Porušování rozsudku

Porušování rozsudku

Příspěvekod Cess » 03 kvě 2017 14:38

Dobrý den, bývalá žena již po několikáté porušila soudní rozhodnutí tím, že mi nepředala syna, podal jsem k soudu (cca před 14 dny) návrh na udělení napomenutí matce (poučena soudem o nutnosti dodržování rozsudku již byla), soud toto zatím neřešil a dnes matka porušila soudního rozhodnutí opětovně (asi už po 4.), tak jsem šel na policii. Chtěl bych se zeptat, je níže zmíněný postup stále aktuální? V případě poraďte, co byste dělali dál?

Soud si může matku:

1) pozvat a poučit jí
2) pak ji udělit napomenutí
3) pak pokutu do výše 50 tisíc Kč
4) a poté nařídit výkon rozhodnutí v podobě odnětí dítěte soudním zřízencem

Čerpáno z internetu: http://obarodice.blog.cz/1108/kdyz-matka-nepradava-dite
Cess
Nováček fóra

Re: Porušování rozsudku

Příspěvekod tulen2 » 03 kvě 2017 15:11

Cess píše: V případě poraďte, co byste dělali dál?

Ano. Nic jineho nez dusledne kazde nepredani takto smerovat k soudu navrhem na vykon rozhodnuti a stupnovat navrhovanou sankci se delat neda. Opakovane nepredavani muze (a melo by) byt i duvodem ke zmene vychovneho prostredi. Takze pokud matka opet nepreda po napomenuti soudem jako reakci na navrh na vykon rozhodnuti, podat opet dalsi cislovany navrh na vykon, + zmenu pece oduvodnenou opakovanym branenim styku s otcem na svereni do pece otce (pripadne SP jako alternativou). Ale aby to bylo realne, nejde byt 200km daleko, to pres soud skoro jiste "neproleze".
tulen2
Stálice fóra

Zpět na Výlučná péče a styk s dětmi