Nebezpečná psychopatie

Re: Nebezpečná psychopatie

Příspěvekod tulen2 » 05 srp 2016 22:15

Nemesis píše:... pročež jsem už za trest čtyři měsíce neviděla děti.....

A peci tedy mate dosud neupravenou? Pak predpokladam, ze budes u deti podporovat peci stridavou. Podle Tvych prispevku - pises ze by se rodice nadale meli starat tak jak se staraji a starali - a to otec ditete evidentne dela, ne :)?

Bude to pro vsechny dobre - pri SP ma rodic nejen PRAVO v urcenem case o dite pecovat, ale take POVINNOST v tomto case pecovat. A to oboji vymahatelne. Kdezto kdyz ma jeden rodic dite ve sve peci, druhy ma v urcenem case jen PRAVO s ditetem byt, nikoli jakoukoli povinnost - opet, muze se ti mstit tim, ze do posledni chvil nebudes nikdy vedet jestli si deti vezme, nebo ne ...

Pokud navrhujes neco jineho nez SP, sdel nam prosim proc - protoze ze zbytku prispevku mi pripada, ze bys pro byt mela.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Nemesis » 05 srp 2016 23:15

Soudní řízení stále trvá, mám určená práva kontaktu, která otec nerespektuje.

Dokud jsme byli spolu, starala jsem se o děti převážně já, protože on si budoval kariéru a muž nemůže přebalovat holčičku. To se změnilo v době, kdy mě vyhodil z bytu, a od té doby se snaží, abych měla s dětmi co nejméně kontaktu. O děti se přitom sám moc nestará: děti dával odmala do jeslí, doma mu pomáhala jeho matka, jeho partnerky a bohužel i vícero paní na hlídání, na něž si dcery silně stěžují.

Považuji za správné, že dítě vychovávají oba rodiče, a to po celé dětství.
Nesouhlasím s tím, že se o dítě stará jen jeden z rodičů a druhý si na něj vzpomene až když dojde k rozpadu vztahu. Tento fakt by mělo být soudem vzato v potaz.
Silně nesouhlasím s tím, že rodič, který se má o dítě starat, dítě nechává cizím lidem. Pokud se rodič o dítě z nějakého důvodu starat nechce nebo nemůže a druhý rodič chce a může, potom má být dítě s druhým rodičem, nikoli cizím člověkem.

U nás v Rakousku bohužel existuje jistá justiční zhovadilost. Dvě kamarádky mi nezávisle na sobě pověděly následující: právníci jim radili, že v době soudního řízení nesmí dát dítě otci více, než určil soud, jinak si tím způsobí problémy, protože uznají, že otec je schopen se o dítě starat více, než soud určil. Pokud se někdy o dítě z nějakého důvodu nemohou starat, mají si zorganizovat někoho ze známých, nikoli ovšem otce dítěte.
Byla jsem jednou svědkem situace, kdy matka musela jít na půl dne k lékaři, otec by dítě chtěl, dítě by k otci také rádo šlo, matka by proti tomu také nic neměla, ale aby si neuškodila v soudním procesu, obvolávala kamarádky a nabízela peníze za pohlídání dítěte.
Došlo tedy ke strategii lose-lose-lose.
Matka dvou dcer (* 2009 a 2011), od roku 2011 násilně oddělena od dětí a bojující za maximální možný kontakt
Nemesis
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Nemesis » 05 srp 2016 23:42

Při rozhodování o formě péče by měl soud zohlednit více faktorů:
Je špatné přerušit kojení kojence proto, aby mohla fungoval střídavá péče. Otec ovšem může dítě 1-2* denně dítě dostat na návštěvu.
Je špatné dát dítě do střídavé péče, pokud o něj do té doby převážně (ne 55:45, ale třeba 80:20) pečoval jen jeden z rodičů.
Je špatné dát dítě do střídavé péče, pokud se jeden z rodičů odstěhuje tak daleko, že by dítě chodilo každý týden do jiné školy. Pokud rodiči na dítěti opravdu záleží, neodstěhuje se takhle daleko. A když rodiči na dítěti tolik nezáleží, potom musí nést následky.
Dítě dostatečně staré na to, aby se rozhodlo, samozřejmě rozhodne samo, u mladších dětí je nutno vzít jejich názor v potaz.
Dále nesouhlasím s tím, když se místo rodiče stará o dítě někdo jiný, zejména pokud se jedná o cizího člověka.

Stav, kdy oba rodiče pečují o dítě stejnou měrou, je ideál, kterého ovšem většinu nedosáhnou ani úplné a funkční rodiny. Důležité je, aby oba rodiče mohli dítě vychovávat, rigidní se držení onoho "spravedlivého" 50:50 by nemělo probíhat za každou cenu.
Matka dvou dcer (* 2009 a 2011), od roku 2011 násilně oddělena od dětí a bojující za maximální možný kontakt
Nemesis
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 06 srp 2016 07:57

Ano, take si nemyslim ze by pece musela byt nutne 50/50. Nicmene ackoli zacnou treba jinak, pri SP vetsina rodicu k modelu 50/50 (tydennimu rytmu je cely zivot u vetsiny lidi prizpusobeny). Proc jste tedy nestridali napr. 6-8?

Ale z toho ostatniho co pises mam trochu jiny dojem. I z toho jak si psala ze rakouske kamaradky radili dite otci vubec nedat (co nejmin), nebo soud uvidi ze se stara a starat chce (mimochodem ty ceske delaji to same) ... Nebylo to tedy nahodou tak, ze si dite otci davala co nejmene, a treba s nim navic odjela i z rakouska (kde zilo) do CR? Misto toho, abys zustala v rakousku, kde zilo dite, a domluvila se s otcem na nejake rozumne vyvazene peci? Nebylo to tak, ze si se snazila otce uplne vyloucit - a ono to tentokrat neklaplo a obratilo se to proti tobe?

A s tim nestaranim se - vis, to se take snazi rikat vsechny zeny - on se nestaral. Ale kdyz je na MD (po vzajemne domluve) zena, logicky muz s detmi travi casu mene. Nicmene vetsina muzu po prichodu z prace lehne na podlahu, rozlozi kostky ... vecer precte pohadku, atd. Staraji se. A starali by se radi vic, kdyby nemuseli ke starani zajistovat jeste materialni stranku. Kvuli tomu prece z vyychovy nadale nemuzou byt vylouceni (2/14 je nesmyslne malo, to je navsteva, ne vychova). Pokud by tvuj argument mel platit, ve 100% by se deti museli sverovat do vyhradni pece muzum co jsou na MD - ale tak to take neni (a spravne by to nebylo).

Co tedy sahnout do svedomi, zapremyslet, a pokusit se na SP s otcem nadale domluvit, pristehovat se opet do mista bydliste ditete...?
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Nemesis » 06 srp 2016 15:43

Protože otec dětí to neakceptoval. Chtěl, abych dcery viděla pouze dvě hodiny týdně pod dohledem.

Já jsem se o děti starala v době, kdy jsme žili spolu. To, že děti málo vídal, byla jen a pouze jeho vina, protože mu byla přednější práce a kamarádi. Kdyby přišel domů, rozhodně bych jej nevyháněla. Poté, co mě vyhodil z bytu, zůstaly děti u něj.
Dokud jsme žili spolu, nesměla jsem u sebe mít doklady a více peněz, než stačilo na nákup. Také jsem nesměla opustit byt bez jeho svolení. V ČR jsem nikdy nebyla s dětmi bez jeho dovolení, při poslední návštěvě v ČR jsem s sebou směla vzít jen miminko, dvouletou dceru jsem musela v té době nechat jeho matce. Tehdy mi napsal mail, ať s malou zůstanu v ČR a nevracíme se. On prý si nechá starší a já mladší dceru. To mi přišlo šílené, tak jsem se i s dcerou vrátila a domluvila si termín v právní poradně. Kvůli tomu mě potom vyhodil z bytu.

Ten můj a jeho rodina to viděli tak, že on je nadaný, musí dělat kariéru. Kromě normální práce si tehdy dělal druhý doktorát, takže chápu, že to na něj bylo hodně. Ale byl to on, kdo se tak rozhodl. Pro svou práci to nepotřeboval a šlo mu pouze o prestiž.
Já jsem naopak byla ta, kdo se kvůli němu přestěhoval do Rakouska, na jeho přání jsem obětovala studium, práci a starala se o děti a domácnost. O to víc mě mrzí, že jsem nakonec přišla o všechno a zůstala jsem sama, v cizí zemi, bez možnosti vykonávat práci, která mě baví. To se alespoň mužům obvykle nestává, protože se málokdo během manželství natolik obětuje, že jsou jedinou náplní v jeho životě děti.

Já bych se zpět k otci přestěhovat nemohla, ani kdybych chtěla, protože to zakázal Jugendamt (místní sociálka). Pravděpodobně by nám v tom případě děti odebrali.
Nyní se mi aspoň podařilo sehnat byt poblíž dětí. Deset minut chůze od školky, deset minut chůze od bytu otce. To je teď moje jediná radost, kterou mi kazí pouze fakt, že se otec chce s dětmi přestěhovat do jiné spolkové země.
Nemesis
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod jurysek » 29 čer 2018 22:36

A co je tady nového?;-)
jurysek
Uživatel(ka) fóra

Předchozí

Zpět na Výlučná péče a styk s dětmi