Změna trvalého bydliště dětí

Odpovědět
Petr Kalda
Nováček fóra

Změna trvalého bydliště dětí

Příspěvek od Petr Kalda » 02 úno 2016 16:38

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat na radu při postupu v případě, že potřebuji od matky našich dvou dětí adresu jejich nového trvalého bydliště a adresu školy a školky dětí. Žádal jsem ji o to telefonicky, avšak mne odbyla s tím ať si to zjistím. Bydlí v Praze, já jsem z Teplic a chci si zažádat o střídavou pěči, ale neznám trvalé bydliště. Nemá někdo zkušenost jak mohu postupovat v tomto případě a jaký právní postih může z tohoto jednání s otcem dětí matce hrozit.

Děkuju za jakékoliv info.

JJL
Stálice fóra

Re: Změna trvalého bydliště dětí

Příspěvek od JJL » 02 úno 2016 17:25

pro určení místní příslušnosti soudu je důležité původní (společné) bydliště
ostatní si zjistí soud z centrálního registru obyvatel
(jméno, příjmení, datum narození by mělo stačit, příp. pův. jméno, pův. bydliště, rod.číslo)

jednostranná změna bydliště ze strany matky je samozřejmě neoprávněná
děti můžete přehlásit zase zpět, v případě neshody o škole rozhoduje soud,
(ale mají velmi velkou tendenci vyhovět matce)
je třeba podat odvolání proti správnímu rozhodnutí ředitele školy o přestupu

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 02 úno 2016 18:13

.. a jak je to dlouho od prestehovani (rozchodu)? To se s detmi tedy nevidas vubec? Kolik jim je?
Urcite se bran zmene skoly, jak pise jjl. Mozna v puvodni skole maji informace kam deti prestoupili?
Kazdopadne necekej "az to za tebe nekdo vyresi", ale aktivne to kde jsou deti zjistuj.
Co na to cele deti, jaky mate vztah? Ja si nedokazu predstavit, ze by matka nekam deti odvezla, nemohl bych je videt, a ze by s tim takhle souhlasily (zmena prostredi, kamaradi ....)

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 02 úno 2016 19:14

Petr Kalda píše:Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat na radu při postupu v případě, že potřebuji od matky našich dvou dětí adresu jejich nového trvalého bydliště a adresu školy a školky dětí. Žádal jsem ji o to telefonicky, avšak mne odbyla s tím ať si to zjistím. Bydlí v Praze, já jsem z Teplic a chci si zažádat o střídavou pěči, ale neznám trvalé bydliště. Nemá někdo zkušenost jak mohu postupovat v tomto případě a jaký právní postih může z tohoto jednání s otcem dětí matce hrozit. Děkuju za jakékoliv info.
A matka už je má v péči? Máte daný styk? Nebo je neupravená péče? Odstěhovaly se včera nebo před 8 lety? To je docela podstatné.
O střídavou péči se nežádá, ta se navrhuje. Kašlete na právní postih matky, jednak žádný nebude, jednak vám to nepomůže. Tudy cesta fakt nevede. Jinak upozorňuji, že navrhovat v případě militantní matky střídavou péči znamená být jednou nohou v kriminále a riskovat úplné odcizení dětí, pokud nebudete dostatečně erudován a dostatečně ve střehu. Tím spíš na tuto vzdálenost.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

Petr Kalda
Nováček fóra

Příspěvek od Petr Kalda » 02 úno 2016 22:50

Opět jsme začali s matkou komunikovat, takže snad bude vše v pořádku. Každým pádem bylo dalším krokem pro zjištění bydliště dětí Oddělení sociální a právní ochrany dětí, který jsem využit nemusel, jelikož komunikace mezi námi je teď opět v pořádku. Adresy vím a po některých komentářích tady bez servítek, což jsem potřeboval, jsem poučený a vědom si plně zanedbání některých věcí. A budu se snažit tomu již vyvarovat.
Naposledy upravil(a) Petr Kalda dne 03 úno 2016 14:25, celkem upraveno 2 x.

Petr Kalda
Nováček fóra

Příspěvek od Petr Kalda » 02 úno 2016 22:57

A to, že mi nechce sdělit bydliště a školu a školku dětí je tedy od této neděle 31.1. 2016. Kdy jsem ji upozornil na věci dcery. Její odpověď tedy zněla ať si to zjistím, že ona si našetří a dá mne k soudu pro zvýšení alimentů.

forU
Stálice fóra

Příspěvek od forU » 02 úno 2016 23:03

No tak to už je více informací. Ale ještě mi není jasné toto: dohoda rodičů je schválená již soudem a tedy pravomocná? Obsahuje úpravu styku nebo ne? Pokud ano, jak širokého? Upravuje místo předávání dětí v Teplicích nebo ne? Jaká je výše výživného?

Je fajn, že máte odhodlání, bez toho to nemá šanci. Nicméně podle toho, co píšete, to bude velmi obtížné, pokud jsem dobře vycítil situaci, tak styk asi upraven nebude, nejspíš nebude upraveno ani místo předávání, tedy kdo vozí děti mezi Prahou a Teplicemi. Takže pokud mě tušení neklame, pak máte vážný problém, který je potřeba řešit velmi opatrně a ne tak hr, jak se o to pokoušíte. To by možná šlo v právním státě, ale ne tady v tom absurdistánu. A neřešte to tady veřejně, protože když tu napíšete jméno dítěte, místa bydlišť, matka si vás tu dohledá a bude vše vědět, jaké máte plány.

Takže jestli chcete pokračovat v řešení neveřejně, přesuňte se na můj mail, popřemýšlím, kudy by mohla vést cesta.
Holky 8 a 10 let, od 2 a 4 let v péči matky se stykem 40% "dohodou" proti vůli matky, od října 2014 střídavka 7/7 proti vůli obou rodičů.
otec.dite@seznam.cz

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 03 úno 2016 09:16

Petr Kalda píše: Pro upravení podmínek a styku s dětmi jsme podali návrh k soudu se kterým jsme oba souhlasili
No a probiha to ted tedy podle toho navrhu a rozsudku, nebo ne?
Petr Kalda píše:Takřka půl roku jsem s matkou řešil návrh na střídavou péči, souhlasila

Ma so tom neco pisemne? Alespon majly, kde to probirate a souhlasi?
Petr Kalda píše:Zlatka má špinavé prádlo a bylo by dobré, kdyby sebou nosila v batohu náhradní. U nás vše má, jen mi zkrátka vadilo, že přichází ve špinavém
Proc to tedy delas? U tebe vse ma, tak kde je problem? Na co by tedy nosila sebou nahradni pradlo?
Petr Kalda píše:.. když jsem se jich ptal na to, že by u nás byli část měsíce a část u matky tak nebyli proti, naopak se ptali, kdy už to bude....
Cesta vede pres ty deti. Kdyz uz si to tak seredne zanedbal, nechal si navrhem se kterym jste oba souhlasili prisoudit nejake minimum, pak si nechal matku bez problemu odstehovat i s detmi a dlouho to tak nechal ...
SP se stridanim skol neni uplne bezna, soudy a znalci to veeelice neradi delaji. Klade to na oba rodice i na deti vyssi naroky. Bez vyslovne a jasne podpory deti sanci nemas. Mluv s nimi o tom, rozebirej to s nimi.
Je nejaka moznost matku "donutit" k prestehovani zpatky? Nebo sam se prestehovat do blizkosti deti?

Co mi uplne jasne neni - ty deti jsou uz docela velke. To ti samy nereknou kde teda bydli? To te to pul roku nezajimalo a ted to pacis z matky? Vzdyt maji zakovskou, podepisujes znamky, vis kam chodi do skoly ... nebo ne?

Petr Kalda
Nováček fóra

Příspěvek od Petr Kalda » 03 úno 2016 13:42

Nemůžu říci, že by mne to nezajímalo. Spíš jsem důvěřoval matce a chtěl jsem tyto věci řešit na její žádost (dle slovní dohody za rok) s tím, že děti budu vídat v Teplicích. Zanedbal jsem to, to vím. Ale to neznamená, že nechci svoji chybu napravit. Když budu rozebírat, co jsem neudělal a měl, tak se nikam neposunu. Teď konám a potřebuji informace, jak toho lze dosáhnout. To, že jsem svým konáním nebo spíše nekonáním v minulosti spoustu věcí promarnil, dobře vím a mrzí mne to, ale není to pro mne podstatné. Podstatné jsou pro mne děti a jejich výchova.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 03 úno 2016 21:51

Urcite, neber to tak ze te jen prazdne kritizuju. Spousta lidi co sem prispivaji (ja taky) udelalo hodne chyb, prevazne pramenicich z toho, ze duverovali dohodam s matkou a verili v pravni rad a zakony. Diskuze neni jen pro tebe, ale i pro ostatni, aby se tech chyb vyvarovali, kdyz si to prectou vcas.
Moje jednoduche rady jsou soustredit se na deti, mit jejich podporu pro to, ze SP budou chtit zkusit. Spor s matkou nevyhrocovat, snazit se ji dostat zpatky do puvodniho bydliste, nebo naopak sam se presunout do jejiho soucasneho. Informace o skole a bydlisti si sam zjistit, za pomoci deti a puvodni skoly, chtit spolu s detmi i skolni tasky, podepisovat zakovskou ... Proste byt rodic.

Plni tedy matka rozsudek, nebo ne? Mate styk jasne dany, nebo ne?

Odpovědět