Která by chtěla střídavkáře?

Re: Která by chtěla střídavkáře?

Příspěvekod Irrataki » 04 říj 2012 11:56

peníze jsou často kamenem úrazu i v nerozvedených rodinách. ale pokud je střídavá péče, proč platit nějaké výživné?pokud je poměr péče relativně vyrovnaný, třeba daných 40%:60%... přece se dá vytvořit něco jako rozpočet na potřeby, v rámci školy, kroužků, stravování, oblékání. Z toho se dá určit, kdo co bude platit... Přiznámvám, že v tomhle se moc nevyznám. V těhle konfliktech je spousta věcí, který jdou mimo moje chápání.
Irrataki
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod Tom » 25 říj 2012 05:13

Je heźke si tu precist, ze existuji zeny, ktere si dokazi stridavkare vazit. Ja se staram sam o dcerku dva roky a z toho 8mesicu na stridavce. Nikdy bych si nedovedl predstavit, ze bych o ni prisel, ze bych se nepodilel na jeji vychove. Muj partnersky zivot tim vsak samozrejme trpi. Pokud musim obsarat dcerku od a do z a do toho jeste zvladnout praci je to zabere hodne casu. Nastesti ted uz konecne klapla skolka, tak snad bude lip. Vetsina zen kolem me sice obdivuje, ale je citit, ze se nesmiri s tim, ze nebudou jednicky. Ze nebudou ty obletovane a obdivovane. A uz mi to bylo i prmi receno. Zrovna dnes jsem o tom premyslel. Nikdy jsem nechapal, jak si zena muze nadbihat chlapa, ktery kvuli ni opusti rodinu? Copak neni jasne, ze to same pak muze udelat i ji. A tak je to i s detmi. Ja se staram o svou dcerku, protoze mi to prijde prirozene. A stejne tak to mam s partnerkami. Nikde neni receno, ze ta pece nemuze byt delana rovnou merou mezi dite a partnerku, ale myslim, ze vetsina zen dite vnima spis jako konkurenci. ;) Tom
Dítě potřebuje oba rodiče ..
Tom
Nováček fóra

Příspěvekod katalyzator » 25 říj 2012 08:50

Ahoj, Tome.
Je to tak a nejde s tím nic dělat. Já se s tím taky setkal. opakovaně, a přestože si často ona žena uvědomovala, že by neměla žárlit na dítě předchozího partnera, přestože to dokonce ani nechtěla - nemohla si pomoct. Je to prostě tak a je třeba s tím počítat. Počítej i s tím, že kdybys měl další dítě, bude Tvé předchozí dítě možná vnímat rušivě.
Argumentace, že péče o dítě a partnerku může být dělena stejnou měrou, není dobrá - staví totiž partnerku na roveň dítěte, o partnerku přeci není nutno pečovat jako o malou, ty vztahy jsou jiné - rodičovský versus partnerský. Z toho vyplývá i lepší argumentace: tyhle dvě ženy si přece nejsou konkurentkami, a tudíž jim oběma můžeš dávat maximum - maximum své rodičovské lásky dcerce a maxumum své partberské lásky partnerce. Tak i nová partnerka může být jedničkou. Hodně zdaru.
...
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvekod Střídavka » 25 říj 2012 09:00

Tom píše:Nikdy jsem nechapal, jak si zena muze nadbihat chlapa, ktery kvuli ni opusti rodinu? Copak neni jasne, ze to same pak muze udelat i ji.

Ono zase naopak spoustě chlapů není jasné, že to samé může udělat i žena, která toto už jednou udělala...
Střídavka
Administrátor fóra

Příspěvekod katalyzator » 25 říj 2012 09:05

No ono spoustě chlapů není ani jasné, že žena to může udělat i bez toho, aniž by to udělala kdykoliv předtím. Svědčí o tom ta skutečnost, že drtivou většimu návrhl na rozvod podávají ženy. Z logiky věci vyplývá, že by to mělo být zhruba 50:50. Co je nad tím, je už neočekávané.
...
katalyzator
Stálice fóra

Příspěvekod Marie » 31 říj 2012 21:58

K otázce úvodem. Každý máme své představy o životě a mít partnera, který střídá děti, holt může být pro některou ženu problém. Ostatně to zná každá ženská, která se sama stará o děti. Ani v tomhle případě to každý chlap prostě nedá. Ale je hodně těch (patřím k nim) tohle neřeší a otec starající se o děti má spíše body navíc.
Pozor ale na to, abyste si dokázali na novou partnerku najít prostor a podobně jako my matky "nezblbli" a nezapomněli, že každý vztah potřebuje růst a prostě je potřeba se o něj starat. Jasně, některé rozchody budou kvůli střídavce. Ale pak bude řada z nich proto, že z ní může otec dělat větší "drámo" než je potřeba. Pak to není problém péče o děti ale prostě povahy...na to bych si dala setsakra pozor.
Matka a macecha.
Marie
Stálice fóra

Příspěvekod Magi_mb » 18 pro 2012 09:49

Ahoj Michale 24,
asi jsem divná, ale já bych si střídavkáře, který chce svoje děti vychovávat (nejen vídat a rozmazlovat jednou za 14 dní) brala všema deseti.
Nabízala jsem svému muži, když jsem ho vyhodila z domu kvůli lenosti (línej byl úplně ve všem ;) ), ať se nestěhuje až k mamince -80 km od nás, ale najde si byt blízko a že naše dcera může být týden u něj a týden se mnou. Je pravda, že jsem prostě chtěla, aby se manžel musel začít snažit, ale uvědomuji si, že pokud si chlap bere děcko pouze na návštěvu, pak ho nemůže vychovávat. Pokud ho chce a má ho rád, tak si na víkend, kdy ho má mít, udělá čas jen na něj. Nedělá nic jiného, než ho obskakuje a hraje si s ním a opravdovej život, kterej by to děcko vidělo pokud by žilo s oběmi rodiči (jako že táta musí něco opravit, uklidit, uvařit, ...) , to prostě nevidí. Nemluvě o tom, že děcku, které má např. výchovné problémy, těžko může dát kázání, něco s ním řešit a vysvětlovat. Těžko se hledá společná řeč mezi člověkem a človíčkem, jenž se téměř neznají. Proto si myslím, že péče na střídačku prostě smysl má a vážím si každého chlapa, který je ochoten se o své dítě alespoň takto postarat. Jen škoda, že většina ženských bere svoje děti jako zbraň a že náš soudní systém ji pomáhá nabíjet.
Takže odpověď - já bych střídavkáře chtěla.
Magi_mb
Uživatel(ka) fóra

Příspěvekod JenTak » 06 led 2013 19:26

Stridava pece je fajn vec, pokud oba rozchazejici maji v hlavine vse srovnano a nedelaji si i po rozvodu naschvale. me muz co by mel dite ve stridave peci nedela problem, proc by mel? Mam rada jeho, mam rada jeho dite(deti) a to bez vyhrad. Horsi je to pak s tatinkama co pred rozvodem breci do dlani jak chudacci prijdou o jedineho sveho potomka, jak uz nikdy mit zadne deti nebudou,protoze se zarekli, ale jak tak plyne cas najednou ma deti 4 a o sveho prvorozeneho nejevi zajem. Inu i tak to chodi... Take to chodi tak, ze je muz po rozvodu silnejsi ve vychove ma lepsi predpoklady pro to aby ze sveho ditka vychoval slusneho cloveka, protoze on sam je slusnym clovekem, ale bohuzel mu brani strach z neznama pro jakekoli jine reseni.. Proto trpi narustajici drzosti svych deti, ktere pochytaji sve rozmary od dospelych v okoli sveho bydliste..
JenTak
Nováček fóra

Příspěvekod Michal24 » 23 led 2013 16:45

Ahoj Magi_mb, děkuji za Tvůj názor a povzbuzení. Vážím si toho. Škoda, že vás takových není více, to by potom společnost byla jistě taková, za kterou bych se nemusel stydět.
Asi je také rozdíl mít vztah s mužem-otcem střídavkářem (provozuje SP, je vše vyřešeno, nejsou spory)
a mít vztah s mužem-otcem, který se SP domáhá, je mu v tom bráněno, naráží neustále na předsudky u matky dítěte, u soudu, u OSPODu, atd, přesto to nevzdává, stojí ho to mnoho úsilí, času, peněz, nervů, a mnoho diskusí nakonec stejně sklouzne k tematu nespravedlnosti, diskriminace, ... Pochybuju, že toto by "bavilo" nějakou ženu.
Michal24
Stálice fóra

Příspěvekod Marie » 23 led 2013 18:43

Nezoufejte, v přesně takovém vztahu žiju a nehodlám ho (ten vztah) měnit. Jen se tím prostě nesmíte nechat pohltit, určitě si pravidla a taky někdy budovat ten vztah. Jde to.
Matka a macecha.
Marie
Stálice fóra

PředchozíDalší

Zpět na Inzerce a seznámení