prázdniny

Odpovědět
edmond
Nováček fóra

prázdniny

Příspěvek od edmond » 20 úno 2019 16:30

Ahoj,
mám dotaz ohledně letních prázdnin. Děti si mám brát sudé víkendy od pátku. Poslední školní den vychází na den kdy si pro ně mám přijet.Prázdniny oficiálně začínají v sobotu 29. června. Pak mám děti mít od pondělí na letní prázdniny.
Má mi matka v pátek vydat děti v pátek a proběhnout styk o sudém víkendu?
Ptám se proto, že s ní není jakákoliv domluva a vše chce mít jen dle soudu

Lama
Stálice fóra

Re: prázdniny

Příspěvek od Lama » 20 úno 2019 18:57

Děti ti má dlle rozsudku v pátek vydat. Následně o páteční půlnoci začíná prázdninový režim, kdy ji máš předat děti zpět. A poté si je opět vyzvednout v pondělí 8-)

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 20 úno 2019 20:26

Lama píše:
20 úno 2019 18:57
Následně o páteční půlnoci začíná prázdninový režim, kdy ji máš předat děti zpět.
Nerozumim uplne proc, proc by je mel predavat zpet, kdyz jak pise prazdniny zacinaji v sobotu. V patek si je vyzvedne - dle rozsudku - nasledne zacinaji prazdniny. Co se deje o prazdninach? Jak je upraven rezim o prazdninach? Pise se nekde ze matka ma prvni prazdninovy vikend, nebo? Proc bys je mel mit az od pondeli?
Tim ze jsou u tebe tak zoufale malo je od matky prasarna jeste ti delat takove naschvaly a nenechat je u tebe hned od zacatku prazdnin, chtit si jeste ukrast par dalsich dni.
Kazdopadne jestli ten vikend deti chces, nebudes mit jinou moznost nez jit s ni do ostreho sporu a deti proti jeji vuli nekde vyzvednout a proste je u sebe nechat. Otazka je co na to deti, dukladne poucene od mamky, ze u tebe byt ten vikend nemaji :(

edmond
Nováček fóra

Příspěvek od edmond » 20 úno 2019 22:09

V rozsudku je: sudý víkend od pátku do neděle
O letních prázdninách od 1.7.-15.7.......(od pondělí letos)

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 20 úno 2019 22:21

edmond píše:
20 úno 2019 22:09
V rozsudku je: sudý víkend od pátku do neděle
O letních prázdninách od 1.7.-15.7.......(od pondělí letos)
Tak pokud je to takto, tak fakt nic nebrání tomu, aby jsi byl s dětmi ten víkend před.
tulen2 píše:
20 úno 2019 20:26
Lama píše:
20 úno 2019 18:57
Následně o páteční půlnoci začíná prázdninový režim, kdy ji máš předat děti zpět.
Nerozumim uplne proc, proc by je mel predavat zpet, kdyz jak pise prazdniny zacinaji v sobotu. V patek si je vyzvedne - dle rozsudku - nasledne zacinaji prazdniny. Co se deje o prazdninach? Jak je upraven rezim o prazdninach? Pise se nekde ze matka ma prvni prazdninovy vikend, nebo? Proc bys je mel mit az od pondeli?
Tim ze jsou u tebe tak zoufale malo je od matky prasarna jeste ti delat takove naschvaly a nenechat je u tebe hned od zacatku prazdnin, chtit si jeste ukrast par dalsich dni.
Kazdopadne jestli ten vikend deti chces, nebudes mit jinou moznost nez jit s ni do ostreho sporu a deti proti jeji vuli nekde vyzvednout a proste je u sebe nechat. Otazka je co na to deti, dukladne poucene od mamky, ze u tebe byt ten vikend nemaji :(
To spíš takový povzdech nad debilitou rozsudku a ještě větší debilitou handrkovani nad těmito rozsudky. Řesil to opakovaně přítel, s matkou, která má děti 75% času a stejnak se bude handrkovat o každou půlhodinu času s detma. Úprava je taky sudý víkend. Jenže pro prázdniny je výslovně napsáno, že úprava běžného styku neplatí a že otec má styk srpen sudy rok, červenec lichy. Cimztopadem vzniká právě problém, že patek má styk víkendový, pac ještě prázdniny nejsou. Ale sobotu už nárok nemá, protože prázdniny.... :roll:

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 21 úno 2019 08:40

Lama píše:
20 úno 2019 22:21
edmond píše:
...sudý víkend od pátku do needle...
...O letních prázdninách od 1.7.-15.7.....
Tak pokud je to takto, tak fakt nic nebrání tomu, aby jsi byl s dětmi ten víkend před.

To spíš takový povzdech nad debilitou rozsudku a ještě větší debilitou handrkovani ....
Tak tady si ja naopak myslim ze brani - ze presne podle rozsudku by je mel opravdu dostat az v pondeli. Bud tak ze je v patek vyzvedne, v sobotu vrati, v pondeli dostane, nebo podle nejterych vykladu dokonce prazdniny zacinaji ukoncenim patecni vyuky.

Se zbytkem souhlasim. Nekonecna debilita a mstivost techto matek, co hlidaji aby tata nekde nahodou nemel ani kousicek navic nez to, co se mu nakonec povedlo vysoudit. A (nemuzu uplne najit slova, tak treba neschopnost? zla vule?) ospodu, soudu a i znalcu, co jim tohle chovani toleruji.

Kazdopadne at je to tak nebo tak, jestli deti u sebe chce, at trva na tom ze to tak je, ze u nej jsou a vyzvedne je a necha je u sebe - nebo at se matka obrati na soud bud predem, nebo nasledne, a pokusi se mu vysvetlit, proc by mel mit o dalsi vikend min, proc je treba mu dalsi cas sebrat.

Lama
Stálice fóra

Příspěvek od Lama » 21 úno 2019 09:08

tulen2 píše:
21 úno 2019 08:40
Lama píše:
20 úno 2019 22:21
edmond píše:
...sudý víkend od pátku do needle...
...O letních prázdninách od 1.7.-15.7.....

To spíš takový povzdech nad debilitou rozsudku a ještě větší debilitou handrkovani ....
Tak tady si ja naopak myslim ze brani - ze presne podle rozsudku by je mel opravdu dostat az v pondeli. Bud tak ze je v patek vyzvedne, v sobotu vrati, v pondeli dostane, nebo podle nejterych vykladu dokonce prazdniny zacinaji ukoncenim patecni vyuky.

Se zbytkem souhlasim. Nekonecna debilita a mstivost techto matek, co hlidaji aby tata nekde nahodou nemel ani kousicek navic nez to, co se mu nakonec povedlo vysoudit. A (nemuzu uplne najit slova, tak treba neschopnost? zla vule?) ospodu, soudu a i znalcu, co jim tohle chovani toleruji.

Kazdopadne at je to tak nebo tak, jestli deti u sebe chce, at trva na tom ze to tak je, ze u nej jsou a vyzvedne je a necha je u sebe - nebo at se matka obrati na soud bud predem, nebo nasledne, a pokusi se mu vysvetlit, proc by mel mit o dalsi vikend min, proc je treba mu dalsi cas sebrat.
Jo, máš pravdu. So a neděle jsou prázdniny a není to ještě 1.7.

Já už si to moc nepamatuji, jak to maj přesně v rozsudkuma o co se tenkrát handrkovalo. Ale bylo to něco v tom smyslu, že 1.7. je až sobota, prázdniny podle stránek ministerstva školství začínají v sobotu. Tak má nárok na víkend od pátku od tří, ale v sobotu o prázdninách až od 10 hod...Tak jak to teda vyřeší.... :? :roll: :roll:

edmond
Nováček fóra

Příspěvek od edmond » 21 úno 2019 14:54

Tak co mám udělat?
Vyzvednout či ne?
Ono je s matkou hrozná domluva. Vše musí být dle rozsudku.
Stačí když jsem děti vracel a byla bouračka na dálnici a přivezl jsem je o 20 minut déle i když jsem ji hned psal sms. Byl hned problém

Simpson123
Stálice fóra

Příspěvek od Simpson123 » 21 úno 2019 16:01

edmond píše:
21 úno 2019 14:54
Tak co mám udělat?
Vyzvednout či ne?
Ono je s matkou hrozná domluva. Vše musí být dle rozsudku.
Stačí když jsem děti vracel a byla bouračka na dálnici a přivezl jsem je o 20 minut déle i když jsem ji hned psal sms. Byl hned problém
Hele to co pises o 20 minutach a zacpe na dalnici me vede k tomu nazoru ze budes takovy ten slusnak (slusny, spolehlivy a slaby - "hodny chlapec").
Podle meho bys mel pritvrdit co se tyka chovani k matce. Ale nejde jen o to co se mluvi a smskuje, ale dulezite je i realne chovani co se pocita (cas s deckem). Takze vyzvedni a ukroj pro sebe cas a i kdyz to bude neprijemne a matka bude mit "problem" tak kasli na recicky. Kdyz bude matka hulakat moc, odkaz ji na soud at sama poda navrh, aby to soud vylozil a upresnil, ze ty sam s tim nemas problem a vyhrozuj ze budes zadat vice pece nebo svou vyhradni peci, na takovyhle holubice plati nekdy zastrasovani, dost casto jsou to zeny hloupe bez pravniho povedomi.....ale vsechny zeny bez vyjimky maji senzory na to vycitit ze se ji chlap boji a ty asi budes bazlivy.
Jasne ze jsou to jen psychologicke hry, jasne ze to "vyhrozovani" neni 100% realne ale to ta zena delajici sceny kvuli 20 minutam treba nevi, nemuze mit jistotu a je nutne ji ukazat ze se nepodridis ze se neposeres kvuli 20 minutam a podobne. Me se tyhle vyhruzky osvedcily a pouzival jsem je jen k zastraseni matky, aby se umravnila. Mimochodem si taky uvedom ze mas malo styku a opravdu nemas co ztratit, matka u soudu nema velkou sanci dosahnout jeste vetsiho omezeni tve pece, tohle matce taky rikej, ze jakykoliv dalsi soud ti da styku vice a jestli ona bude delat problemy kvuli puldni nebo 20 minutam, ze to kazdy uvidi ze je problemova troublemakerka, atd...

Odpovědět