Obstrukce ze strany matky a OSPOD - co dál?

krhak
Stálice fóra

Re: Obstrukce ze strany matky a OSPOD - co dál?

Příspěvek od krhak » 27 lis 2014 15:38

Na mě to působí jako běžný postup. Je to sice byrokracie jak prase, ale písemné žádosti o nahlédnuti do spisu u OSPODu jsou běžné.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 27 lis 2014 19:29

limonek píše: 1- At mi soud prirkne jakoukoliv verzi rozsireneho styku, o mimoskolnich aktivitach bude rozhodovat vzdy matka.
2- V takovem pripade bude matka i rozhodovat o tom, kdo ho muze/nemuze vyzvednout a muze mi to vselijak znemoznovat.
3- Kdybych chtel dite navzdory matce rozvijet v nejake cinnosti, bude to obraceno proti mne, jako ze se o nej v tu dobu nestaram.
4- Matku nikdo neprinuti k jakemukoliv dalsimu rozvoji ditete, kdyz ona nebude chtit.

... Kluk to prohral uz rozvodem, tak proc si sakra navzajem neco dokazovat???
1- Ne, nemyslim si to, stale rodicovska zodpovednost obema nalezi stejne.
2- Take si to nemyslim. Podle meho vykladu to ze pravo styku nelze prenest na treti osobu znamena jen a pouze ze se o toto pravo nemuze nikdo treti (prarodice, strycek) prihlasit a soudne ho vymahat. Ale ve chvili, kdy ma otec urceny styk s ditetem (ma na nej pravo), muze s nim nakladat "dle libosti" (samozrejme s nadsazkou) v danem case. Docela bych se divil, kdyby se to soud snazil vykladat jinak (jako ze nelze dat dite na krouzek, ze nesmi s babi do zoo, ze pravo styku ma jen otec, a proto nesmi byt s nikym jinym)
3- Snaha o to urcite bude. Prinejmensim ze strany matky, ale mozna i ospod a soudu. U krouzku asi ne (ospod + soud), ale treba druzina uz jo. Proto je treba nic takoveho ze ho bude vyzvedavat nekdo jiny, ze bude na krouzku, atd vubec nepripoustet, zvela prizpusobit svoje casove moznosti a ukazat ze jsem to ja kdo to zvladne. Argumentovat ze "matka ho taky sama nevyzvedne - chci prava stejna" nejde, na to zapomen.
4- Ne, neprinuti. Ani ty se o to nesnaz. Mluv jen o tom, ze si myslis ze to a to je podle tebe pro dite vhodne, proto a proto. Tak to s nim delas. Tebe taky nikdo neprinuti to s nim nedelat. Ona v tom ma prece stejna prava jako ty - ty si myslis ze to vhodne je, tak to delas, ona ze neni, tak to nedela. Ale ve vlastnim zajmu o tom tematu spis mlc a prilis na odlisnosti vychovy nepoukazuj, take se to muze obratit proti.

Ano, stridavka s +- vyrovnanym podilem by asi byla nej. Ale trosku se bojim, ze si to prohral pasivitou na zacatku (existence vselijakych posudku proti, netlaceni na vyrovnany styk a ospod). Presto bych stridavku "pozadoval" a argumentoval pro ni (ale vnitrne se uz smir ze nebude), snad se jen o co nejvic jasne urceneho casu. Proc si neco dokazovat? Nedokazujes to sobe, ani matce, ale synovi. Vikend/14 je zoufale malo, vas vztah bude uvadat :(, proto bych se aspon snazil aby to bylo co nejvic. No a sam uvidis, jestli to bude dost abys mohl doufat ze az se to uklidni bude to fajn, nebo tak malo, ze bude stat za to vest mnohaletou drahou valku.

Nahlizeni do spisu ospod - ano, maji na to tak pravo. To je jedine co k tomu muzu rict. Samozrejme to jde jednoduseji, jde to i hned a bez posuzovani oficialni zadosti. Ale nelibi se jim to, tak se snazi co nejvic to zneprijemnit. Proto by taky kazdy mel do spisu nahlizet hned od zacatku, aby nebyla jakakoli moznost neco neprotokolovat, upravovat, a nebo nic nedelat.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 27 lis 2014 20:26

Tuleni2, mám pocit, že se mýlíš v bodě 2) protože právo styku mají i další (dokonce i nepříbuzné, ale významné pro dítě) osoby a to nezávisle na rodiči. Co třeba situace, kdy je pro dítě významnou osobou jak otec, tak jeho rodiče, ale mezi sebou jsou rozhádání na život a na smrt. No tak všichni mají právo styku.
Ale pokud je jednou někomu právo styku přiznáno, nesmí ho přenechat druhému. Např. pokud je otec pedofil a dědeček si vymůže právo styku, nemůže ho přenechat svému synovi pedofilovi, musí styk vykonat on. Ježíš marjá, co to z toho leze za souvislosti.... :mrgreen:
Takže skutečně doporučuju jít tvrdě po střídavé péči, i kdyby byla 12/2.
Holky 9 a 11 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator » 28 lis 2014 15:34

§55 zákona o OSPOD. Moje zkušenost je korektní, vyřízení obratem.
...

Odpovědět