Žena jako výhradní "majitelka" dítěte

Re: Žena jako výhradní "majitelka" dítěte

Příspěvekod Rézi » 15 lis 2011 14:04

Michal24 píše:Jinak, Terezko, Vás a Vaše příspěvky tady registruji již nějakou dobu a musím říct, že se mi Vaše názory líbí a moc si jich vážím.

Děkuji :oops: Mně pořád přijde, že jsou moje názory a přístup úplně normální, ale jak pozoruju, tak asi ne. Ano, manžel ode mě odešel, nechal si auto a rodičovskou za následujícího půl roku, přestože syn bydlel čtvrt roku u mě a chodil každé odpoledne do jeslí, které jsme platili a platíme napůl. Zase si ale musel hledat a zařídit byt, protože byt byl můj. Za 2 měsíce po rozchodu si exmanžel našel mladší přítelkyni, zatímco já mám pořád problém někomu věřit a hlavně věřit ve vztahy. Ale dovedu od sebe odlišit pocity ženy a pocity matky. Jako ženská se cítím zrazená, podvedená, opuštěná, bez šance do budoucna, ale to je můj problém, se kterým se musím vypořádat, lidi se scházejí a rozcházejí. A pak jsou tu pocity matky, která chce to nejlepší pro svoje dítě, a já prostě vnitřně vím, že můj syn (nebo dcera, kdybych ji měla) potřebuje pro svůj duševní vývoj mužský vzor. U mě doma ho nemá, a ani bych nechtěla, aby hlavní mužskou roli v synově životě přebral můj nový budoucí partner. Dítě má prostě tátu, který se o něj postará, milujou se, potřebujou se. Měla jsem ze střídavky velký strach, protože exmanžel je samorost, který má vždycky pravdu a musí být po jeho, ale po roce se střídavkou musím konstatovat, že mě překvapil, protože mě prostě jako matku respektuje, a zatím jsme se na všem domluvili, vycházíme si vstříc, vyměňujeme si termíny, konzultujeme výchovu, dárky, oblečení, školku. A naštěstí i exmanželova slečna nemá ambice být druhou maminkou, bere, že máma jsem já, se synem má skvělý vztah (ano, děsně jsem to obrečela, že "má můj chlapeček novou maminku"), já s ní taky vycházím korektně, i když to asi ani pro jednu z nás není úplně to pravý ořechový.
To jsem se teď pochválila :lol:
Ba ne, je to strašně těžký, někdy to fakt bolí, ale když člověk ví, proč to dělá, tak se jako dospělý a rodič prostě musí kousnout a přenést se přes svoji ješitnost a bolest a nejistotu.
Rézi
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod chlap » 15 lis 2011 16:53

chlape, pokud sis všiml, tak jsem už před tebou postla stejný odkaz, protože to vidím podobně... my dva už jsme si svoje na předchozí diskusi Střídavky vyjasnili, ne? (Tereza) ;)[/quote]

Terko, ale má reakce nebyla mířena na tebe, ty jsi svoje vyjádření napsala dostatečně jasně ;) .
Má reakce byla na tu skupinku kolem té diskuze a aktérku....opět jsem měl tu čest navštívit 2 psycholožky v mém případě....měl jsem pocit, že by mě po sezení měli odvézt rovnou na kliniku a nalít do toho mého vymytého mozku nějakou neutrální tekutinu...hrůza.... ;)
Bylo fajn, že po roce přiznaly, že tak zabedněnou maminku dlouho neměly....že s tou bude těžké se na čemkoliv domlouvat, třeba kdyby dostala dům, bazén, ferrari a zlatou kreditku tak začne přemýšlet nad tím, že dítě má tátu a také ho potřebuje....co k tomu říct, když ti toto potvrdí psycholožky ;) ... nějak všichni zúčastnění zapomínají na fakt, kdo podal na koho soudní žaloby a z jakého důvodu a nyní dělá ze sebe chudinku, když se druhá strana pouze brání....ano nejlepší je zalézt za štít s názvem "dítě".... :o
chlap
Stálice fóra

Příspěvekod chlap » 15 lis 2011 16:56

Terko, proti Tvému přístupu, chování atd....jsme si již vyjasnili ve staré diskuzi, že má slova nejsou vůbec mířeny přeci.....o bolesti, nejistotě a ješitnosti mi povídej....na to téma bysme společně tu mohli sepsat nekonečný román
chlap
Stálice fóra

Příspěvekod gemer » 22 lis 2011 03:21

Rézi píše:A teď jsem narazila na tohle: http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny ... vnika.html

"Vím, že je to v rozjitřené situaci těžké, zvlášť když je žena opouštěná, ale zkuste to nebo požádejte o pomoc kamarádku, právníka či bezplatnou poradnu. Jedno z takových racionálních opatření je, že nezablokujete otci přístup k dětem, ale raději mu je co nejčastěji budete dávat. Jednak tím uděláte vstřícný krok, který on ocení, a pak mu dojde, jak náročné je o děti se starat a že raději „se vyplatí“ alimenty. Prostě dají víc peněz, jen aby měli klid."

hmm na tej stranke http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny ... vnika.html na spodku v ramceku je jedna velmo peklna veta:
Co musíte vědět
* Muži mají občas pocit, že rozvodem se jich péče o děti přestane týkat, a je třeba jim připomínat, že to tak není. Rozešli jste se, ale děti jsou pořád jeho.

skoda ze to pre tiez"matky" plati iba pri alimentoch :(
gemer
Nováček fóra

Příspěvekod JTR » 23 lis 2011 15:16

http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-ro ... vane-matky

Kampak se nám z toho vytratil tatínek ? "Chuděra uštvaná matka samoživitelka" (bydlíc u rodičů)
Já např. děti vodil do školky, řev jsem nikdy nezaznamenal.
JTR
Stálice fóra

Příspěvekod JTR » 23 lis 2011 15:22

Tak, jdu si půjčit vlastní dítě jako "stykač" páč mám na to papír od strejdu v černém taláru. Jedubaby alias ospod zuří, vždyť co si to ten otec dovoluje, je třeba "styk" zakázat !!! :mrgreen:
JTR
Stálice fóra

Příspěvekod JTR » 25 lis 2011 00:03

http://www.novinky.cz/krimi/251484-otci ... l?ref=boxD
A máme tu dalšího hodného otčíma. Protože mám stejně starou dceru, berou mne mrákoty - když se o vlastní dítě má starat cizí chlap a na vlastního otce dělají znalecké posudky, jestli je možno se sním vídat !!!! Nejlépe pod dozorem prasovnice ospod.
JTR
Stálice fóra

Příspěvekod JTR » 30 lis 2011 14:52

Rozvodový průmysl a opatrovnický systém o děti v této zemi(kdy vlastní otec nemá žádná práva, naopak o vaše dítě se může zajímat kde kdo) tropí naprosté zvrácenosti a lidské tragédie.
Nikdo dnes neví, jak souvisí následující odkaz. Nicméně došlo k tragédii, ale pokud je jen něco pravda, můžeme se divit, že někdo přišel o hlavu či o rozum ?
Cizí chlap chce do své péče cizí dítě a diví se, že se to biologickému otci nelíbí ?? Je to hrůzná zvrácenost. Ptám se po sté - kde to žijeme ??
http://www.novinky.cz/krimi/252074-zavr ... hlavy.html
JTR
Stálice fóra

Příspěvekod chlap » 03 pro 2011 10:55

JTR píše:Tak, jdu si půjčit vlastní dítě jako "stykač" páč mám na to papír od strejdu v černém taláru. Jedubaby alias ospod zuří, vždyť co si to ten otec dovoluje, je třeba "styk" zakázat !!! :mrgreen:

Styk a rodičovskou péči nemůže zakázat ani omezit OSPOD!!!
Dopouští se tak porušování:

USNESENÍ
předsednictva České národní rady
ze dne 16. prosince 1992 o vyhlášení
LISTINY ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
jako součásti ústavního pořádku České republiky.

Ústavní zákon č. 2/1993 Sb. ve znění ústavního zákona č. 162/1998 Sb.
Předsednictvo České národní rady se usneslo takto:

Předsednictvo České národní rady vyhlašuje LISTINU ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD jako součást ústavního pořádku České republiky.

Uhde v.r.
LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Hlava čtvrtá
Hospodářská, sociální a kulturní práva

Článek 32
(1) Rodičovství a rodina jsou pod ochranou zákona. Zvláštní ochrana dětí a mladistvých je zaručena.
(4) Péče o děti a jejich výchova je právem rodičů; děti mají právo na rodičovskou výchovu a péči. Práva rodičů mohou být omezena a nezletilé děti mohou být od rodičů odloučeny proti jejich vůli jen rozhodnutím soudu na základě zákona.

Tedy kdo (OSPOD) kryje takto konající osobu (matku) či takto koná sám dopouští se porušování.....
chlap
Stálice fóra

Příspěvekod Gaga » 31 led 2012 22:18

Žiju s přítelem 4roky ve společné domácnosti a naštěvuje nás jeho dcera 15let.Její matka u soudu požadovala abych na víkendy kdy má otec dceru já nebyla přítomná.Soud ji to zamitnul.S dcerou jsem vycházela uplně surpově ale říkala mi že matka ji nakazuje že pokud otec odjde z bytu mám odejit i já.Situace se na chvilku zklidnila ale matka si našla další páku že nezletilelé vysvětlovala že otec platí alimenty pouze na jidlo a na vše ostatní musí otec dávat půlku.Prostě psycho.Nakonec zvolila nejhorší kalibr ,že vypravuju že jejich dcera fetje a já ji nenavidimCo stim?Brečím jsem vystresovaná.Holka odmíta mluvit semnou s otcem.Že k nám půjde až já tu nebudu .mám ji ráda a respektuju její matku ale toto je sprostota
Gaga
Nováček fóra

PředchozíDalší

Zpět na Výlučná péče a styk s dětmi