2roky po rozvodu skvělý vztah se synem, ted stěhování

2roky po rozvodu skvělý vztah se synem, ted stěhování

Příspěvekod Tonik » 23 bře 2018 15:14

Dobrý den, jsem tu nový....
Bývalá žena pracuje 8-12h denně, pracuje i z domova a o víkendech. V péči má našeho 10letého syna. Syn doted ve skole prospíval, kazdy den po skole krouzky, skoro kazdý víkend souteze. Na kroužky syna někdy vozím, v průměru u mě bydlí 12dní v měsíci, ve všední dny i o víkendu, jak se nám to ted všem třem hodí a domluvíme se.
Máme se synem skvělý vztah. Syn má s matkou vztah slabší, ale víc ji respektuje (je přísná, někdy až moc).
S bývalkou se skoro normálně bavíme. V rozsudku mám se synem "min vztah" vikend v měsíci, nebo tak něco. Nebyl důvod z ani jedné strany to někdy vytahovat.

Ted se bývalá žena po dvou letech od rozvodu rozhodla přestěhovat do jiného města za prací, má to být do dvou měsíců. Je to hodina autem.
Syn se ve škole trochu zhoršil a šidí koníčky. Prý se stejně budou stěhovat. Prijde o skolu, kamarády, zázemí, a vůbec nevím, jak se s ním budu moci vídat.
Bude tam úplně sám. Je zklamany, ja zničený

Teoreticky by byvalka mohla dojizdet a ja bych se o syna vice staral, ona hlavne vikendy. O tom ale nechce slyšet
Poradte prosím na koho se obratit, na jaký úřad...zkoušel jsem poradnu pro rodinu, mám tam schůzku za pět neděl
Tonik
Nováček fóra

Re: 2roky po rozvodu skvělý vztah se synem, ted stěhování

Příspěvekod tulen2 » 23 bře 2018 16:46

Tonik píše:.... V rozsudku mám se synem "min vztah" vikend v měsíci, nebo tak něco. Nebyl důvod z ani jedné strany to někdy vytahovat....
...Je to hodina autem....
...
Bude tam úplně sám. Je zklamany, ja zničený...
.... O tom ale nechce slyšet

Bohuzel, asi si doplatil na to, ze si se o stridavou peci nesnazil hned u rozvodu, ze si veril, ze se "nejak prece domluvite".

Pokud by syn byl v SP (fakticky je, kdyz jak pises je u tebe cca 12 dni v mesici), matka by si lehce nemohla dovolit odstehovat se daleko a zmenit svevolne diteti skolu.
Sice teoreticky bez tveho souhlasu nemuze ani ted - nicmene kdyz souhlasit nebudes, v praxi tvuj souhlas soud rychle nahradi (co by chtel - dite je v peci matky, stehovat se tedy bude s ni). Pokud soud bude "pokrokovy", mozna, mozna ulozi matce povinnost ti syna na vikend/14 vozit a vyzvedavat, jestli ne, tizi pprepravy poneses opet ty.
Pokud dite bude jasne rikat ze chce do stridave pece, ze chce byt u tatky stejne jako u mamky, mas sanci ted rychle pred prestehovanim navrh na SP podat a pokusit se prosadit co nejdriv SP "na zkousku", a treba to vyjde. Pak by mu mohla zustat stavajici skola, a matka by ho tam z noveho bydliste vozila - nebo by si to se stehovanim rozmyslela. Hodina autem je podle me na denni vozeni moc (2h cesta rano pro voziciho, 2h odpo.... ).
Bez podpory ditete a s planovanym stehovanim matky si podle me bez rozumne sance na uspech :(. Nicmene nic jineho nez zkusit SP ziskat ti asi nezbyva - se stehovanim nesouhlasit. Do nove skoly urcite ihned poslat nesouhlas se zapsanim.
Urcite to cele vyvola neprijemny spor, ale to si musis rozmyslet. Bud budes mit "dobre vztahy" a dite 2/14, nebo malinkou sanci na uspech, vztahy znicene, a ve finale nejspis dite taky 2/14 :(
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Tonik » 23 bře 2018 16:59

no to je pecka :-/
měl jsem za to, že by bývalka do prace tu hodinu dojížděla, syn by ji viděl skoro stejně, skoro nic by se pro něho nezměnilo

mám se tedy obratit na pravnika?
Tonik
Nováček fóra

Příspěvekod tulen2 » 23 bře 2018 20:28

Pravnik ti v tom bohuzel nepomuze, system je tak nastaven, dite v peci matky = matka se stehuje i s nim kam chce. Pravnik za tebe stridavou peci neziska. Procti zdejsi fora, udelas si obrazek jak funguji ospody a soudy.
Dle meho nazoru bez toho aby te u ospodu i znalce podporilo dite, aby dite samo rikalo ze se stehovat nechce, ze chce byt stejne s tatkou i mamkou (pripadne jen bydlet u tatky, jestli se mamka bude stehovat), nemas sanci uspet - at uz s pravnikem, nebo bez.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Tonik » 23 bře 2018 21:32

Děkuju za nasměrování, nastuduju si to

Vážím si Tvojí pomoci
Tonik
Nováček fóra

Příspěvekod forU » 25 bře 2018 19:07

Tonik píše:Děkuju za nasměrování, nastuduju si to

Vážím si Tvojí pomoci

Postupoval bych jinak. Nejprve zašel s dítětem za psychologem, aby se zjistil názor dítěte, než ho matka začne zpracovávat. Pak návrh na svěření dítěte do péče otce, současně návrh na předběžné opatření na uložení povinnosti matce, aby se zdržela změny bydliště a školy dítěte. Návrh na rozhodnutí ve věci samé o určení bydliště a školy. Přiložit důkaz zprávou psychologa. Současně obeslat prokazatelným způsobem všechny potenciální školy s nesouhlasem s přestupem dítěte, zajistit si důkaz o tom, že školy nesouhlas dostaly.
Po vybudování této obrany bych matce nabídl dohodu střídavá péče, kdy dítě bude v původním bydlišti, ona bude mít 3 prodloužené víkendy ze čtyř a 5 týdnů o letních prázdninách.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod Tonik » 25 bře 2018 23:49

Díky za tip, zkusím na to ještě zítra mrknout. Bojím se, že to to zabere moc času (objednání, návštěva či dvě atd), uvidím

Každopádně zítra jdu na ospod, mám seznam bodů, budu chtít na všechno zápis...snad to půjde dobře, nastudoval jsem si tu vaše příběhy
Tonik
Nováček fóra

Příspěvekod forU » 26 bře 2018 08:24

Tonik píše:Díky za tip, zkusím na to ještě zítra mrknout. Bojím se, že to to zabere moc času (objednání, návštěva či dvě atd), uvidím

Každopádně zítra jdu na ospod, mám seznam bodů, budu chtít na všechno zápis...snad to půjde dobře, nastudoval jsem si tu vaše příběhy

Tak si s ním aspoň popovídejte sám a nahrajte si to. Jen se ptejte, k ničemu ho nepřesvědčujte. Počítejte s tím, že jakmile matka zjistí, že kladete odpor, zmanipuluje ho tak, že se tam bude těšit a bude chtít co nejdříve pryč. A berte v úvahu, že OSPOD je většinou nepřítel váš a spojenec matky. Takže pozor na to, co tam budete říkat, matka se to obratem dozví s kvalifikovanou radou, jak vás obejít.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 26 bře 2018 09:30

forU píše:Takže pozor na to, co tam budete říkat, matka se to obratem dozví s kvalifikovanou radou, jak vás obejít.

jj, jak pise 4u, opatrne. Na ospod zadne presvedcovani, zadne reci o SP. Pokud je ospod typu "dite matce...", bude to jak pise 4u. Pokud je rozumny, funguje role starostliveho otce, co se obava co to bude znamenat, pokud ma ted dite hodne casto. Ptej se co s tim, rad se, nech opatrne JEJICH rady zapsat. Z toho uvidis jejich skutecny postoj, nic nedejna smutne pokyvovani hlavou,
A pocitej s tim, ze dite fakt tlak matky a presvedcovani nemuze vydrzet. Ma na to mnohonasobne vic casu nez ty.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Tonik » 26 bře 2018 11:28

Tak jsem zpatky z ospod...
Zacal jsem tim, ze mam strach o syna a jdu si pro radu. Vic jak hodinova debata byla celkem plodna, az prekvapive vstricna. Pár bodů z poznámek, snad to bude mít hlavu a patu:

Dozvedel jsem se, ze me bejvalka "musí" prokazatelně informovat o zmene synova bydliste, ale tohle "musí" je oprene o "moralni hledisko". Kdyz na to "zapomene", tak je to v prdeli.
Pak ze ji soud muze donutit "ustoupit" z výhradní péče a rozhodne o SP, coz je stejne v prdeli, protoze asi ve vsedni dny nebudu kluka hodinu vozit do skoly a pak ho tam vyzvedavat aby jen prespal u me....

Dostal jsem za ukol dostat prokazatelnou (ustne??) odpoved bejvalky jestli planuje klukovo stehovani ci zmenu skoly, prip termin - co se týče péče a výchovy máme oba stejná práva a povinnosti (vyznamne nekolikrat zopakovala)

a) KDyz rekne NE, tak ji neverim, zajdu na ospod, ten ji vyzve aby odpovedela jemu, pak z toho udela zapis pro soud, já podám "Návrh na zahájení řízení o změně úpravy výchovy nezl. dítěte"
b) kdyz rekne ANO, já rovnou podám "Návrh na zahájení řízení o změně úpravy výchovy nezl. dítěte"
musím do toho jeste nejak zakombinovat to předbězné opatření s nesouhlasem stěhování

pak SOUD rekne jake chce posudky, navstevy, psychology (tady rikala at nejsem moc svevolne aktivni, na nektere soudkyne je to jak cervenej hadr, pravnicky bejvalek to umi zneuzit...)
nebo nam SOUD hned naridi navstevu Poradny pro rodinu - nejhorsi varianta (poradna je dobrovolna, bejvalka ji muze bojkotovat a mezitim se prestehovat, pak muze SOUD zvolit tu SP)

Nekolikrat jsem ji upozornil, ze kluka chci do toho celeho zapojit az nakonec a opatrne, protoze ma ted dva domovy a nebude chtit dat ani jednomu rodici prednost + bejvalka ho bude zpracovavat

Loucil jsem se s tim, ze jsem tam ve stredu s odpovedi, prinesu ten "Návrh..." a podívám se na zápis ve složce (poznamek si moc nedelala, tak jsem dulezite veci parkrat opakoval)

Vypada to jednoduse ale co jsem ospod testoval behem jejich rezolutnich odpovedi tak ty zas tak rezolutni napodruhy uz nebyly a vzdycky jsme skoncili s debatou "az co SOUD"...
Tonik
Nováček fóra

Další

Zpět na Výlučná péče a styk s dětmi