Šance na střídavou péči

Re: Šance na střídavou péči

Příspěvekod forU » 04 led 2018 09:59

jurysek píše:A zkusit střídavou péči i u takto malých dětí 7/7, je absolutně zbytečné? Děti jsou na mě zvyklé a mají mě rády...a někde jsem četl že toho někdo dosáhl i u školkových dětí...

Pokud jsou takto malé, tak je o něco větší šance, než kdyby byly těsně předškolní nebo už školní. V tomto případě bych doporučoval navrhovat svěření dětí do péče otce s tím, že si otec přizpůsobí pracovní povinnosti, aby mohl péči zajistit celodenně. Ustoupit na SP se dá vždycky. Ale opravdu záleží na tom, čeho chcete reálně dosáhnout.
Jinak jsou možné i střídavé péče asymetrické, při takové vzdálenosti např. tak, že otec má od pátku 9 dní do neděle, matka pak 12 dní v třítýdenním cyklu, a ten jeden ze tří všedních týdnů je druhá školka nebo domácí péče či výuka. Nebo častější prodloužené víkendy (5 ze 6 víkendů od čtvrtka po školce do neděle večer). To by záleželo na okolnostech a možnostech. Je to ale dřina, tohle soudy moc neumí, je těžké je přesvědčit. Ano dosáhli jsme střídavky 14/14 u tříletého prcka na vzdálenost 200 km, ale soudili jsme se od jeho roku a půl, tři kola, tedy první svěření matce se stykem, první změnové neúspěšné a druhé změnové úspěšné, ale to bylo v kraji, kde byli docela rychlí i na odvolačce. Je to ale dost náročné a prvním předpokladem je uhájit širokou péči v průběhu řízení. V onom případě jsme udrželi péči nad 40 % proti vůli matky, OSPODu i soudu, dokonce soud na naši argumentaci, že střídavá péče fakticky probíhá, argumentoval tím, že ho to nezajímá, že to bylo proti vůli matky a že v době společného soužití o dítě pečovala matka (do jednoho roku dítěte celkem logicky).
Je potřeba ještě vzít v úvahu, že soud v Třebíči má vlastní zákony, které ještě nikdo nepochopil. Což je hrozba, ale i příležitost :D
Holky 7 a 9 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Předchozí

Zpět na Výlučná péče a styk s dětmi