Žádný kontakt s dětmi - co dělat?

Žádný kontakt s dětmi - co dělat?

Příspěvekod Nemesis » 05 zář 2016 13:21

Dobrý den,

již 5 měsíců jsem neviděla své děti.

Soud rozhodl, že je můžu vidět jen pod dohledem a já nyní čekám, až organizace provozující dohled na kontakty dětí s rodiči bude mít volná místa.

Co se dá dělat v případě, kdy rodič prakticky bezdůvodně nemůže vidět svoje děti? Teď nemyslím konkrétní kroky v jednání s příslušnými úřady a soudem, protože žijeme v zahraničí, ale jednání v případě, že všechno selhalo.
Velvyslanectví bylo informováno, ale mohou mi nabídnout jen přítomnost u soudních jednání.
Zvažuji, že se obrátím na ministerstvo spravedlnosti nebo ministerstvo pro rodinu a mládež. Také bych mohla opět kontaktovat média. Existují i nějaké další možnosti?

Děkuji.
Matka dvou dcer (* 2009 a 2011), od roku 2011 násilně oddělena od dětí a bojující za maximální možný kontakt
Nemesis
Uživatel(ka) fóra

Re: Žádný kontakt s dětmi - co dělat?

Příspěvekod tulen2 » 05 zář 2016 14:43

Ano, rozhodne vyuzij vsech moznosti a maximalniho tlaku, jak tento tebou popisovany system v rakousku zmenit.
Jsem si jisty, ze i v rakousku existuji organizace muzu prosazujicich SP a bojujicich za ni - pridej se k nim, a bud hlasita. Cim vic v tomhle budou slyset I zeny, tim pujde zmena rychleji.
Pokud mas ty i deti i ceske obcanstvi, zkus donutit k nejake te cinnosti umpod (urad pro mezinarodne pravni ochranu deti), aby na rakousko k rozumnemu kontaktu tlacil.
Ale - to soud fakt urcil, ze je nemuzes videt vubec??? Nebo ti je "jen" otec nevyda? Pokud obstrukce dela otec, musis vyuzivat moznosti rakouskeho prava k vynuceni vykonatelnosti rozsudku. S tim ti tady neporadi asi nikdo.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Nemesis » 05 zář 2016 18:30

Děkuji za odpověď.
Na tlak na změnění systému nemám čas ani sílu.
Organizace, které se mi v Rakousku podařilo vygooglovat, jsou obvykle zaměřené pouze na otce a matky žádná silnější uskupení nemají. Potom zde máme spolek Doppelresidenz, ale ti se soustředí spíš na politickou lobby. Ale zkusím googlovat dál.
UMPOD jsem již kontaktovala já i České velvyslanectví ve Vídni, ale ti pomoci nemohou.
Podle soudu* kontakt mezi mnou a dětmi nesmí být přerušen, ale zároveň je mohu vidět pouze pod dohledem: a u příslušné organizace čekám už 5 měsíců na termín. Jugendamt (místní sociálka) zakázal, abych děti viděla v přítomnosti otce, protože mě bije.
Otec strávil většinu léta s dětmi v zahraničí, navíc za peníze, které mi byly s posvěcením soudu ukradeny.**
Co se týče vymahatelnosti rozsudků, Jugendamt mi výslovně zakázal angažovat policii.
Bojím se něco dělat, abych je nenaštvala ještě víc. Minimálně sociální pracovnice Jugendamtu nesnáší jakýkoli odpor. Soudce snese od exmanžela prakticky cokoli včetně výhružek, ale nevím, kolik by prošlo mně.

Vysvětlení:
*Otec dal návrh na přerušení kontaktů mezi mnou a dětmi, které prý ohrožuji, a soud si vyžádal pozorování a evaluaci interakce. Dotyčné dámy ve svém posudku naznaly, že zdravím děti v nevhodnou dobu, děti příliš kritizuji (jednou jsem dceři řekla, že není hezké, že má pomačkané sešity a jedou jsem jí řekla, že si má sednout stabilněji, když stříhá nůžkami, aby nespadla) a také jsem se s dcerou nemazlila dostatečně dlouho. Bylo mi vyčteno, že mě děti odmítají, jsou vůči mně agresivní a bijí je, což je prý důsledek mé nevhodné výchovy (vizte výše). Proto doporučily soudu, abych děti viděla po nějakou dobu jen pod dohledem.
**Když se dcera narodila, založila jsem jí stavební spoření na šest let. Poté, co mě manžel vyhodil z bytu, jsem si zažádala o to, abych část alimentů nadále platila ve formě stavebního spoření. Žel po uplynutí této lhůty soud bez mého vědomí rozhodl, že musím otci vyplatit celou částku: včetně poměrně vysoké sumy, kterou jsem se svých úspor našetřila v době, kdy jsem se o děti starala já a manžel nám nedával žádné peníze. U odvolacího soudu jsem neuspěla a proti rozhodnutí odvolacího soudu nebylo možné odvolání.
Matka dvou dcer (* 2009 a 2011), od roku 2011 násilně oddělena od dětí a bojující za maximální možný kontakt
Nemesis
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Sifon » 05 zář 2016 20:00

Výsledek sociálního inženýrství hnutí dobroserů, lobby opatrovnichého průmyslu - tušíte kolik spory o dětí a výživné živí lidí? S tímto nikdo nehne, z dlouhodobého hlediska to vyřeší čas - vyšší a střední třída nebude mít děti a civilizace definitivně padne na hubu.
Zkuste uvažovat sobecky, zaměřte se na sebe a zkuste založit novou rodinu, jako žena jste z pohledu opatrovnického systému i po Vaši špatné zkušenosti ve výhode. Druha varianta znamená vydat spoustu energie,času a peněz s hodně nejstým výsledkem.
Sifon
Nováček fóra

Příspěvekod tulen2 » 05 zář 2016 22:30

Nemesis píše:...Na tlak na změnění systému nemám čas ani sílu. ...
.. zaměřené pouze na otce a matky žádná silnější uskupení nemají....Potom zde máme spolek Doppelresidenz, ale ti se soustředí spíš na politickou lobby.
UMPOD jsem již kontaktovala já i České velvyslanectví ve Vídni, ale ti pomoci nemohou.....
...Jugendamt (místní sociálka) zakázal, abych děti viděla v přítomnosti otce, protože mě bije.
....Co se týče vymahatelnosti rozsudků, Jugendamt mi výslovně zakázal angažovat policii....
Bojím se něco dělat, abych je nenaštvala ještě víc....

Ano, organizace zastupuji a reprezentuji otce, protoze je to takrka vyhradne (predpokladam i v rakousku) problem otcu.
Maji tedy deti i ceske obcanstvi? Pak samozrejme umpod lze a vyhyba se cinnosti, stejne jako to casto dela vnitrostatne cesky ospod. Je treba ho do cinnosti tlacit, nedat mu odpocinout, rozhybat ho.
Tady je paralela s pripadem norske socialky - take zakazuje rodicum kauzy medializovat. Jenomze bez medializace a cinnosti jsi na tom stejne, ne-li hur. Muze byt neco horsiho, nez je pul roku nevidet?
Ano, pokud se budes systemu bat, bat se rakouske obdoby ospodu, bat se soudu - maji te kde chteli. Nedelas problemy, "dite si zvyklo", sice prichazi o jednoho rodice, ... ale evidentne jeste neumrelo, tak co bychom neco delali? V cr je to obdobne - pokud otec doufa ze prece "stat" musi jeho rodicovska prava zajistit, a to rychle, ze je to prece samozrejme - se zlou se potaze. Uspeje pouze ten otec, co to vezme do rukou od zacatku, a nenecha si je na dele nez tyden nikym omezit.
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Nemesis » 07 zář 2016 13:36

Tuleni,
mate nejake podklady pro to, ze UMPOD muze neco delat? Mne bylo dvakrat receno, ze ne (jednou mne osobne, jednou pracovnici velvyslanectvi, ktera s nimi o nasem pripadu mluvila).
Jake dalsi kroky mi doporucujete?

Sifone,
samozrejme, ze vim. Tady v Rakousku bezne rodic vyda desetitisice Euro, v komplikovanych pripadech i pres sto tisic. Za kontakty pod dohledem budu platit 50 Euro za hodinu. (Tady si rikam, proc jsem byla tak blba a studovala informatiku. Kdybych vystudovala nejakou psychologii, dostala bych titul mnohem snaz, nechala se zamestnat u podobne organizace, kde bych nedelala nic jeneho nez pozorovat, jak si rodice hraji se svymi detmi. Nulova zodpovednost, netreba cokoli umet a i pokud clovek neco zvora, okecat se to da vzdycky. Plat srovnatelny.)

Dokud jsem v Rakousku, tak zadne dalsi deti mit nebudu. Tomuhle systemu neverim a nebudu riskovat, ze se mi exmanzel bude mstit tak, ze na me posle Jugendamt a rekne jim nejakou lez a oni mi kvuli tomu seberou dite. To uz bych asi neprezila. Jedina sance, jak mit novou rodinu, by bylo odejit. Bud ted, kdyz jeste mohu mit deti, nebo si nechat zmrazit vajicka (coz si nyni nemohu dovolit) a doufat, ze se mi podari rodinu zalozit ve vyssim veku, az budou me dve deti dospele. Vy muzi v tomhle mate vyhodu, ze muzete deti zplodit i ve velmi vysokem veku. My zeny mame po ctyricitce vetsinou jiz smulu. Je mi smutno, vzdycky jsem chtela mit velkou rodinu, ale bojim se, ze dalsi deti vzhledem k me zivotni situaci uz mit asi nebudu. A nevim, jestli se mi vubec podari udrzet nejaky vztah s temi detmi, ktere nyni mam.
Nemesis
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod tulen2 » 07 zář 2016 13:49

Nemesis píše:Tuleni,
mate nejake podklady pro to, ze UMPOD muze neco delat? Mne bylo dvakrat receno, ze ne...

No to je prave ono, bylo ti RECENO. To se kdykoli da poprit, neni treba na to uz reagovat ....
S temito institucemi (nepochybuji ze i s rakouskym Jungamtem) je treba komunikovat pisemne, a trvat na odpovedich, a na tom aby pracovali, a co nejrychleji. Nastudovat zakony, a s jejich pomoci nutit urad do cinnosti.
Protoze jasne NENI v zajmu deti, aby je jeden rodic pul roku nevidel, nebo vidal pod dohledem - vzdyt si je prece netyrala.
Kdyz rodic veri, ze urady (+soud) budou konat ve skutecnem zajmu deti, a necha situaci plynout, se zlou se potaze.
Urednici si chrani predevsim svoji zadnici, proto se neradi pousteji do konfrontacnich veci, kdyz nemusi - protoze tam je jasne, ze si na ne bude stezovat jeden rodic nebo druhy. U tebe pravdepodobne otec vyvinul uspesne na urady velky tlak, deti do sve vychovy fakticky prevzal - zatimco ty si mozna jen cekala co bude, a uradu se bala?
tulen2
Stálice fóra

Příspěvekod Nemesis » 28 pro 2016 14:21

Aktualne mohu deti vidat dve hodiny tydne pod dohledem. Ve skutecnosti je vidim mnohem mene (jednou otec musi pracovat a deti jsou doma s pani na hlidani, ktera mi je nemuze privest, ted je tri tydny na dovolene...). Take je nesmi videt nikdo z me rodiny, takze moje maminka jim mohla pouze poslat darky, ale nesmela je ani pozdravit. Mladsi dcera se mnu nechce zustavat, pokud otec odchazi, a ten tam nechce cekat.
Mladsi dcera pusobi silne neuroticky, starsi dcera tvrdi, ze se taty boji.
Pred nekolika tydny mi starsi dcera poslala mobilem zpravu, ze jsou doma a maji hlad, jestli bych jim mohla prinest jidlo. Od te doby jim otec zakazal me jakkoli kontaktovat.
Na rodicovske schuzce mi bylo receno, ze starsi dcera casto nebyva dostatecne pripravena. Pokusila jsem se domluvit v druzine, jestli bych se tam mohla s ni obcas pripravovat do skoly, protoze by to byla jedina sance, ale nebylo mi to dovoleno.
Podle me pravnicky nemohu prakticky nic delat, pokud ke mne mladsi dcera nechce jit.
Psycholozka, co na ty kontakty dohlizi rekla jen to, ze si muze promluvit s otcem a vysvetlit mu nutnost spoluprace i z jeho strany.
Byla jsem varovana, ze pokud bych pripad medializovala, bylo by na to pohlizeno tak, ze detem ublizuji a je mozne, ze bych definitivne prisla o sanci je kdy videt bez dohledu.
Nemesis
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Nemesis » 24 lis 2017 19:33

Nyní, téměř dva roky poté, co otec rozhodl, že mi je dávat nebude a podal návrh na zrušení mých kontaktů s dětmi, jsem opět získala právo děti vidět bez dohledu.
Bohužel je ale vídám jen na pár minut ve škole. Šestiletá dcera, která mě celé ty dva roky téměř neviděla, ke mně jít nechce. Osmiletá by šla, ale bez sestry nepůjde.
Podle právničky nemohu dělat nic, než čekat, až se situace zlepší, totéž mi tvrdí psycholožka. Prý mám dále dělat to, co doposud.
Jenomže to povede jen k tomu, že se ještě více odcizíme.
Jak může rodič budovat kontakt s dítětem, které vidí několik minut týdně?
Existuje nějaké jiné řešení?
Na místní sociálku (žijeme v Rakousku) nemá cenu se obracet, tam už mi bylo řečeno, že mi otec má dávat děti podle toho, jak uzná za vhodné, i kdybych s nimi neměla mít kontakt žádný.
Nemesis
Uživatel(ka) fóra

Zpět na Výlučná péče a styk s dětmi