Šance na střídavou péči

Šance na střídavou péči

Příspěvekod jurysek » 18 říj 2017 18:36

Dobrý večer,

chtěl bych se zde poradit ohledně šance získat děti na více než jeden víkend za čtrnáct dní...

S manželkou jsme se vzali v dubnu 2013 a přestěhovali se k Hradci Králové. Mám tu dobrou práci.
Po asi roce a půl mi řekla, že by chtěla do Třebíče, odkud pochází, že tam máme kamarády a že její rodiče by se hezky starali o dceru, která se nám narodila v prosinci 2014. Snažil jsem se po dobrém vysvětlovat, argumentovat častými návštěvami Vysočiny atd.. nic nepomohlo. Naléhala na mě třeba i týden v kuse, 5 hodin denně. V říjnu 2015 mi řekla, že se přestěhuje i beze mě do bytu po babičce... Od té doby je náš vztah v troskách, od narození druhého dítěte-syna červenci 2016 se ani nemilujeme...Stále dokola mě nutí hledat práci v Třebíči (10procent nezaměstannosti...že prý budeme žít skromně..).

Trvalé bydliště dětí zůstalo nezměněno. Dojíždím za "rodinou" každý týden na tři dny. Děti mě mají rády. Nicméně moji rodinu navštěvujeme dvakrát do roka, moji rodiče děti téměř neznají...

V křesťanské manželské poradně mi byl doporučen rozvod...

Mám šanci získat SP? Dcera necelé tři roky, kluk rok a čtvrt.. Zázemí mám vynikající, práci si jsem schopen pružně přizpůsobit, dětem se věnovat..

Díky, Jirka
jurysek
Nováček fóra

Re: Šance na střídavou péči

Příspěvekod tulen2 » 19 říj 2017 15:44

jurysek píše:Trvalé bydliště dětí zůstalo nezměněno. Dojíždím za "rodinou" každý týden na tři dny. Děti mě mají rády. Nicméně moji rodinu navštěvujeme dvakrát do roka, moji rodiče děti téměř neznají...

V křesťanské manželské poradně mi byl doporučen rozvod...

Mám šanci získat SP? Dcera necelé tři roky, kluk rok a čtvrt.. Zázemí mám vynikající, práci si jsem schopen pružně přizpůsobit, dětem se věnovat..

Jak dlouho to trva? Jak to tedy ted je, zena s detmi je v Trebici a ty tam obcas jezdis? Pokud to takhle dlouhodobe (mesice) pripustis, sance na SP je miziva.
Spravnou cestou je nepodridit se diktatu, nenechat si cas s detmi omezit, nenechat si je odstehovat pryc. Proste deti u sebe nechavat stejnou dobu jakou jsou u ni, nechat at si i ona pro ne jezdi.
Konflikt to eskaluje, urcite se bude snazit o predbezne opatreni, mozna docasne uspesne .... ale cesta podrizeni se diktatu je mnohokrat proslapana a overena jako spolehlive SPATNA a NEUCINNA.
Za kazdu cenu chtit s ni jednat a domluvit se. zapojit poradny, psychologa, spolupracovat s ospod (veskera jednani tam skryte nahravat), tlacit na ospod aby aplikoval cochemskou praxi a vedl rodice k vyvazene a rozumne dohode.
Netrvat na deleni casu presne 50/50. Ale trvat na rozumne vyvazenosti, ve vsem. Obetovat nejake ty penize dohode, pokud je to mozne.
Vetsi holce dokola vysvetlovat, ze ji mas rad stejne jako maminka, a ze je spravne, aby mohla byt s tebou podobne jako s maminkou.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod forU » 20 říj 2017 12:45

Jirko, pochopil jsem to tak, že matka s dětmi je již v Třebíči, ty za nimi dojíždíš od Hradce. Takže řešení je pustit Hradec a najít si práci na Třebíčsku. Je tam krásně. Jinak o děti přijdeš. Pokud o ně budeš bojovat na tu velkou vzdálenost, totálně se zničíš a šance na střídavku je velmi malá až mizivá. Můžeš být zničený a vyčerpaný hrdina, nebo volit to, co je pro tebe důležitější, tedy mezi prací a rodinou s dětmi.
Holky 7 a 9 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 20 říj 2017 15:34

Taktak. Jen to muze pristehovani nakonec vest k uspechu. Na tu dalku to je dlouhodobe neudrzitelne - s tim jak deti pujdou do skoly, atd. Ale I do pristehovani je dulezite se diktatu nepodrobit, a praktikovat vyrovnanou peci jak jen to jde. Zaridit si s malymi detmi praci z domova, atp. Zaroven pracovat na zmene bydliste.
Kdyz to tak nechas bezet dal, prestehovani ti radove mesice asi trvat bude ... a cim dele matku nechas citit se jako rozhodovatelku vseho ... - I lecktery znalec nakonec muze usoudit ze muze byt lepsi "nechat deti matce", protoze ackoli bys byl schopny se super starat, budes to ty kdo se necha uslapnout a v zajmu klidu se casu a vychovy vzda - a casem si zvykne. Takhle to nenapise, ale bude to skutecny duvod zaveru posudku. Rozumis, co tim chci rict?
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod jurysek » 10 pro 2017 23:57

hele ona matka je zavisla na rodicich, kamaradkach.. Kdyz budu mit deti aspon jednou za ctrnact dni na 4 dny, tak budu spokojenej.. Stehovat se tam nebudu, firma jede, s takovym clovekem se stejne neda vydrzet..
Jak uspet, abych je mel od ctvrtka do nedele, jednou za ctrnact dni?
jurysek
Nováček fóra

Příspěvekod tulen2 » 11 pro 2017 10:28

jurysek píše:..jednou za ctrnact dni na 4 dny, tak budu spokojenej..
..Jak uspet, abych je mel od ctvrtka do nedele, jednou za ctrnact dni?

Tak tohle bych ja pokladal za totalni neuspech :(. Ct-Ne nejsou 4 dny, ale 3, a je to zoufale malo :(. Na udrzeni dobreho vztahu rodic/dite je to podle me malo.
Jak tohle co pises ziskat? Co nejvic se o deti starat uz ted, a chtit aby uprava pece byla co nejsirsi, a argumentovat ochotou prestehovat se bliz se zacatkem skolni dochazky, a pranim prechazet se zacatkem skolni dochazky na vyrovnanejsi a sirsi peci. Kdyz uz ted reknes ze nechces a ze ti tohle staci, odejdes asi s pa-ne, argumentovano bude prave budouci skolni dochazkou a vzdalenosti.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod jurysek » 02 led 2018 13:54

Chlapi díky za super náměty... Na hradecku mám teď fakt dobrý příjem...ale za pár let může být vše jinak a děti budou, tedy snad, růst... Klidně je možné, že se později opravdu přestěhuji blíž.. Můžu teď šetřit třeba na bydlení tam..:-)

Takže u soudu máme zkusit co konkrétně? Tříletou dcerku už od středy do neděle, jednou za čtrnáct dní a kluka do stejného režimu od věku dvou let? S tím, že se začátkem školní docházky se plánuji přestěhovat blíž a potom budu chtít děti do střídavé péče?
jurysek
Nováček fóra

Příspěvekod tulen2 » 02 led 2018 18:53

jurysek píše:Chlapi díky za super náměty... Na hradecku mám teď fakt dobrý příjem...ale za pár let může být vše jinak a děti budou, tedy snad, růst... Klidně je možné, že se později opravdu přestěhuji blíž.. Můžu teď šetřit třeba na bydlení tam..:-)

Takže u soudu máme zkusit co konkrétně? Tříletou dcerku už od středy do neděle, jednou za čtrnáct dní a kluka do stejného režimu od věku dvou let? S tím, že se začátkem školní docházky se plánuji přestěhovat blíž a potom budu chtít děti do střídavé péče?

Cim mene chces, tim mene dostanes. Navic na to si zvyknes jak ty, tak deti, a bude tezke s tim neco udelat. Ja bych sel za SP, s jasne danym rozsirovanim pece otce tak jak deti porostou, az na 7/7 se zacatkem dochazky do skoly starsi dcery. Soudy na to absolutne nejsou zvykle, upravovat timto zpusobem peci - nicmene je to zakonne a mozne, a bylo by to i spravne - prece se s nejmensimi detmi nebudete soudit kazdy rok znovu.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod jurysek » 03 led 2018 11:30

A zkusit střídavou péči i u takto malých dětí 7/7, je absolutně zbytečné? Děti jsou na mě zvyklé a mají mě rády...a někde jsem četl že toho někdo dosáhl i u školkových dětí...
jurysek
Nováček fóra

Příspěvekod tulen2 » 03 led 2018 15:27

Neni to zbytecne, a podle me bys to tak mel udelat, netrvat striktne na 7/7, ale chtit se starat vyvazene. Na to je starsi dite stare dost, a nez skonci soudy, bude i mladsi. Jen to ma uskali, pres ktere se asi nedostanes:

- cokoli jineho nez 7/7 je na tu velkou vzdalenost s praci takrka neslucitelne. Nemuzes ukazovat, jak se starat fakt chces, nemuzes flexibilne ted prehazovat dny.
- mladsi dite je ted pod hranici, kterou soudy a ospody i vetsina znalcu povazuji za vhodnou. Nikdo ti nerekne jaka je tedy TA hranice, to se meni dle potreby :).
- Dve skoly fakt nejsou nic moc. Proto to soud takhle nebude chtit udelat - neni zvykly rozhodovani o peci na cokoli vazat.

Podle meho nazoru by ses mel snazit s matkou domluvit na postupnem prechodu na peci vyrovnanou, s podminkou tveho prestehovani, snazit se chodit do poradny a domluvit to, na soudu navrhovat peci stridavou s postupnym prechodem na 7/7. A na tom tak trvat, chtit aby soud presne zduvodnil proc ne - pokud argumentem v rozsudku bude vek, odvolat se, za rok zkusit znovu s tim ze zmena nastala, a znovu, a znovu. Ale uprimne - nemyslim ze bys to vydrzel, a ze deti budou chtit u tebe byt vic, kdyz si dlouhodobe zvyknou na 2/14, nebudou mit u tebe kamarady, atd. :(.
tulen2
Stálice fóra

Další

Zpět na Výlučná péče a styk s dětmi