Obstrukce ze strany matky a OSPOD - co dál?

forU
Stálice fóra

Re: Obstrukce ze strany matky a OSPOD - co dál?

Příspěvek od forU » 24 lis 2014 15:58

Stellík píše:pro bratra jsem dával samostatný návrh a dopadlo to tak jak popisuje forU
Napadlo mě, že by nebylo od věci dokud bude PO platit, bratra uvolňovat pravidelně na styk ze školy z rodinných důvodů a pak požádat učitelku, aby navrhla OSPODu podání jiného návrhu pro styk sourozenců. Myslím, že by nebylo od věci, kdyby více lidí vidělo důsledky debilního rozhodování soudů.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 24 lis 2014 18:30

forU píše:§ 887 Výkon práva rodičů udržovat osobní styk s dítětem nemohou rodiče svěřit jiné osobě.
To si stale myslim ze jsou dve rozdilne veci, vykon prava udrzovat osobni styk s ditetem a povereni kohokoli dite vyzvednout (poslat s babickou do zoo, na krouzek) - ktere vyplyva z nijak neomezene rodicovske zodpovednosti. Nemohou pravo styku (ani jeden, ani otec, ani matka) prevest na treti osobu, protoze v tom pripade by se nasledne soudil otec, strycek, babicka (jak se tady i doporucovalo, at si zadaji o styk i prarodice, a je to videt i na tom tebou citovanem rozsudku s bratrem... - moloch se poucil, ze by si situaci nesmirne zkomplikoval, kdyby toto pravo nenalezelo pouze rodicum ditete).

limonek
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od limonek » 26 lis 2014 22:49

Jeste se zeptam, kdyz jsou mozne takove obstrukce... Jak je definovana stridavka? Musi to byt vzdycky symetricke? Existuje nejaka moznost, ze by to melo format rozsireneho styku ale byla by to stridavka ?

Jde o to, abych mel prava na prevzeti kluka v dane dny, ale nebylo by to symetricky tyden a tyden, ale podobne jako v puvodnim rozdudku, napr. vikendy jednou za 14 dni a nejake dny pres tyden. Podle mne by to i kluk lepe snasel.

Dik

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 27 lis 2014 00:05

limonek píše:... Jak je definovana stridavka? Musi to byt vzdycky symetricke? Existuje nejaka moznost, ze by to melo format rozsireneho styku ale byla by to stridavka ?....

..Jde o to, abych mel prava na prevzeti kluka v dane dny...
Nijak definovana neni, a (nejen) ja myslim, ze o stridavou vychovu jde vzdy, kdyz se oba rodice chteji starat a staraji. A ze by soud mel prohlasovat ze jde o stridavou vychovu, at uz jde o pomer jakykoli, i kdyz cas nastavi mirne nesymetricky (aby se koza nazrala, s tim by jiste vetsina otcu nakonec souhlasila). Ale boohuzel to nedela a asi delat nebude, to spis casteji zacne prosazovat vyrovnane stridani.

Pravo prevzit kluka mas kazdopadne i pri "styku". Jedine, cim se stridavka lisi od "styku" je tim, ze pri stridavce mas nejen pravo ho prevzit, ale i povinnost ho prevzit. Fakt jedine.

A bohuzel jeste to, ze pri tom kdyz se neco nazve stridava vychova, platit vyzivne maji oba rodice, a ve vysledku matka vetsinou dostane mene nez kdyz se to tak nenazve, lhostejne s jakymi podily pece. Pro nektere matky klicova vec, nektere se daji presvedcit vydyndanim co nejvetsiho "styku" (v podstate stridavky) a nasledne argumentaci, ze nazvat to stridavka uz prinese povinnost a zavazek jedine tobe.

limonek
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od limonek » 27 lis 2014 08:14

O financni strance veci se radsi bavit nebudeme. Ex dostava na dite vic, nez ma moje soucasna pritelkyne na vsechny ostatni deti.. Nemam problem platit na dite, ale ocekaval bych, ze mi za to aspon nebude "kalit na hlavu" :((

Jsem ted z tech odpovedi trochu zmaten, protoze jsou asi dva vyklady toho, kdo muze kluka prevzit. Pokud budu trvat na "styku" tak, abych mohl kluka v nektery den vyzvednout ze skoly, muzu ho v ten den tedy umistit do druzinky a obcas ho muze vyzvednout kdokoliv, koho poverim? Tohle bude asi hodne tezke vysvetlit ve skole. Stale neco melou o tom, ze aby mohl nekdo kluka vyzvednout, musi byt souhlas obou rodicu. Ale mne se nikdo neptal!

Chapu, ze je rozdil "povereni k vyzvednuti" a "vykon rodicovskych povinnosti". Taky chapu, ze nemuzu argumentovat tim, ze ho bude pokazde vyzvedavat nekdo jiny. Teoreticky muzu argumentovat tim, ze matka to tak stejne dela, ne?

A jeste k OSPOD. Co kdybych poslal pres datovou schranku dotaz na OSPOD ve stylu, at mi poslou veskerou dokumentaci, ktera pujde na soud? Jenze oni na to maji 30 dni takze to mozna "nestihnou". Minimalne bych to zkusil. Mozna se pani trochu vyleka, kdyz ji tam napisu, ze doufam, ze je tam uvedeno vse, co jsem ji zadal zaprotokolovat. Co rikate?

V kazdem pripade mam maily pani z OSPOD zalohovane. A evidentne na ne reagovala, takze je nemuze poprit. Myslim tim maily, ve kterych ji oznamuju, ze matka nedodrzuje PO a ze to ma resit a pak konkretni pripady. Ty vezmu sebou na soud. Taky by tam melo byt, ze matka odmita mediace navzdory tomu, ze ji to naridil OSPOD (byla na jedne mediaci a odmitla jakekoliv dalsi)

Dik

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 27 lis 2014 10:13

mělo by stačit se telefonicky objednat k nahlížení a ofotit si to celé na foťák
(jinak občas dělají s kopiemi velké obstrukce - 30Kč/stránku apod.)

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 27 lis 2014 11:04

Ten paragraf je nový, není k tomu judikatura, takže skutečně pohledů může být více, zvlášť v našem právním bordelu. Každopádně škola by měla respektovat rodičovskou odpovědnost obou rodičů. Pokud nemají doložen jiný právní stav, pak by dítě měli vydávat oběma rodičům nebo osobě pověřené kteroukoliv osobou. Pokud už mají doloženo svěření do péče matky, a určený styk otce, pak skutečně podle mě mají právo nevydat osobě neschválené matkou vyjma samotného otce, právě kvůli té kravině, že styk je právem osobním a nelze jej delegovat na další osobu. Něco jiného je, pokud v době péče otce ten svěří dítě třetí osobě, pak to udělat může, ale pozor na to, Ústavní soud směřuje myšlením k tomu, že nenaplňování určitého práva může vést k jeho omezení, konkrétně neplnění rodičovské péče při střídavé péči může vést ke zrušení, odtud je jen kousek od toho, říct, že pokud otec nevyužívá své právo styku, může mu být dál omezeno. Takže s tím dáváním dítěte do kroužku v době styku bych byl opatrný. I když je to na hlavu. V tom je rozdíl péče a styku - v péči má otec právo zajistit tu péči třetí osobou, dávat dítě do kroužků, ale při styku má právo styku, je zbaven práva pečovat, tj, rozhodovat o náplni času libovolně, má se stýkat.
Samozřejmě při svévoli soudů je možný i jiný výklad, ale jak říkám, není k tomu judikatura, muselo by se to prošlapat.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

limonek
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od limonek » 27 lis 2014 14:54

Po kazde odpovedi jsem cim dal vice zmaten. :( Rozumim tomu?

- At mi soud prirkne jakoukoliv verzi rozsireneho styku, o mimoskolnich aktivitach bude rozhodovat vzdy matka.

- V takovem pripade bude matka i rozhodovat o tom, kdo ho muze/nemuze vyzvednout a muze mi to vselijak znemoznovat.

- Kdybych chtel dite navzdory matce rozvijet v nejake cinnosti, bude to obraceno proti mne, jako ze se o nej v tu dobu nestaram.

- Matku nikdo neprinuti k jakemukoliv dalsimu rozvoji ditete, kdyz ona nebude chtit.

- Jedina sance, jak to zmenit, je stridava pece. A je relativne jedno, jestli to bude tyden/tyden nebo treba 2 pracovni dny a kazdy druhy vikend.

V podstate mi stale vychazi, ze tato rovnice nema reseni. Dokud matce neprestane "hrabat" a bude pouzivat dite jako rukojmi, zadny soud nepomuze. Aby matce prestalo "hrabat", musela by vedet, ze existuje trest v podobe odebrani ditete. Ale nedovedu si predstavit, co by musela udelat, aby se tak stalo. Takze se mi bude smat do oci.

Opravdu uz misty premyslim spis nad tim, ze se na vsechno vykvaknu, necham soudy soudama a budu s klukem co nejvic to pujde a snad ji casem prestane hrabat. Kluk si pak sam vybere, kde chce byt. Nekolikrat jsem u soudu rekl, ze se nesnazim "vyhrat" narozdil od matky. Kluk to prohral uz rozvodem, tak proc si sakra navzajem neco dokazovat???

JJL
Stálice fóra

Příspěvek od JJL » 27 lis 2014 15:07

je třeba vytrvat, samozřejmě že ony všechny spoléhají na to, že vás dostatečně otráví
poslušně budete platit (čím dál více) a spokojíte se minimem (ještě často zmařeným)

velmi pravděpodobně "hrabat" nepřestane a po pár letech si ani dítě nevybere

limonek
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od limonek » 27 lis 2014 15:32

Odpoved z OSPOD.. O nahlednuti do spisu rozhoduje vedouci odboru??? Toto je normalni postup nebo jen zdrzovaci taktika abychom to do soudu nestihli?

OSPOD:
"o nahlédnutí do spisové dokumentace je nutné si písemně požádat. Žádost je možno podat přímo u nás k zaevidování na sekretariátě vedoucí odboru. O vyhovění žádosti rozhoduje vedoucí oddělení sociálně-právní ochrany dětí"

Znamena to, ze proste nemuzu prijit a pozadat o to?? Ja to jejich kolecko klidne absolvuju. Jen se ptam co je normalni...

Odpovědět