Zklamání

Odpovědět
Rosta
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: 09 říj 2016 19:50

Zklamání

Příspěvek od Rosta »

Dobrý den,
jsem tu nový účastník, pročítal jsem témata ale nenašel jsem můj problém i když věřím, že tento problém je u většiny otců. Mám čerstvě za sebou rozsudek ..syn do výlučné péče matky z důvodu mého zázemí atd. proto jsem zatím nedělal jiné kroky. Vše začalo sliby, že si syna mohu brát kdy budu chtít ale jakmile soud skončil tak jsem dostal několik sms od matky, kde stálo jindy syna nedostaneš jen v určené dny soudní rozsudek znáš atd. Já mám o syna obrovský, enormní zájem vždy jsem zájem měl, ale trhá mě srdce jak si syna přivlastňuje jak si z něj dělá svůj majetek. Syn je obou rodičů a ne jen jednoho z nás. Toto na lidech nepochopím jak mohou takhle upírat dítěti jednoho z rodičů. Připadám si ted hodně zklamaný soudním jednáním a následně chováním matky, kdy otec z dobré vůle nechce dělat problémy a chce vše vyřešit v klidu dostane červenou ve styku s dítětem.
Má někdo prosím takový problém, že by chtěl dítě vidět víckrát ale nemá páku na matku aby mu jej dávala po domluvě ? Přece není možné aby soudní rozsudek vyřešil všechno? 4 dny v měsíci nejsou dostatečné na výchovu syna. Dítě chce vidět svého tátu ale marně protože je mu 5 let a neví jak "bojovat". Nedávno chtěl zavolat svému tátovi ale matka řekla ne. Prosím poraďte jak bojovat s matkou,která slušně řečeno je asi inteligentní dost ale neví co dělá když upírá synovi otce. Moc děkuji za jakoukoli odpověď.
tulen2
Stálice fóra
Příspěvky: 2032
Registrován: 28 úno 2014 15:56

Re: Zklamání

Příspěvek od tulen2 »

Moc nevim co k tomu rict. Situaci si zasadne podcenil, a nechal si soudem "nadelit" styk 2/14.
Nevim jak soud probihal, jak si bojoval ... ale asi soud i prubeh pred soudem byl klasicky, tak jako u spousty otcu, co se neinformuji, a doufaji ve "spravedlnost a zdravy rozum" soudu.
To, ze jakmile je na stole rozsudek, otec dite mit casto nebude ani o sekundu navic, ackoli matka stale tvrdila ze neni problem, ze prece kdykoli, to je tady taky mnohokrat popsane.
Co s tim ted Ti moc neporadim, spis at to je (opet) varovani pro ostatni.

Pokud matka v protokolech na ospod i v soudnich protokolech tvrdila, ze muzes "kdykoli", ze to zalezi na domluve ... muzes zkusit vyvolat nove rizeni s tim, ze se pomery zmenily, a ze ti to nyni uz neumoznuje. Moc sanci ale mit nebudes. Mozna spojit to se zmenou pomeru s nastupem do skoly. Mezitim ujistovat dite, ze s nim chces byt co nejvic, ze ho mas rad, a ze se o nej starat chces... a pokusit se s nim domluvit, aby podporovalo "spravedlivejsi" rozdeleni casu.
Rikitan
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 29
Registrován: 28 srp 2017 10:41

Re: Zklamání

Příspěvek od Rikitan »

Chovat se k synovi s láskou, citlivě, spravedlivě a trvale ho krůček po krůčku ovlivňovat a přiklánět na svou stranu. Máte výhodu v tom, že s ním můžete na výlety a za zábavou. Žádné povinnosti. Můžete mu dávat dárky. Doma ho bude čekat jen rozmrzelá matka a on časem pochopí. Chce to trpělivost. Mezitím ale bojujejte o častější styky.
Otec dvou dospělých dětí a jednoho menšího syna /2005 /
robbrno
Uživatel(ka) fóra
Příspěvky: 19
Registrován: 23 čer 2017 07:32

Re: Zklamání

Příspěvek od robbrno »

Není ještě možnost se probrat z pasivity a začít bojovat?
Co takhle urychleně získat čas. Pokud ještě neuběhlo těch 14dní, tak podat odvolání, klidně blanketní. Pak to doplnit.
Pokud by soud odvolání zamítl, tak to bude stejně třeba ještě půl roku trvat a ten půlrok by se dal využít pro neomezený styk s dítětem.

Jak by se na to díval soud, že otec nebojoval a najednou se odvolává?


AHA, ted jsem si teprve všiml toho starého data 2016. No nic.
Odpovědět