Letni prazdniny

Chico81
Uživatel(ka) fóra

Re: Letni prazdniny

Příspěvek od Chico81 » 20 úno 2019 08:56

Ad doktor. Tot otazka, ja sam si uvedomuju, ze treba zacatky podzimu mam spatne, ale to resim za pritomnosti rodicu, abych sam pred sebou mel jistotu. Ale po zbytek roku zadne problemy nemam. Takze pokud bych si ho nechal udelat ted, tak by to na 90% dopadlo dobre.

Vcera jsme se o tom dlouho bavili a pry musim chapat, ze jako matka ma panickou hruzu, ze s malou nekde budu a nebudu schopen se o ni postarat. A ze ten hrozny pocit ji svazuje a nikdy ho neprekona.

Ptal jsem se ji tedy, jestli ma nejake vyhrady k me peci o malou a pry ne, ze sama vidi, 1) mam s malou hezky vztah, 2)mala sama rika, ze se za tatou tesi. 3) vzdy ji beru a vracim vcas 4) alimenty platim vcas 5) kupuju ji Sprtovni vybaveni atd. 6) ocenuje, ze i ji pomaham v dalsich vecech, ktere s malou nesouvisi

Misto prespani nebo dovolene mi nabidla patek odpo -> vratit na prespani -> sobota rano vyzvednout, vecer vratit -> nedele, rano
vyzvednout, vecer vratit.

Ad penize. Ano ta castka odpovida prijmum, ktere mam. S tim motivovanim penezi, ona neni klasicka zlatokopka. Vcera mi rekla, ze si uvedomuje, ze dostava hodne, a ze mi je vdecna, ze davam jeste vic nez musim a ze si toho moc vazi. Penize, ktere neutrati male spori, coz mi i dokazala.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 20 úno 2019 09:02

Pokud spolu komunikujete tak muze pomoct poradna, navrhuj matce poradnu.
Pokud jsou obavy matky opodstatnene (psychycke problemy v minulosti) tak se nebran abys zapojil svoje rodice (jak matka pozaduje), prijde mi to vhodne a i decko prarodice oceni jako plus.
Podstatne je prespavani decka u otce zacit realizovat a ze u toho budou zpocatku prarodice mi prijde jako dobra vychozi pozice, v zasade matka prespani u Tebe nebrani, casem muzes obavy matky rozptylit, je to beh na delsi trat (taky jsem obavy matky z prespani u me rozptyloval cca 4 mesice a na poradne se matka dlouhe hodiny na x sezenich prespavani zuby nehty branila).

Papir od lekare (lekarska zprava ze jsi schopen se starat o dite) - pises ze se lecis = muzes si vyzadat lekarske zpravy a dokladovat pisemne a po delsi casove obdobi ze se lecis, ze jsi stabilizovany a ok, ze mas medikaci XYZ, ze jsi pod dohledem lekarske pece zarizeni XYZ, ze pravidelne a dobrovolne dochazis na terapii, atd....tam zalezi o jake psychicke problemy slo. sam pises ze se lecis, urcite matku o svem zdravotnim stavu pravdive informuj, ukaz matce sam ze tam je lekarsem napsano ze jsi OK. Tohle tema je dobre otevrit na poradne.

Chico81
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Chico81 » 20 úno 2019 10:15

Ano, to bude asi nej cesta. Nebudu na nic tlacit a zkusim to takto pomalu a vyhovet pro zacatek pranim sve ex . Dekuji vsem za rady. Moc si jich vazim.

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 20 úno 2019 11:44

To jsi pochopil spatne.
Tlacit a chtit vice styku naopak musis a dusledne na tom trvat. Napriklad me to trvalo dele nez rok nez jsem pochopil zaklad veci- ze cenu ma usilovat o cas s deckem a ostatni veci nema cenu resit. Zdanlive trivialni vec ale ja to rok nechapal a ztracel jsem cas resenim jinych veci s matkou (napr. bydleni, uklid baraku, penize, pliny, sunar - to bylo vsechno vsecko spatne, protoze jsem se jen vysiloval na hadani o nepodstatnych vecech). A kdyz ctu jine diskuse tak vetsina otcu se taky toci na blbostech a unika jim ze dulezity je hlavne cas s deckem.
Na poradne s vychozi pozici ze matka nabizi prazdniny: max na 3 dny a prarodice u toho asistuji tak OK ty musis mit protinavrh ze chces napr. tyden v kuse otec a pak nejake dny matka a pak zase tyden otec abys vyuzil dovolenou....a diskuze se pak nejak vyvine. Plati poucka ze vzdy musis chtit navrhovat vice nez co matka nabizi/povoli, abys mel i ty kam couvat, aby bylo vubec o cem tu poradnu mit, psycholog te pak treba podpori a matka treba ustoupi a prida misto 3 dny nakonec 5 dnu a podobne.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 20 úno 2019 12:35

Chico81 píše:
20 úno 2019 10:15
... Nebudu na nic tlacit a zkusim to takto pomalu a vyhovet pro zacatek pranim sve ex ....
Proc ne - ale musi se to nekam hybat, musi byt znat nejaky (pomerne rychly) pokrok v rozptylovani obav matky. Na to je idealni jeste treba spolecny psycholog (treba 2x mesicne). Dat si tam ukol - necha dite jednu noc prespat, s tim ze u tebe budou rodice a 3x zatelefonujes... priste se to vyhodnoti, funguje to, obavy byly mensi - dalsi prespani bude na dve noci ... dalsi bez rodicu, jen s telefonatem....,

Idealne ze si casem urcite nejaky harmonogram, abyste napr. se zacatkem skolni dochazky byli na 7/7 (kdyz vse bude slapat dobre, rozptylis obavy).

Znas to - slibem neurazis, tak abyste neskoncili za rok tak, ze budes vidat dceru stejne malo, nebo kosmeticky o hodinu na detskem hristi vic - a pak te stejne soud a spor cekat bude.

Hugo76
Stálice fóra

Příspěvek od Hugo76 » 20 úno 2019 12:36

Chico81 píše:
20 úno 2019 08:56
Ad doktor. Tot otazka, ja sam si uvedomuju, ze treba zacatky podzimu mam spatne, ale to resim za pritomnosti rodicu, abych sam pred sebou mel jistotu. Ale po zbytek roku zadne problemy nemam. Takze pokud bych si ho nechal udelat ted, tak by to na 90% dopadlo dobre.

Vcera jsme se o tom dlouho bavili a pry musim chapat, ze jako matka ma panickou hruzu, ze s malou nekde budu a nebudu schopen se o ni postarat. A ze ten hrozny pocit ji svazuje a nikdy ho neprekona.
Hele jestli spolu takhle normálně mluvíte, tak bych se s ní normálně lidsky domluvil - ať to prostě u tebe malá aspoň jednou týdně přespí. Když ti bude blbě, tak samozřejmě ne - předpokládám že tohle o sobě víš. Je potřeba rozptýlit obavy. Chápu, že máš asi pocit "másla na hlavě" z minula, ale čas pokročil a je potřeba jít dál. S takhle malým stykem si nikdy s nevybuduješ nějaký slušný vztah a to byla byla pro oba velká škoda. Okrádat se o usínání, pohádky, snídaně, ....
Běžte do poradny, slib jí přespání i s tvými rodiči, ukaž jí papíry od doktora, prostě ji musíš přesvědčit. Hodně štěstí!

Chico81
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Chico81 » 21 úno 2019 21:08

Tak resume po par dnech. Neposunuli jsme se nikam. Nabidl jsem ji, ze si necham udelat posudky od psychiatra. Ze ji budu informovat o svem zdravotnim stavu, medikaci atd, coz delam (nekdy mi pripada, ze ji davam primo munici proti sobe). Nabidl jsem ji poradnu. Nabidl sms kazde dve hodiny. A nic proste posun minimalni. Spis jsem odesel z jeste min nez doted. Ale alespon vim presne na cem jsem.

Nabidla prespani o vikendu ale ne pravidelne, ale pouze v terminech, ktere sama urci, kdy ano a kdy ne. Klic podle ktereho to bude jsem nedostal.//zde mirny posun//

Dovolena, zadny posun, max 3 dny a pouze s mojimi rodici. Dovolena v zahranici nikdy. Letos ji skoro cele prazdniny neuvidim, protoze 14 dnu bude s ex, 14 dnu s extchyni, tyden s extchanem a tyden s nejakymi dalsimi jejimi pribuznymi. Rekla mi, ze preci male nezkazim prazdniny trvanim na svych dnech dle dohody.

Vanoce, stedry den nikdy, behem Vanoc jenom 25 a pak dle dohody. Sylvestr a dny okolo nikdy. O 22-23 bude uvazovat ale bez prespani.

O dalsim se pry zatim nema cenu bavit, neb je dcera zatim mala.

Takze, tim jsem asi vycerpal vsechny prostredky a pujdeme k soudu. Tomu jsem se chtel vyhnout ale nenapada me nic, jak se tomu vyhnout.

Chico81
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Chico81 » 21 úno 2019 21:14

Nabidka, ze dovolena s moji matkou ale ne 3 dny ale tyden byla take zamitnuta.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 22 úno 2019 08:45

No a co rikala na navrh chodit spolu kvuli tomuhle k psychologovi (do poradny)? Sami se asi nikam neposunete, je potreba ten treti, nezavisly, ktery ji bude take tlacit ze to je normalni, pomahat jeji obavy rozptylit.
Co vztahy s extchanem a extchyni - nemohla by cesta vest take tudy?
O te financni motivaci jste mluvili?

Chico81
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Chico81 » 22 úno 2019 09:27

Poradna v zadnem pripade. Nerealne, nechce o tom slyset

Financni motivace nezabrala. Ona ma vsechno, co potrebuje. Byt ma a dohoda u rozvodu byla, ze ji v ramci vyrovnani koupim auto, to jsem splnil, takze tam taky zadna motivace. Jeji prijem + alimenty ji umoznuji na pomery CR nadstandardni zivotni uroven

Tchyne se mnou mluvi ale ta si proti dceri netroufne rict ani ň. Tchan se mnou vubec nemluvi, kdyz vracim malou jemu, je to uplne bezeslov.

Ja uz nemam kam ustupovat, dalsi krok dozadu a jsem tam, kde jsem ted.

Odpovědět