předběžné opatření

ananha
Stálice fóra

předběžné opatření

Příspěvek od ananha » 24 kvě 2016 20:51

Poraďte mi,prosím.
Máme s otcem dětí soudem rozdělené prázdniny takto:ON-od prvního pondělí v červenci 14 dní a v srpnu též od prvního pondělí 14 dní.
Má je tedy letos mít od 4.července.Ovšem domáhá se toho,že si je vezme už 30.června.Já ale s nima mám už domluvenou dovču do 3.7.Takže o svůj díl nepřijde.Chce však si dát předběžné opatření,protože mu prý nechci vyjít vstříc.Má šanci s PO uspět?Měla jsem za to,že PO se může podat jen v případě,že druhý rodič nerespektuje soudní rozhodnutí a ne,jak si kdo zamane.Předávám děti vždy podle toho,jak je to dáno.Otec si s tím hlavu ale neláme.Kolikrát si je nevezme z "vymyšlených"důvodů.Domů je nevrací jak má,ale posílá je po cizích lidech do nedalekého města,kde si je vyzvedávám.Pokaždé je to někdo jiný.Má je ale vozit osobně až před náš dům.A jeho styl dohody zní takto:Já to takhle chci,a ty musíš..........

xmichaelox
Nováček fóra

Re: předběžné opatření

Příspěvek od xmichaelox » 24 kvě 2016 22:03

no podla toho, co som vycital, tak otec nedodrziava co je dane sudom (odovzdanie dietata na adrese maloleteho a v urceny cas) / o tom by som ked tak upovedomil (u vas v CZ) OSPOD a riesil to v spolupraci snimi dohovorom otcovi cez OSPOD, a ak by na to nereagoval, tak v spolupraci s OSPOD nariadenim vykonu rozsudku na prislusnom sude, ,,,,, zvacssa sa v uzneseni pise, ze ten a ten rodic je "POVINNY" odovzdat dieta , no to, ze ho neodovzdava osobne, by mohla byt hra slovicok v pripadnom sudnom konani, nakolko som zatial este v ziadnom Uzneseni / Rozsudku nevidel jasne napisane, ze to musi byt "OSOBNE", aj ked logicky by to tak malo byt, no ako vravim, mohla by to byt hra so slovickami .....
Co sa tyka jeho narokovania si skorsieho odovzdania dietata, je to o dohode, no kedze ma vedomost, ze mate v ten termin, co on sa dozaduje, dovolenku, tak by to mal chapat, nakolko on je "opravneny" az od datumu, ako uvadzate,,, cize Vy nie ste "povinna" mu dieta odovzdat skor, ako je sudom urcene, pokial sa nedohodnete inak . V tomto on bohuzial nepochodi na ziadnom sude, pretoze sa nemoze dozadovat na sude niecoho nasilu, kedze je vydany nejaky ten rozsudok a on nie je "opravneny" mat dieta v dany termin.

a jeho styl dohody nema argumentaciu,,, on je povinny sa drzat toho, co sa pise v uzneseni / rozsudku ;) , nemoze si robit, co sa mu zapaci , pokial sa na tom vy dvaja nedohodnete mimo terminy, ktore ma urcene sudom.......

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 26 kvě 2016 12:01

A co to je za dulezitou tvoji "naplanovanou dovolenou" od vysvedceni do nedele (2dny?)? Sahni do svedomi, neni to nahodou od tebe "a deti mu nedam, protoze v rozsudku jasne stoji od pondeli..."
Otec ma podle rozsudku narok na pevne dane 4 tydny .... ale prazdniny maji tydnu skoro 9. Nedalo by se teda (pokud neco opravdu duleziteho mas v planu) rict ne, tyhle dny mam uz domluvene to a to, skoda ze si nerekl driv, ze by se ti hodilo uz od vysvedceni.... nabizim ze je muzes o ty dva dny vratit pozdeji, abys opravdu mel pulku prazdnin? Nebo klidne o tyden vic, jsou u tebe min pres rok, tak at se uzijete, a ja stejne budu chodit do prace?

Jinak opravdu na PO asi sanci nema, rozsudek mluvi jasne, a znal ho, mel sve plany tak pripravit.

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 26 kvě 2016 16:43

Co to mám za dovolenou od 30.6.do 3.7.? Mám volno pouze 1.7.Pak až poslední týden v červenci.A jelikož je má mít až od 4.7.tak jsem si na tyhle dny zařídila pobyt v místě,kam jezdíme každý rok v tomhle termínu.(první víkend o prázdninách.Máme vždy sešlost rodičů se stejně nemocnými dětmi.
Jinak nejsem učitel s placenými prázdninami,ale normální pracující člověk.Takže se v práci musíme o prázdninách vystřídat.
Téměř vždy to vychází tak,že na tenhle víkend máme odjezd.
Jinak v tom rozsudku je o tom navracení dětí toto:otec je povinnen děti odevzdat k rukám matky v místě jejich bydliště.

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 26 kvě 2016 16:49

Jinak mladší syn chtěl jet na tábor v "otcovo termínu",ale se zlou se potázal.Odpověď zněla"V žádném případě"v tom termínu tě mám mít já."Jenže ten tábor v žádném roce není v jiném termínu,než v tomto.A o náhradě nemůže být řeč,protože otec má zase v jiných termínech svoje aktivity.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 26 kvě 2016 21:16

A zkusila si mu to nabidnout, vic casu s detmi? Ja bych to vymenil. Zna vcas tve prazdninove plany? Dovezes nekdy deti k nemu ty?

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 26 kvě 2016 21:30

Já plánuju przdniny podle toho,jak mají být děti doma.Bohužel tábory se museji plánovat už nejmíň půlroku dopředu.
Ne,nikdy jsem je k otci nevezla.Nemám auto a vlakem nebo busem je to složité.Vlakem je to se třemi přestupy asi 5 hodin.Autobusem je to podobné,ale těch tam moc nejezdí.On je tu autem za necelé dvě hodiny.Takž 4 hodiny tam i zpět.Ovšem já bych to tím vlakem měla na 10 hodin.A jelikož dělám do 15 hodin,vyjeli bychom v 16 hodin,ve 21 byli na místě u otce a zpět bych se dostala v podstatě až druhý den ráno.A kdyžbych si pro ně jela,tak abychom se dostali domů v do těch 18 hod,musela bych vyjet v neděli ráno,abych dojela na místo a včas jet zase zpět. To je složité.
Jiný termín jsem zkoušela.Ale zřejmě si pro sebe zařizuje dovolenou taky s velikým předstihem.Ale s tím táborem bych to viděla tak,že dítě není ani u mne ani u táty.Ale je se svými kamarády,vrstevníky na akci,která by se mu líbila.

xmichaelox
Nováček fóra

Příspěvek od xmichaelox » 26 kvě 2016 23:15

no s tym taborom , ak je pravda, ze otec povedal "v ziadnom pripade, vtedy ta mam ja" ,, tak v tom pripade robi dost velku chybu a to z toho dovodu, ze to nie je v zaujme dietata, nakolko dieta samo chce na tabor ist . Tu si otec koleduje, aby ho dieta zacalo "nenavidiet" .
no a k tomu, co je v rozsudku "otec je povinnen děti odevzdat k rukám matky v místě jejich bydliště" by som dal jedno prirovnanie , a to take, ktore v rozsudkoch tiez vacssinou byva : "otec je povinny platit vyzivne v sume xxx korun mesacne do xx dna v mesiaci k rukam matky" ... a povedzme si narovinu, tie peniaze sa tiez nenosia osobne :) takze asi tolko k formulke "k rukam matky" .....

ananha
Stálice fóra

Příspěvek od ananha » 27 kvě 2016 06:16

Ovšem je tam,že je má pedat v místě jejich bydliště.A ne poslat po cizích lidech do města vzdáleného 40 km.

tulen2
Stálice fóra

Příspěvek od tulen2 » 27 kvě 2016 06:42

Neodpovedela si zatim na otazku, zda nabizis, aby deti byly s tatkou vic, nez jak je v rozsudku. At uz pres rok, nebo o prazdninach.. Ja bych treba ten tyden o prazdninach za dva jine vymenil :). Mas prece stejne toho casu o prazdninach vic, vic nez otec, vic nez na kolik ti staci volno.

Odpovědět