Prázdniny v zahraničí

Prázdniny v zahraničí

Příspěvekod Rikitan » 08 kvě 2018 09:42

Syn ve výlučné péči matky má jet bez rodičů se státní organizací na 3 týdny do zahraničí. Matka mě dosud neinformovala. Myslíte že i zfalšovala někde můj podpis, nebo já nemusím s ničím souhlasit? Samozřejmě to nechci klukovi kazit, ale nezdá se mi, že bych k tomu ani nemusel dávat nějaký souhlas. Nevíte někdo? Díky
Otec dvou dospělých dětí a jednoho menšího syna /2005 /
Rikitan
Uživatel(ka) fóra

Re: Prázdniny v zahraničí

Příspěvekod tulen2 » 08 kvě 2018 14:23

Rikitan píše:nebo já nemusím s ničím souhlasit?

Je to tak, nemusis. Nicmene pokud je casti jeho cesty i "tvuj" cas styku, na ten stale mas pravo. Proto by te matka informovat mela, a mela by si zajistit tvuj souhlas, to, ze se tohoto styku vzdavas, a idealne navrhnout nahradni terminy, kdy bude u tebe.

Stejne tak, pokud bude sym u tebe, muzes ho kamkoli poslat ty, a nepotrebujes k tomu souhlas matky. I kdyz tady by mozna existovali soudci co by se snazili ohybat zakon v tom smyslu, ze v dobe styku jsi povinen se starat pouze ty osobne, ze dite nikam poslat nemuzes ... ale moc jich takovych asi uz nebude.

Pokud to uz vis, kontaktoval bych matku s tim, ze navrhujes takove a takove terminy co bude dite u tebe, misto tech, co bude pryc a byt u tebe melo.
tulen2
Stálice fóra

Zpět na Výlučná péče a styk s dětmi