Letni prazdniny

Chico81
Uživatel(ka) fóra

Letni prazdniny

Příspěvek od Chico81 » 19 úno 2019 10:37

Dobry den. Mel bych dotaz ohledne dohody s ex behem prazdnin. Jsme dva roky po rozvodu a zatim jsme se byli schopni na vsem bez problemu dohodnout. Letos v lete budou dceri 3 a pul roku, tak bych ji chtel poprve vzit na dovolenou. Ex ma dceru v peci a nemame dohodnuty prazdninovy styk. V dohode mame pouze 2x v tydnu odpoledne a kazdou druhou sobotu. Ex podminuje, ze dovolena ano ale maximalne na 3 dny, vyhradne v CR a musi u toho byt oba moji rodice. Jinak nic. Ma na toto pravo? Vim, ze v nasem pripade je vse na dohode ale neni toto jiz pres caru? Jeste bych dodal, ze za cele dva roky jsem nikdy nevynechal jedine prevzeti dcery, nikdy ji nevratil pozdeji nez o 5 minut a vyzivne dobrovolne platim o 3000,- vyssi, nez jake stanovil soud. Dekuji P.

Hugo76
Stálice fóra

Re: Letni prazdniny

Příspěvek od Hugo76 » 19 úno 2019 11:31

Tak jednak co máš je dost málo a je pro mě s podivem, že Ti to nevadí. Chápu to správně, že u tebe vůbec nespí? Otevřel bych - i s ohledem na výtky ex nové řízení a nechal si nadělit ke dvěma stávajícím dnům ještě aspoň každý druhý víkend.
A právo? Asi jo když vám to tak vychází a tak jste se dohodli :-). Zkusil bych matku zamotivovat penězi (to je jediné čím ji v dané situaci motivovat můžeš) resp. iniciovat jednání na sociálce, kde by neměl být problém ji přesvědčit, že i otcové mohou jezdit s dětma na delší než 3denní dovolenou. Pokud to nepůjde tak je to důvod k novému řízení.

Chico81
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Chico81 » 19 úno 2019 11:44

Dekuji za reakci. Ne nespi, v dobe rizeni byl male rok a v rozsudku je, ze “z duvodu veku se zatim k prespani nepristupuje”. Ted ex tvrdi, ze je presvedcena, ze nejsem schopen se o ni postarat dyl nez den a ze mi neveri. Na kazdy muj navrh, jestli by mohla prespat odpovida “pitomost” nebo “nerealne”. Ona mi ji ochotne pujci na den i mimo dohodnute dny, to ano, ale o prespani nechce ani slyset...a na tu dovolenou si vymyslela tato omezeni, na ktera se mi nechce pristoupit. Motivovat penezma? Uz takto ji kazdy mesic poslu skoro 20 000,-

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 19 úno 2019 13:08

Chico81 píše:
19 úno 2019 10:37
vyzivne dobrovolne platim o 3000,- vyssi, nez jake stanovil soud.
Proboha proc?? S matkou ktera ti dite nechce ani nechat na prespani?
Chico81 píše:
19 úno 2019 11:44
Uz takto ji kazdy mesic poslu skoro 20 000,-
No tak opravdu uz nemas zadny prostor pro "uplaceni" Co s temi 20k proboha dela? To cele dostane jen tak? Bez toho aby cast byla jasne urcena jako sporeni ditete?

Trilete dite by u tebe melo byt nejmene 4 cele dny/14 (vcetne noci), neni nic co by tomu branilo. Dovolenou klidne 14 dni v kuse, opet neni nic proc by to neslo.

By tebou uz nyni bych se snazil o SP. S nejvetsi pravdepodobnosti ji nedosahnes - ale jen tak dostanes maximum co budes moci, a jen tak se budes opet po par letech snazit o vic.

A zavrel bych penezovod. Problem je v tom, ze uz to dlouho posilas, ona si na to zvykla jako na samozrejmost. Nebere to jako tvoji dobrotu, ale neco na co ma narok. Snizeni tedy vyvola silnou negativni reakci. A bohuzel, i soud s velkou pravdepodobnosti vyzivne nastreli na tu vyssi uroven - prece kdys si to dokazal platit, dokazes to urcite dal. Ale jiste to neni, 20k je fakt hrozne moc, dost pravdepodobne je ze i jestli soud vyzivne zvysi, ze ho cast urci jako sporeni ditete - matka to nebude moct utratit.

Navrhni matce rodinnou poradnu - tak by ji mohli dotlacit k rozsireni, i k prespavani. Bohuzel k sp asi ne, a i kdyz nastane vyrazny ustupek - s tvym temer nic co mas ted ... Proste - od soudu asi neodejdes nikdy s min, nez se ti povede s matkou "dobrovolne" za stavajicich okolnosti domluvit.

Co na to cele ale dite? 3.5 je uz dost velke, ma celkem rozum ... Je mu u tebe fajn? Chtela by u tebe nekdy prespat zustat? Mluv s ni o tom, motivuj ji k tomu, jak by to bylo fajn, vymyslej co byste vsechno mohli delat - at to sama chce a tesi se na to.

Chico81
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Chico81 » 19 úno 2019 15:20

Dobry den. Moc dekuji za rady. Zkusim se zaridit podle vasich rad. Ja jsem rozvod a dohodu o peci hrozne podcenil, mel jsem tehdy nejake psychicke problemy a nejak se to na me hrnulo ze vsech stran. Tak jsem podepsal, co mi predlozila. Vlastne moje tehdejsi deprese jsou pricinou rozvodu. Protoze se ji nechtelo byt s nekym, kdo byl mesic “nepouzitelny”. V soucastnosti stale dochazim k lekari, ale podle nej je muj stav vyrovnany

Urcite sve Ex navrhnu postupne vse dle vaseho navrhu. Snad to pomuze. Ona sama chtit nebude, ale snad se necha presvedcit.

Ohledne penez, tu castku jsem ji kazdy mesic poskytoval behem manzelstvi na peci o malou behem materske, tak v tom pokracujeme dal. Plus 3000 je skolkovne.

Chico81
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Chico81 » 19 úno 2019 15:21

Mala je se mnou rada. V utery a ctvrtek si berou homeoffice, tak si pro ni chodim do skolky brzy. Myslim, ze mame hezky vztah. O prespani spolu zatim moc nebavime. Ale zkusim ji trosku motivovat.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 19 úno 2019 17:32

Chico81 píše:
19 úno 2019 15:21
... O prespani spolu zatim moc nebavime....
Urcite, mluv s ni o tom, motivuj ji ... a to jeste predtim, nez rozjedes jakekoli akce. Nazor ditete, to ze s tatinkem chce byt samo dite trochu vic, ze rekne ze by zkusilo i prespani, atd, atd - bude dulezity hodne.
Pokud s ex jsi rozumne schopny komunikovat (napr. jit na kafe), vysvetli ji ze si myslis ze tatinek je dulezity, a ze byste meli pracovat na odbouravani jejich obav o to zda se postarat umis. Navrhni poradnu. Zaroven ji vysvetli ze zaviras kohouty penez - platis jen a pouze dohodnute vyzivne - pokud bude odmitat poradnu a zustane tam kde je (zadne prespavani, atd).
Ve snaze o SP ti asi bude prekazet i tvuj psychicky problem z minulosti - bude se to pretrasat ze vsech stran, a bude velika snaha dokazovat, ze kvuli tomu nejsi schopny se starat. Tak se na to priprav. Plus samozrejme to ze si tenkrat s takovym usporadanim souhlasil, a nestaral se ti bude take pripocteno "k tizi" :(
Ale neco s tim delej, v tomhle veku by melo byt normalni alespon 4/14, a prespavani klidne 4 dny v kuse (kdyby se tomu matka nebranila, dite by i 7 zvladalo uplne v pohode, i v beznem rezimu, o prazdninach nemluve)

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 19 úno 2019 18:34

Chico res to celkove a neomezuj se jen na prazdniny. Tech skoro 20 000 je pro Tebe mala cast vydělku, nebo velká, podstatná část přijmu?
Pokud mas extremne vysoke prijmy pak muze byt i pri posilani 20 000 mesicne prostor k uplaceni matky i nad tento luxusni ranec penez, ale stejne nejprve je nutno kohout s luxusem utahnout. Obecne pokud mas jen vysoke prijmy a 20 000 je 50% tveho platu pohrozil bych mamince i navrhy na snizeni alimentu, je sice nepravdepodobne ze by ti soud vyhovel a snizil aliky na pulku, ale jako vyjednavaci pozici bych matce objasnil ze dle CSU je prumerna vyse aliku nekde kolem 3000, rekni ji ze si se ptal pravnika a ze tohle maminy bezne v CR dostavaji a odkaz maminu na internet aby si to tam nasla na CSU, atd....
V tech diskusich s matkou je nutne matce vysvetlit (pokud mozno v klidu) ze muze o neco cenneho prijit, kdyz nebude spolupracovat a naopak ze muze dite + matka velmi mnoho ziskat kdyz s otcem matka spolupracovat bude.
BTW takhle jak to mas rozvrzeno (styk vsedni dny) to je imho vyhodny stav pro matku, a proto zase matce to vysvetli ze chces cele vikendy, ze je to tak bezne a jestli na to nepristoupi zase argumentuj tim ze das navrh k soudu na upravu a ze soud ti 100% vyhovi a da ti minimalne kazdy druhy vikend a prespani, rekni ji ze je to minimum co davaji kazdemu otci, atd.....Zasadne vzdycky zadej 2x vice nez si myslis ze by matka dala po nejakem vyjednavani. Cesta do pekla je zadat malinko a dostat jeste min nez malo.
Musis matku nasmerovat k premysleni co vsechno ze sveho pohodlicka a luxusu muze ztratit (vsedni dny ma po praci 2x tydne klidecek a ma pro sebe vikendy s deckem + pobira luxusni aliky jake pobira odhadem 1% matek). Rozumne ji musis vysvetlit ze muze ztratit kus luxusnich aliku a kus pohodli, muze toho zlatokopka ztratit docela hodne. Na diskusi s matkou se priprav doma, napis si argumenty na papir a pak si je nahlas precti.
Pokud matka pristoupi na poradnu, pred kazdou poradnou se porad, vzdy se prichystej dopredu co budes rikat, improvizace neni dobra cesta.

Chico81
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Chico81 » 19 úno 2019 20:53

Dekuju za rady. Moc si toho vazim. Dneska jsme se selsli. Dokazeme se spolu bavit o spoust temat naprosto normalne.

Ona to cele stavi na tom, ze jsem mel psychicke problemy a tehdy fakt tezke. Priznam, ze jsem se z tehdy pokusil o sebevrazdu. A mam v zivote 4 roky, na ktere mam vzpominky hodne zamlzene. A proste i presto, ze jsem se lecil a dodnes lecim neveri, ze by se mnou byla dcera v bezpeci. A ze prespani nebo dovolena jenom se mnou kvuli tomu nepripada v uvahu protoze se boji.

Ad plat. Neni to pro me uplne mala castka ale +/- je to castka, kterou mi vyhodi kalkulacka alimentu.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 19 úno 2019 23:10

Chico81 píše:
19 úno 2019 20:53
Ona to cele stavi na tom, ze jsem mel psychicke problemy a tehdy fakt tezke. Priznam, ze jsem se z tehdy pokusil o sebevrazdu. A mam v zivote 4 roky, na ktere mam vzpominky hodne zamlzene. A proste i presto, ze jsem se lecil a dodnes lecim neveri, ze by se mnou byla dcera v bezpeci.
Něco podobného jsem zažil, ale v jiné situaci. Bude problém dostat papír od doktora, že jsi schopen se starat o dítě? Na tom bych to případně postavil, řekl že situace se změnila, žiješ už jiný život a chceš se více zapojit do života svého dítěte. A pak je to hra s penězi, jak psal Tuleň - je potřeba matku přesvědčit že může jen ztratit když nebude spolupracovat a nebudeš se moct s malou vídat víc.

Jinak jestli je to jak píšeš tak byl měl mít kolem 150tis. příjmu, to už je slušná částka - tím lze celkem dobře motivovat abyste vycházeli :-)

Odpovědět