Začínám boj o dceru - poraďte prosím

Foret
Uživatel(ka) fóra

Začínám boj o dceru - poraďte prosím

Příspěvek od Foret »

S přítelkyní jsem žil 7let. Narodila se nám dcera, která má nyní 2,5 roku. Od narození dcery již popáté ode mě odešla (mimochodem tyto odchody jsem s ní zažíval i před narozením dcery minimálně 2x ročně po celou dobu vztahu) vždy k příbuzným (rodiče, sestra, bratr). Bylo to vždy na týden, nebo dva. Maximum byl odchod na celý měsíc. Vždy se vrátila s dluhy, 2-3 tisíce,zlato v zastavárně atd., prý jsem ji nedal peníze a ona si musela půjčit na živobytí. Po narození dcery jsem doufal, že se vše změní. Nezměnilo. Od narození dcery je to popáté co je pryč, samozřejmě i s dcerou. Pokaždé nasledovaly smsky typu " malou uvidíš až u soudu, budeš jen platit", ale jak říkám pokaždé vychladla a přišla s tím, že je potřeba vrátit půjčené peníze.Já ji vzal pokaždé zpět. Co mi zbývalo, přivedla mi zpět mou dceru. Ovšem korunu tomu nasadila loni v srpnu, kdy si vzala půjčku na kauci, pronajala si byt, samozřejmě změna trv. bydliště. Následovala žádost na soud, kde požadovala styk 1víkend za 14dní bez přespání + alimenty 3000. Asi dva týdny malou schovávala, prý chce aby si na mě odvykla, aby se tak netrápila ( je na mě dost citově závislá). Moje první cesta tedy vedla na OSPOD, třeba mi pomůžou. " Pane taky bych s váma nechtěla žít kdybyste o mě takhle mluvil" zněla odpověď, když jsem řekl jen to co jsem viděl, slyšel a zažil. No v každém případě jsme se tam sešli i s ex a domluvili se na styku podle směn v práci 1-2x týdně na 3 hodiny. Nesměl jsem ji vzít domů na žádost ex. Tři hodiny jsem musel s ní být venku. Přestože od sebe bydlíme 20 min pěšky v jednom městě. Co se dělo dál? Zkrátím to. Ex došly peníze, soc. ještě nepobírala, jen mateřskou a nebylo na nájem. Na koho se obrátila? Vždycky jsem ji pomohl. Už jsem zase nebyl ten s kým se nedá žít.Slovo dalo slovo a já,tentokrát u ní, začal žít. Společně se starali o dceru o domácnost, pohoda. To bylo září 2014. Našla si práci (na tři směny), já si práci zařídil tak, abychom se vystřídali. Žádost na soudu nechala, prý kvůli sociálce, ale dohodli jsme se, když nám to tak klapalo, že dáme střídavou péči.Stejně u ní bydlím. A opravdu, 8.1.2015 byl soud, tam řekla, že jsme se dohodli na střídavé péči, soudce na to, že teda ted rozhodnout nemůže. Doporučil stáhnout žádost a sepsat novou. Ex vše stáhla. A ted s podržte 15.1.2015 - spěchám z práce aby mohla ve 13:00 na autobus. Strčím klíč do zámku - nepasuje. Zvoním -ticho. Už je zase u rodičů, dceru jsem od té doby neviděl,nejde se na ničem domluvit. 21.1. jsem opět navštívil OSPOD. Po vysvětlení celé situace mi paní řekla, že je( ex ) divná. Nicméně mi nepomůžou dokud se k nim nedostaví. Poradíte jak postupovat dál ?? Dceru nechci ztratit a mám zajem i možnosti (byt3+1 a kompletně zařízený dět.pokoj) dceru plnohodnotně vychovávat. A zdá se, že líp než matka.
čičina
Stálice fóra

Re: Začínám boj o dceru - poraďte prosím

Příspěvek od čičina »

Tak to je síla, matka je nějaká nevyrovnaná osobnost. Na Ospodu, ať dělají z Vašeho jednání záznamy, co je psáno, to je dáno. Ať si ji předvolají. Moc Vám já neporadím, ale jsou zde více zkušenější, držím palce.
mamka dvou dětí, bojující za střídavou péči, od února 2015 dcera v rozšířeném styku 33%
čičina
Stálice fóra

Příspěvek od čičina »

Ještě zkuste nějakou poradnu ..třeba manželskou a předmanželskou, pomohou Vám jak a co, a scházet se s matkou tam, tedy pokud o nějakou domluvu ona vůbec stojí.
mamka dvou dětí, bojující za střídavou péči, od února 2015 dcera v rozšířeném styku 33%
forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU »

Až změníte své uvažování a místo do boje o dceru se dáte do boje za dceru, a až přestanete vnímat matku jako vadnou, dejte mi vědět na mail, něco s tím uděláme.
Holky 10 a 12 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz
Foret
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Foret »

čičina píše:Ještě zkuste nějakou poradnu ..třeba manželskou a předmanželskou, pomohou Vám jak a co, a scházet se s matkou tam, tedy pokud o nějakou domluvu ona vůbec stojí.
Dobrý den, poradnu jsem ex navrhoval ještě předtím než to došlo tak daleko. Řekl jsem jí, že něco prostě není v pořádku, že spolu zajdem do nějaké poradny. Už z toho důvodu, že spolu vychováváme naši dceru a ona ji pořád stěhuje a zase se vrací. Že ani pro ni to není jednoduché. Že nám třeba poradí kde je chyba, ať se jí můžeme vyhnout. Bohužel jsem jí tím dal do ruky další, pro ni pádný důvod, proč se mnou nemůže žít.Prý se z ní snažím udělat blázna.
Poradna byla nařízena OSPOD již v srpnu loňského roku. Ex se omluvila, že zařizuje nový byt a přijdou ji zapojit kabelovku.
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvek od katalyzator »

forU píše:Až změníte své uvažování a místo do boje o dceru se dáte do boje za dceru, a až přestanete vnímat matku jako vadnou, dejte mi vědět na mail, něco s tím uděláme.
Anebo až dokonce boj s bývalou partnerkou (a matkou vašich dětí) úplně vynecháte a přejdete třeba k řešení situace... (kluci co se perou s holkama moc v kursu nejsou, nenaznačila to snad už ta OSPODačka? Mne to trklo hned v názvu...)
...
Foret
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Foret »

katalyzator píše:
forU píše:Až změníte své uvažování a místo do boje o dceru se dáte do boje za dceru, a až přestanete vnímat matku jako vadnou, dejte mi vědět na mail, něco s tím uděláme.
Anebo až dokonce boj s bývalou partnerkou (a matkou vašich dětí) úplně vynecháte a přejdete třeba k řešení situace... (kluci co se perou s holkama moc v kursu nejsou, nenaznačila to snad už ta OSPODačka? Mne to trklo hned v názvu...)
Omlouvám se za název. Asi jsem volil špatná slova. Ten "boj", byl myšlen jen obrazně. Jak jinak se dá nazvat řešení této situace ? Myslím, že většina tady bojuje za své děti.
krhak
Stálice fóra

Příspěvek od krhak »

Neber to tak, že bojuješ s matkou o dítě. To je důležité :!:
V tomto smyslu formuluj všechny věty co říkáš na OSPOD i před soudem. Všichni vědí, že to co nejvíce poškozuje dítě je rozhádání rodiče. Dítě je potom jako mezi dvěma mlýnskými kameny a je jedno jestli bude ve střídavé péči, nebo v péči jednoho rodiče.
Přečti si včerejší nález ústavního soudu, ten se důležitosti komunikace mezi rodiči věnuje dost obsáhle. Odkaz na něho jsem dával ve vlákně "Předseda ÚS o střídavce" tady na tomto fóru.
Vždy dávěj najevo, před matkou i před ouřadama, že matku v její roli matky respektuješ a opravdu ji respektuj. Je to matka dítěte, jedinečná a důležitá osoba v životě dítěte, úplně stejně měj na paměti, že ty jsi otec toho dítěte, taky naprosto jedinečná a důležita osoba pro dítě.
Tímto přístupem nemáš co ztratit. Jestli ona nebude respektovat tebe, tobě to neublíží (nejvíce to odnese dítě) a jí to bude vrhat do nepříliš příznivého světla. Ale ty si respekt nevynutíš, musíš ji přesvědčit. Nejlepší bude když k dohodě dojdete sami. Bránit v kontaktu s dítětem nemá jakékoliv právo, ani z toho titulu že je to matka.
Doložitelně nabízej dohody, které tebe jako otce nebudou upozaďovat, ale budou i respektovat dítě, matku a vztah mezi nimi.
OSPODy často jedou v zajetých kolejích. Někdy úmyslně, někdy z pohodlnosti, nebo přetíženosti. Na OSPODu si nech všechno protokolovat. Pozor na formulaci:"Rodiče mají konfliktní vztah", "Rodiče spolu nekomunikují" a podobně. Nech přesně zapsat kdo odmítá komunikaci a z jakého důvodu. Co není v zápise u OSPOD nebude ani u soudního jednání. Navíc to bude v souladu se včerejším nálezem ústavního soudu.

Ukazuj vůli komunikovat, snahu dohodnout se na péči, neútoč na matku, mluv o ní slušně a s respektem. Jestliže se ti něco nelíbí na jejím chování, můžeš to říct, ale bez osobních urážek a trvej na protokolaci. Jedná se ti o vztah s dítětem, ne o to zničit matku.

Takových rad bych mohl napsat hodně a stejně by nezachytily všechno.

Ano hodně lidí tady bojuje za své děti. Za vztah ke svým dětem. Ale to nevyřeší jen soud. Je to celoživotní proces.

Myslím, že nebyli dobří rodiče, kdyby se nesnažili dostat ke svým dětem i přes nefunkční a zkostnatělý opatrovnický systém.
Hodně lidí zde ti může dobře poradit, ale záleží hlavně na tobě jakou máš motivaci, čeho chceš dosáhnout.
Jestli se ti jedná o vztah s dítětem, vychovávat ho, trávit s ním čas je to dobrá motivace a jediná správná motivace.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

krhak píše:..Vždy dávěj najevo, před matkou i před ouřadama, že matku v její roli matky respektuješ a opravdu ji respektuj. ...
No a kdyz ti to nepujde opravdu, vnitrne, se s jejimi kroky ztotoznovat a respektovat je (priznejme si ze to nekdy fakt nejde), aspon se maximalne tvar ze to respektujes a NIKDY pred urady nekritizuj kroky matky. Nemluv o tom jak se matka zadluzovala, jak ti vymenila zamek, jak ti brani ve styku s dcerou ... mluv pouze o sobe a dceri, ze s ni chces take byt a take ji vychovavat a take se starat, a ze si to doposud delal. On ten zbytek vyleze najevo sam.
Ale za tou stridavkou si jdi, kdyz jste se na tom shodli u minuleho soudu, tim hodne argumentuj, ze jste tu shodu uz prece meli nalezenou, ze vam nedela problem se dohodnout, proc to nyni tedy nejde? ...
Nekdy snazit se zachranit vztah a spolecny zivot proste nejde, neni ani v zajmu ditete vyrustat v defektnim vztahu. Jde jen o to, aby z toho vyslo dite co nejlepe.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 »

Foret píše:... No v každém případě jsme se tam sešli i s ex a domluvili se na styku podle směn v práci 1-2x týdně na 3 hodiny. Nesměl jsem ji vzít domů na žádost ex. Tři hodiny jsem musel s ní být venku....
A hlavne, pokud se fakt o dceru chces starat, na zadnou podobnou "dohodu" v zadnem pripade nepristupuj. Jak tohle nechas nekde zapsat, a delsi dobu praktikovat, nejak to zvratit a travit s dcerou casu vic bude zatracene tezke. Nez zacnes znovu jednat na ospod, precti prislusne zakony, diskuze tady, a porad se. Je to hodne dulezite to nepokazit.
Odpovědět