vidění dítěte-školka ..?

felix19
Nováček fóra

vidění dítěte-školka ..?

Příspěvek od felix19 »

dlouhodobě sleduji a inspiruji se vašemi stránkami - jsou skvělé a děkuji za ně ...

Je to přes rok apůl co jsem odešel od ženy , ale s dcerou (3 roky) se chci a (vnitřně musím stýkat -chybí mi ..) -- dle předb. opatření ji mám jen sudý víkend v Sob a Ned. od 13 do 18 hodin .... Jednání soudu o určení styku manželka neustále odročuje , vymýšlí se nové posudky atd. dceru chce výlučně pro sebe resp. i pro její matku, která se vzhledem ke kariéře manželky o dceru převážně stará ....... ( kvůli tomu jsem i odešel ) ..
Toto pro mě nedostatečné vidění se snažím kompenzovat cca 2xkrát v týdnu cca 15 minutovými návštěvami ve školce - učitelky od září tolerovali, manželka si to nepřála ...Nyní jim to přímo zakázala a stěžovala si na ně u ředitelky načež mi bylo řečeno abych raději nechodil....

Je mi to možné jen tak zakázat ( na základě čeho ? ) nebo tam mohu dále docházet ( na základě čeho ? ) ??

Děkuji za radu .
katalyzator
Stálice fóra

Re: vidění dítěte-školka ..?

Příspěvek od katalyzator »

Obávám se, že pokud je soudem určeno "od tehdy do tehdy", je to určeno a vymahatelné ... doporučuji podat na soud žádost o změnu styku
...
Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka »

Na druhou stranu - předběžné opatření obvykle určuje, kdy má rodič právo dítě vidět, ale nezakazuje, že jindy ho vidět nesmí. Jen to nelze nijak vymoci...

Ovšem pro školku není předběžné opatření nijak závazné. Zároveň musí respektovat, že oba rodiče mají ze zákona stejnou rodičovskou odpovědnost. Nemůže tedy jednoho rodiče "poslouchat" více a jednoho méně...
UltraPapa
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od UltraPapa »

A není těch 2x15 minut týdně málo? V tomto věku záleží opravdu na každém okamžiku, který jste spolu. Sám jsem to podobně zažil ( a vlastně i zažívám ), nenechal se odradit, vytrval a myslím, že se mi to bohatě vrací...

UP
Tekumseh
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Tekumseh »

Manželka samozřejmě nemá právo vám styk s dcerou zakazovat ani nařizovat zaměstnancům školky, aby vám dceru nevydali nebo styk s ní znemožnili. Pokud není vaše rodičovská zodpovědnost nebo styk s dítětem omezen soudem, jste zákonným zástupcem dítěte se všemi právy a povinnostmi, školka je tudíž povinna vám dceru vydat. Podrobné info zde: http://www.iustin.cz/art.asp?art=114
Jiná věc je ovšem návštěva dcery ve školce, tu si podle mne nárokovat nemůžete a jedná se čistě o dobrou vůli učitelek.
JTR
Stálice fóra

Příspěvek od JTR »

Dobrá vůle učitelek ! Dnešní zážitek. S dcerou jsem byl domluven, že za ní přidu do školy, protože pomáhala při zápisu prvňáčků, sama se mi s tím pochlubila a zeptala se jestli se přijdu podívat. Jak by ne ? Navíc tedy v době kdy je papírově u mne. No a co se nestalo. K dceři jsem sice došel, dal jí klíč od domu který potřebovala a popovídal jak to jde ? V tu ranu se seběhly hrůzostrašně se tvářící přítomné učitelky, co že to ten otec (zloduch) zde dělá (budou volat policii ?? jak mají nařízeno od matky !!)
Výsledek vyděšená dcera v šoku, rodičové co přišli zapisovat své děti si jistě udělali obrázek, co se bude dít až se dostanou do rozvodového mlýna.
V klidu jsem odešel, protože s blbostí se nedá polemizovat. Kupodivu za chvilku přišla i dcera.
Ale pozor žádný hapyend - horor pokračuje
felix19
Nováček fóra

Příspěvek od felix19 »

Děkuji za diskusi a rady. Manželka tvrdí, že styk mám daný - mám dle předb.opatření (10hod o sudém víkendu)- a do školky prý tedy nesmím....
Dle mne je však školka normální "veřejná instituce", kde bych tedy měl mít ke své dceři normální přístup kdykoliv (klidně pod dohledem učitelek ) ...
Manželka přímo zakázala učitelkám, že dceru nesmím nikdy vyzvednout ani za ní chodit... . - ale vy - od Tekumseh - myslíte, že by mi ji měli vydat i když nemám termín vidění se ???

Děkuji :-)
Střídavka
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Střídavka »

Vůči škole máte oba rodiče naprosto stejná práva.
Tekumseh
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od Tekumseh »

Školka je sice veřejná instituce, ale cílem předškolního zařízení rozhodně není zprostředkovávat návštěvy dětí. Nepochybně se jedná o narušování denního režimu ve školce, které se neslučuje se školním řádem. Pokud vám učitelky návštěvu umožní, je to čistě jejich dobrá vůle a riskují tím případný postih. Proto lze pochopit, že vám po "výstupech" vaší exmanželky další návštěvy již neumožňují.
Školka je povinna vám dceru vydat, pokud se tak neděje, je jako ve většině případů problém v tom, že nevědí, jak se mají správně zachovat. Letitá historie, kdy o všem rozhodovala matka je bohužel příliš zažitá. Pokud vám dceru nevydají, zkuste jim celou problematiku nejdříve vysvětlit. Jako podpůrný argument můžete použít stanovisko MŠMT, které jsem přikládal v odpovědi k jinému tématu, případně vezměte s sebou advokáta. Pokud se nic nezmění, stežujte si u ředitele školky, u zřizovatele školky, na školní inspekci nebo na MŠMT. Hlavní je vytrvat a nevzdat se bez boje.
Problém je také částečně v tom, že pokud si dítě ve školce vyzvednete bez vědomí matky a odejdete s ním neznámo kam, můžete se lehce dopustit trestného činu únosu.
mirin
Uživatel(ka) fóra

Příspěvek od mirin »

Felixi, NIKDO nemá právo Vám zakázat vyzvedávat Vaše dítě ze školky ! Dokonce ani když ho nemáte ve své péči Vy, ale jeho matka. Jste pořád jeho rodič a zůstáváte za něho právně zodpovědným. /na rozdíl třeba od jeho babičky - matky z matčiny strany-;)/ Já můžu posloužit svým vlastním příkladem...pro syna si do školky chodím od začátku, jak to jen jde, nejlépe téměř každý den! i přes počáteční odpor jeho matky /ona si to nepřeje, má děti ve své péči, školku jsem nezařizoval, učitelky mě neznají,blablabla../ A jelikož většinou ho můžu vyzvednout dřív než ona, a syn je z toho nadšený, tak jí dám potom vždy jen vědět, že si ho beru a "vrátím" jí ho, až sama přijde z práce, nebo jak bude chtít.. Samozřejmě jsem si párkrát vyslechl pár peprných urážek a nadávek, ale postupem času si holt musela zvyknout a učitelky to vůbec neřeší. Jednak už vědí, že nemají nejmenší právo mi bránit a hlavně vidí, že dítě je se mnou rádo a na tatínka se vždycky těší..-:) držím palce!
Odpovědět