Nebezpečná psychopatie

Re: Nebezpečná psychopatie

Příspěvekod mirin » 11 pro 2011 20:18

Hm, borneo, a malý dotaz..k těm pohodlným tatínkům.. Máte Vy,jako žena-matka nějakou zkušenost se střídavou péčí, resp. se snahou o ni? Pustila byste se dobrovolně do spárů našeho soudnictví, když byste věděla, že jednak Vás to bude stát spoustu nervů, psychického strádání, času, zmařeného - nejvíc těm dětem..v neposlední řadě taky peněz a to vše s vidinou, že stejně v 95% nemáte šanci na úspěch?? Nehledě na to, že by Vás okolí i právníci zrazovali, že tak to prostě chodí a je lepší se s tím co nejdřív smířit??
mirin
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Bornea » 11 pro 2011 20:37

Mirin, 4x jsem si to přečetla, 2x přešlápla, a stejně nechápu… Zkušenost samozřejmě mám, občany bez (negativní) zkušenosti toto téma bohužel většinou příliš nezajímá. Jako matka bych samozřejmě měla velký problém smířit se s tím, kdyby mi kdokoli odpíral péči a výchovu svého dítěte, takže ano, i 5% by byla naděje. S tímto vědomím mám názor jaký mám, lépe by se mi žilo s vědomím, že v tomto státě nikdo nemůže zodpovědnému rodiči „ukrást“ jeho právo na svého potomka. Nechápu, na co jste reagoval(a), pokud se vás dotkli "pohodlní tatínkové", tak je to asi věc odlišného názoru, pokud si myslíte, že takoví nejsou, že pouze nemohou nic jiného dělat. Rozvádí se několik desítek tisíc párů ročně, takže ten hlas by jistě slyšet byl. Navíc sorry, ale spokojit se s tím, že stejně nemám moc šancí, a své dítě rovnou odsoudit k výchově jednoho rodiče, pohodlné je.
Bornea
Nováček fóra

Příspěvekod mirin » 12 pro 2011 20:27

Mně se nic nedotklo, já se o střídavku snažím pořád, v podstatě už 2roky..A samozřejmě, "nikdo mi právo na potomky nebere!! a už vůbec ne, že by mi chtěl někdo bránit ve styku!!/jen prý malinko komplikuje-:))/"-;) ale to jaxi jen teoreticky, od stolu..skutek utek´-:)Ani já se Vás nechtěl nijak dotknout, ale...máte zkušenost se snahou o střídavou péči? tzn. že děti ve své péči nemáte a "jen" se snažíte je získat, alespoň napůl, neukrást je tomu druhému rodiči, ale zachovat jim rodiče oba ve stejné míře? ..tak jsem to myslel..Jestli jo, smekám. Znám i takové ženy..Já zase, bohužel, docela chápu, když chlap řekne, třeba po smutných zkušenostech se soudy a s ex : "no přece se s ní nebudu soudit o vlastní děcka..!"-:( a /aniž by to zamýšlel/ ušetří si spoustu nervů, marného vzteku a pocitů zoufalé bezmocnosti..
mirin
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod vlada » 20 bře 2012 19:27

" chlape " asi znáš mojí bejvalku, protože všechny příznaky na ní sedí
vlada
Nováček fóra

Příspěvekod Gapa007 » 13 lis 2012 20:56

No tak to je opravdu podivne, na tu moji taky, ikdyz ne ve vsech bodech. nevim jestli to je definice psychopata ale urcite to neni zdrave. Predci na splozeni ditete je potreba zenu a muze. Proc by mel byt po narozeni ditete vykazan otec ktery chce a ma zajem o dite pecovat a ne jak dle meho nazoru vetsinova cast smysli - ukrast. Boze pouzivaji se terminy jako nedam tiho nebo nepujcim. Dite neni vec ale zivi tvor a ma pravo na stejne pohnutky jako jeho rodice v jeho veku. Vyjimku bych vydel v sirotcich a detem z domovu,ale porad to neni omluva takoveho cinu.

Bezduvodne jednani tohoto charakteru je podle mne typ psychologickeho problemu/nemoci ale ne definice psychopata, souhlasim s chlapem pul na pul
Gapa007
Nováček fóra

Příspěvekod daddy » 15 črc 2014 07:12

chlap píše:Patologie moci = Nebezpečná psychopatie = odvedla vám matka dítě

S největší pravděpodobností se v tomto případě bude jednat o osobu psychopata, toužícího po moci, po ovládání, diktování.

Odmítá matka komunikovat, diktuje podmínky, není možno s ní uzavírat smír či dohody, v největší pravděpodobnosti se jedná o osobu s psychopatickými sklony.

Požaduje matka bezdůvodně výhradní péči dítěte = diktování, manipulaci atd.

Psychopata rozhodně není schopna rozeznat v roli matky sama soudkyně.

http://elyna.wz.cz/faq.htm

Tedy je vhodné písemně do spisu upozornit na tuto možnou patologii tohoto jedince je třeba nechat speciálně vyšetřit.
Rozhodně není doporučeno, aby psychopat mohl výhradně a jednostranně vychovávat sám dítě a výchovně na něj působit = byl by zde zachován efekt výchovy a budouvání společnosti psychopatů.

Po čem psychopati touží?
Po moci a kontrole. Psychopati jsou závislí na moci. Může být naprosto samoúčelná (nepřinášející žádné skutečné výhody). Často jde jen o moc zdánlivou, nebo boj o moc.

V rámci boje o moc bývají psychopati iracionální i destruktivní a nerespektují dohody, práva, závazky. Jejich oběti to může stát život. Tuto závislost na moci psychopati nemají pod kontrolou.

Jsou všichni psychopati nebezpeční?
Deprivanti činí na sociální "mikroúrovni" ničí své bližní v rodinách, v práci, na úřadech.
- toto snad nepotřebuje komentář, kdo zažil tak s dokazováním proti této osobě by neměl mít problémy

Lze potrestat psychopata?
Psychopat nemá svědomí. Nikdy nebude litovat svých činů, sobě nebude vyčítat nic. Vinu přenese na kohokoliv jiného, snadno bude lhát. Psychopata lze zahnat do kouta (například dostat ho před soud, do vězení). Psychopata vlastně nemůžete usvědčit tak, aby vinu uznal, ale můžete ho potrestat.

Vztah psychopata a celého ostatního světa je definován bojem o kontrolu, moc, ovládnutí.

Psychopati porušují zákony - viz. svévolné rušení vašeho rodičovství vůči vašemu dítěti - odkaz LZPS -
http://www.psp.cz/docs/laws/listina.html

Hlava čtvrtá - Hospodářská, sociální a kulturní práva
Článek 32
(1) Rodičovství a rodina jsou pod ochranou zákona. Zvláštní ochrana dětí a mladistvých je zaručena.
(4) Péče o děti a jejich výchova je právem rodičů; děti mají právo na rodičovskou výchovu a péči. Práva rodičů mohou být omezena a nezletilé děti mohou být od rodičů odloučeny proti jejich vůli jen rozhodnutím soudu na základě zákona.

Tedy nikoliv na svévolném rozhodnutí matky, která rozhodne omezit vaše rodičovská a výchovná práva tím, že vám bude rušit či zakazovat styk, výchovu a péči o dítě. Toto právo zde přísluší pouze soudu na základě zákona.

Ano - vse sedi i v mem pripade a myslim ze to je daleko jeste horsi - vsechny rysy naplneny a po konzultacich s nekolika zkusenymi odborniky - deprivantske rysy s tezkym sociopatickym chovanim a to i v rodine matky. Take mi sdelili, ze je to ovlivneno i zpusobem vychovy matky od utleho detstvi. Ja jsem si toto neuvedomoval az do doby, nez na toto zacaly poukazovat ruzne urady vcetne policie...
daddy
Stálice fóra

Příspěvekod dalik16 » 27 dub 2015 11:02

Moc pěkně napsáno. A bohužel mám s tím osobní zkušenost.
S takovouto osobou se rozvádím. Dělá naschvály všude a se vším, zatahuje do konfliktu děti. V rámci demonstrace moci se snaží zamlžit situaci tím, že z psychopatickým projevů obviňuje mně - ona má přece pravdu, je chudák, je jí ubližováno.
Máte někdo radu, jak takovou osobu dostat do situace, že se psychopatie bude muset řešit? Tj. prokázat, označit, vzít v potaz.
Budu opatrovnickému soudu navrhovat psychiatrické posudky. Na PČR na mne dává jedno TO za druhým, takže už i PČR navrhla nejprve prozkoumat osobnost matky. Je to ale vše bez záruky a jaksi jen spoléhám na to, že to PČR nenechá vyhnít. Na sociálce histerické vystupování matky nikomu nepřijde divné, jakoby měli odpor se tím zabývat.
dalik16
Stálice fóra

Příspěvekod forU » 27 dub 2015 20:51

Psychopatie, správně porucha vyšších emocí, není trestná, není důvodem pro odepření práva výchovy potomka. Trestné a důvodné pro nesvěření do péče jsou konkrétní projevy. Takže na to je třeba zaměřit pozornost. Pokud podává trestní oznámení, je třeba zkoumat, zda se nejedná o křivá obvinění nebo pomluvu. V takovém případě už by mohla být psychomatka postižitelná trestně. Ale má to svá přísná pravidla. Mně se podařilo mou psychomatku dostat do fáze sdělení obvinění ze zločinu křivého obvinění mé osoby až po více než dvou letech od její prasárny.
Jinak to obviňování druhého z vlastních neplech je jedním z významných symptomů - projekce závadového jednání na oběť.
Navrhovat psychiatrický posudek zpravidla nepomůže, na tahle vyšetření se lidi s poruchou vyšších emocí dokáží velmi dobře připravit - opět jeden z nově definovaných symptomů, zneužívání psychologie a psychiatrie pro své působení.
Osobu s poruchou vyšších emocí lze odhalit nejlépe tak, že ji vystavíte události, vyžadující emocionální reakci, ale takové, kterou neměla možnost dosud poznat a prozkoumat po rozumové stránce a naučit se emocionální projev odehrát. Pak předvede emocionální reakci velmi překvapivou.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
forU
Stálice fóra

Příspěvekod tulen2 » 27 dub 2015 22:05

dalik16 píše:...Máte někdo radu, jak takovou osobu dostat do situace, že se psychopatie bude muset řešit? Tj. prokázat, označit, vzít v potaz....
Budu opatrovnickému soudu navrhovat psychiatrické posudky. .
.. Na sociálce histerické vystupování matky nikomu nepřijde divné....

Jak pise i 4u - zasadne nepoukazovat na poruchy matciny osobnosti. Pouze vyvracet konkretni obvineni (bez pouziti argumentu o osobnosti matky), poukazovat na konkretni braneni styku s detmi, atp. Poukazovani na poruchy matciny osobnosti vyvolava (pri dukladne neznalosti situace) negativni reakce a podezrivani predevsim vuci otci. Nechte vsechny zucastnene, at si na to prijdou sami. Trva to dlouho (logicky, nedostavaji se do jednani s matkou tak casto), ale funguje to. Vsichni zaujati nebyvaji.
Proc? Posudky bych nenevrhoval, a neusnadnoval tak soudu praci. At si je navrhne sam. Ja bych jen trval na tom, ze mam vsechny predpoklady i moznosti pecovat o deti stejne jako matka, nejlepe formou vyvazene stridave pece, dodal judikaty US.
Jak jednat s ospod je tady popsane uz vickrat. Pokud nemas dostatecny kontakt s detmi (minimalne dostatecny = pro me nekde mezi 30-50 procent), je treba ospod nenechat na pokoji, trvat na tom aby dukladne protokoloval to co rikam a co rika on, aby pomohl s jednanim s matkou ... nebo si na nej nasledne stezovat a chtit ho vymenit, az se jeho protokolovanych pochybeni nashromazdi vic. Necinny ospod co bez dukladne znalosti situace u soudu zamumla "dite matce, otci bezny styk" je ten nejvetsi skodic nasim detem.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Nemesis » 05 srp 2016 19:31

No, mému bývalému prošlo, že na mě házel špínu, protože "se závažnými obviněními se přece musí něco dělat", "na každém šprochu je pravdy trochu" a "pravda leží někde uprostřed".

Můj bývalý používá děti jako nástroj, aby mě potrestal. Také je používá k tomu, aby si vymohl sex se mnou (navzdory tomu, že má novou partnerku!), na což už dnes v rámci zachování posledních zbytků lidské důstojnosti nepřistupuji. Dělá si legraci z toho, že mě zvládne přivést k sebevraždě.

Rozhodla jsem se, že nebudu nijak reagovat, pročež jsem už za trest čtyři měsíce neviděla děti.
Jak na psychopata reagovat, dodnes nevím.
Především mě mrzí to, jak se to odráží na dětech, protože jsou silně traumatizované a musí pravidelně docházet k psycholožce.
Matka dvou dcer (* 2009 a 2011), od roku 2011 násilně oddělena od dětí a bojující za maximální možný kontakt
Nemesis
Uživatel(ka) fóra

PředchozíDalší

Zpět na Výlučná péče a styk s dětmi