Stránka 1 z 2

prázdniny

Napsal: 30 dub 2016 19:09
od edmond
Chci se zeptat jak o letních prázdninách. Mám soudem dáno, že mám mít děti 2 týdny v červenci a 1 v srpnu. Napsel jsem termíny od neděle od 18:00 do neděle 18:00. S tím nesouhlasí a mám si je vzít od pondělí ráno do nedělě 18:00. Má to tak být nebo ne?

Re: prázdniny

Napsal: 01 kvě 2016 12:01
od JJL
pokud máte v rozsudku dobu definovanou v týdnech,
pak se skutečně právnicky "týden" počítá do stejně pojmenovaného dne

pokud máte specifikované nějaké hodiny, může to být i více než píšete
např. od neděle 9h do další neděle 18h

Re: prázdniny

Napsal: 01 kvě 2016 12:07
od JJL
viz §605 NOZ:
"Konec lhůty nebo doby určené podle týdnů, měsíců nebo let připadá na den, který se pojmenováním nebo číslem shoduje se dnem, na který připadá skutečnost, od níž se lhůta nebo doba počítá."

Re: prázdniny

Napsal: 01 kvě 2016 12:17
od edmond
v rozsudku je napsáno: o letních prázdninách 2 týdny v měsíci červenci a týden v měsíci srpnu každého roku. Tudíž je týden třeba od neděle do neděle?

Re: prázdniny

Napsal: 01 kvě 2016 16:16
od JJL
ano - viz výše,
pokud máte nesouhlas písemně, můžete příp. požádat i soud, aby v rámci výkonu rozhodnutí
nejdříve vyzval matku k dobrovolnému splnění stanovené povinnosti, s tím,
že výkon (pravomocně) přiznaného práva je ohrožen

Re: prázdniny

Napsal: 02 kvě 2016 16:37
od edmond
Tak jsem nejdříve napsal matce dětí. Aby dodržela soudní rozhodnutí.
Odpověď byla taková:
V rozsudku je uvedeno, že jsi oprávněn se s dětmi stýkat „o letních prázdninách 2 týdny v měsíci červenci a 1 týden v měsíci srpnu každého roku“. Týden začíná v pondělí a končí v neděli, a má 7 dní, ne více. Tebou navržené termíny nejsou v souladu s rozsudkem, na který se odkazuješ. Proto potvrzuji následující termíny v Tebou zvoleném období, které jsou v souladu s rozsudkem, a to:

- Styk od pondělí dne 4. 7. 2016 do neděle 17. 7. 2016 (tj. dva po sobě kalendářní týdny dle rozsudku)
- Styk od pondělí 1. 8. 2016 do neděle 7. 8. 2016 (tj. jeden týden v srpnu dle rozsudku)

Hodinu, kdy si děti vyzvedneš, a kdy je vrátíš, mi oznam nejpozději do konce tohoto týdne. Nesouhlasíš-li s uvedenými termíny, můžeš se obrátit na sociální odbor nebo na soud, aby Ti znění rozsudku vysvětlili. Termíny jsem Ti nestanovila já, stanovil sis je sám, já jen upravila dobu od pondělí do neděle tak, aby korespondovaly s rozsudkem.

Takže už jen soud

Re: prázdniny

Napsal: 03 kvě 2016 12:50
od tulen2
Jako by to vyjadrovanim psala matka mych deti :), to je super, jak jsou si podobne :)

Ano, byt tebou bych se v tomhle pripade na soud obratil (navrhem na vykon rozhodnuti), se svym navrhem prazdnin (nedele-nedele), matcinym odmitnutim a jinym vykladem tydne, a prislusnym vytahem z normy definujici tyden dny se stejnym nazvem. Jako petit bych zadal pouceni matky o povinnosti rozsudek dodrzovat.

Druha varianta je proste ji sve terminy sdelit, a kdyz dite v dany cas nevyda, nasledne podavat navrh na vykon rozhodnuti.

Ale tady, kdyz matka jasne pise ze ne, je vhodnejsi nechat ji poucit predem, nez konflikt eskalovat.

Re: prázdniny

Napsal: 03 kvě 2016 14:58
od edmond
Tak jsem to poslal k soudu. Není to poprvé kdy mi děti nedela. Již to řešil i OSPOD

Re: prázdniny

Napsal: 10 kvě 2016 20:18
od forU
Já bych jí napsal, že si děti vyzvednu v 0:00 z neděle na pondělí a vrátím ve 24:00 z neděle na pondělí. A že pokud nabídne jiný rozsah se zachování času, že jsem ochoten maximálně vyjít vstříc jejím potřebám. No a pokud by trvala na pondělí, tak bych si je vyzvedl v pondělí ráno a vrátil po týdnu, rovněž v pondělí ráno. Soud bych neřešil, ti debilové jsou schopni napsat, že si to musí rodiče dohodnout sami, že soud tu není od toho, aby řešil spory mezi rodiči.

Re: prázdniny

Napsal: 15 čer 2016 13:56
od Audinak2000
Zdravím, mám trochu jiný dotaz týkající se prázdnin. Dvě nezletilé děti jsou svěřeny do péče matce a styk je dle dohody rodičů. Na prázdniny jsme se nějak dohodli. Exka, ale požaduje do konce května (což už bylo) informace kde přesně s dětma o prázdninách budu v termíny kdy budou se mnou. Má na to právo, případně právo to vědět tak dopředu? Přede děkuji za info.