Soudni jednani

Odpovědět
Ve1runka
Nováček fóra

Soudni jednani

Příspěvek od Ve1runka » 08 říj 2017 22:04

Dobrý večer,muj byvaly partner (nejsme manželé) podal k soudu návrh na péči o naše dve děti.Pred rokem jsem od nej s detmi odešla s tim,ze jsme sepsali dohodu o péči.Mival je kazdych 14dnů od ctvrka do pondělí a prispival na ne 1500,- a polovinu školky.Mam nového partnera a s detmi jsem se odstehovala do jineho města,ale nasi dohodu stale dodrzujeme.Naznal,ze chce deti do vlastni péče a podal navrh k soudu.Soud určil,ze do doby stání u soudu bude detem stanovena kolizní opatrovnice.Toto rozhodnuti mi přišlo na trvale bydliště,ktere mam stale na adresa bývalého.Prijde mi i "pozvání ke stání" na adresu trvalého pobytu?Socialni úřad zna adresu mého stavajiciho pobytu.A co se muze stát,kdyz se k soudu nedostavim,protoze nebudu znat datum?Kdyby mi to bývalý přítel neřekl?Děkuji

tulen2
Stálice fóra

Re: Soudni jednani

Příspěvek od tulen2 » 08 říj 2017 22:18

Ve1runka píše:....Mival je kazdych 14dnů od ctvrka do pondělí...
To je malo. Zkus se s nim domluvit mimosoudne na nejakem vyrovnanejsim reseni. Kolik jim je? Deti k nemu ted vozis ty, neo si pro ne musi jezdit tam co si se odstehovala? Kolik jim je?

Ve1runka
Nováček fóra

Příspěvek od Ve1runka » 09 říj 2017 00:58

Detem je 6 a 5 a toto byl jeho.návrh.Ja mu nabízela stridavou pecir.To nechtěl...Domluva s nim není,navic je nespolehlivý a nezodpovedny a pokaždé (v 90-ti procentech) se od nej vrátili nemocni nebo s modrinama atd.Nemyslim si,ze je.bije,ale vypusti je na hriste a cuci do telefonu a nehlida je.Kdyz jsem mu vycitala kekich vecne nemoci a me nutne paragrafy,tak se ohrazoval timze u neho jim nic nebylo (inkubacni doba nic..)
Pro deti si.jezdí,pripadne kdyz mame cestu tam,tak si je.predame tam.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 09 říj 2017 10:25

Je třeba založit informaci o doručovací adrese do soudního spisu. U opatrovníka je to k ničemu. Další možnost je zařídit si na poště přeposílku.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 09 říj 2017 10:56

Tak urcite stale nabizej stridavou peci. Nejlepsi by bylo, kdybyste se na tom domluvili mimosoudne a k soudu prisli se spolecnym navrhem. Pokud bude stridavou peci i nadale odmitat, nijak bych se neobaval toho, ze by snad soud sveril deti do pece otce.
Rozhodne se ale nesnaz navrhovat soudu svereni do sve pece a otci styk. Nenech si takove veci radit od ospodu, ani od pravnicky, ani od kamaradek. Pokud to udelas, bude to pro otce signal ze ho chces o deti pripravit, vyrazne omezit jeho cas s nimi na ukor tveho, a bude bojovat jako lev aby se ti to nepovedlo. Vyrazne to zhorsi vase vztahy, bude to mit i negativni vliv na deti. Pokud se ti to "povede", bude to jen ke skode vsech, vcetne tebe.

Odpovědět