zář 2018 14:56

Diky za rady. S dcerou jsem mluvil a vysvetloval ji proc je dulezite byt se mnou. Pak rekla ze ve ctvrtek si zahrajem karty. Dnes (ctvrtek) opet odmitla. Rekla ze ma jiny plan. Kdyz jsem se zeptal jaky tak rekla ze nic. Slysel jsem na pozadi matku takze mela nejspis telefon nahlas. Nevim co s tim. Dcera kdyz u me je je naprosto v pohode. Jen kdyz je matka vedle ni je jeji chovani jako vymenene.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 21 zář 2018 09:09

jj, bude to trochu delsi a slozitejsi. Zkus si promluvit znova, zeptat se proc "mela jiny plan" kdyz si s tebou uz neco domluvila...
A jak to je s vyzvednutim, starsi tedy vyzvedavas jeste jednou, v patek? Naplanoval bych neco s odjezdem ve ctvrtek a pobytem jinde... a az nebude chtit, rekl ok, nemusis, ale uz mam takovyhle plan ... a kdyz nejdes ted, v patek te vyzvednout nemuzu. Tady ale velikansky pozor, aby to nevyznivalo jako trest za to ze nechce.
Dulezita vec - kamaradky. Nechat ji at si je pozve, naplanovat nejakou akci s nimi, treba I celovikendovy vylet. Kdyz ji kamaradky budou rikat jeee, ty mas super tatu - vyrovna to matcino tata je hajzl, nemusis k nemu.

Odpovědět